האנשים שמנהלים את המדינה בזים לשלטון החוק

אחרי שבית הדין לעבודה פסק אתמול לטובת העובד לשעבר בבית ראש הממשלה גיא אליהו, ואחרי שסדרת פרשיות מהעבר עולה שוב לכותרות לא נותר אלא לשאול את הזוג נתניהו - עד מתי?

01/06/2016
רעות חוצה קבלו עדכונים מרעות
  • RSS

שרה ובנימין נתניהו בחגיגות המימונה (צילום: לע"מ)

זה לא היה החודש של שרה נתניהו. אחרי שבית הדין לעבודה בראשות השופטת דיתה פרוז'ינין קבע כי תביעתו של אב הבית לשעבר במעון ראש הממשלה מני נפתלי, בגין העסקה פוגענית והתעמרות מצד הגברת נתניהו, מוצדקת, פסקה אתמול, אותה השופטת, לטובתו של העובד השני גיא אליהו. בפסק דינה היא גם ציינה את המבשלת לשעבר אתי חיים, שבעקבות עומס העבודה והלחץ הנפשי שבו הייתה נתונה התעלפה ופונתה מבית ראש הממשלה באמבולנס.

אולם פסיקת השופטת, האמיצה, יש לציין, היא רק חלק מהצדק האבסולוטי. כי כמו שאנחנו, העם הלא נבחר, משלמים לביבי ושרה יאיר ואבנר וקאיה נתניהו על טיסות, מזון, הלבשה, איפור, שיער סטיילינג, החזקת רכב לכל אחד ואחד, בונזו ועוד ועוד. גם על התנהלותה של הגברת נשלם. 170 אלף שקלים למני נפתלי, ומעל 100 אלף שקל לגיא אליהו. עיני אינה צרה על התשלום שיקבלו, שהוא טיפה בים לעומת שנות המשפט הקשות, ההכפשות והאיומים שהשניים ספגו כי העזו להתלונן ובטח לא על שנות העסקתם. אבל מדוע המדינה נושאת שוב ושוב בעול הזוג? צדק אמיתי יעשה כאשר את סכומי הפיצויים ידרשו הזוג לשלם בעצמם.

מדוע נערמים תחקירים והוכחות, עדים חיים שמספרים איך מסרו כספים לביבי במעטפות, איך מימנו טיסות, איך שילמו על מסעדות יוקרה וטחנות הצדק דוממות? בחודש האחרון דומה שכל הפרשיות כולן מאיימות להתפוצץ. המלצה לכתבי אישום בשלוש פרשיות שונות מרחפת מעל ראשה של שרה נתניהו, ביבי, מסרב לחשוף חשבוניות, הוצאות מנופחות ודרישות הזויות מצד הזוג עולות ושוב ושוב.  דומה שהאוויר הפך מסריח מחשדות להפרת אמונים ומרמה וגזילת כספי ציבור - מה אתה מסתיר שם ביבי?

עושים צחוק ממערכת החוק

פסק הדין של אתמול לא חשף רק את מה שכולם, כולל כל סניגורי הזוג (מי משלם לכם חברים?) יודעים - לא טוב לעבוד בקרב הזוג נתניהו.

אבל הוא חשף גם עוולה חמורה בהרבה, זלזול בשלטון החוק. את פסק הדין שניתן אתמול על ידי שופטת בישראל מבטל לא אחר מראש הממשלה עצמו, האיש שיותר מכל אזרחי המדינה צריך לכבד את החוק ולשמור עליו, להוקיר את מערכת המשפט ולכבד את החלטותיה.

אותו ראש ממשלה ואישתו יצאו, בעזרת שליחים נאמנים, למתקפה אלימה וברוטאלית על שופטת בישראל ולא רק נגדה, גם עיתנואים ואנשי תקשורת ואף פקידי ממשל בכירים שמנסים לצאת נגד בני המשפחה, זוכים לרדיפה מצד ידיהם הארוכות של הנתניהואים. במדינה דמוקרטית, מערכת המשפט לא מתעלמת מהכפשות כנגד שופטים, ובעבר הועמדו לדין מספר עורכי דין שדיברו סרה על שופטים בעקבות פסקי דין שקבעו (עורך הדין רונאל פישר, בין היתר).

זה איש הראוי להנהגה?

שרה נתניהו עומדת בחזית המתקפה. בניגוד לדעות הקוראות לעזוב אותה ולהתמקד בראש הממשלה, להפנות אליו את חיצי הביקורת, אני חושבת אחרת.

אשת ראש הממשלה לא נבחרה ע"י הציבור במישרין, אבל תפקידה הוא תפקיד ציבורי לכל דבר והתנהגותה חייבת בדין וחשבון. בטח כאשר היא מעורבת כל כך בהחלטות המדינה, מתעקשת ממש להגיע עם בעלה לכל מפגש רשמי בעולם, פוקדת טקסים רשמיים של המדינה ודורשת שכולם ידעו מזה. כשהיא רוצה, היא דמות סטטוטרית, ופתאום כשזה קצת לא נוח ומביך ולוחץ אותה לקיר היא אדם פרטי?

ראש הממשלה, שתמיד הצטיין באחד בפה אחד בלב, נהנה מסידור שכזה, בזמן שתוקפים את אישתו הוא יכול להימנע מהגשת חשבוניות כפי שנדרש, לנתק עצמו לחלוטין מכל רבב שדבק באישתו, לקשור קשרים פוליטיים מסריחים שיוציאו אותו מכל פרשייה, מושחתת ככל שתהיה. השבוע, כשההמלצה להגיש כתבי אישום נגד הגברת בשלוש פרשיות שונות פתחה את כל מהדורות החדשות, לא יכולתי שלא להיזכר באיש אחד, יצחק רבין, שפעם התפטר מראשות הממשלה לאחר שהוגש נגד אישתו כתב אישום בעניין פעוט בהרבה.

זה לא ימין ולא שמאל, זאת המלחמה על המדינה הזאת, על ערכיה על השפיות שלה, ועל הכסף של כולנו. ראש הממשלה ורעייתו ביחד עם סוללת מלחכי פנכה  מנסים לטאטא את החרפה מתחת לשטיח, שתיקתו רועמת מקוממת. האם אדם כזה, שלא יכול לנהל את ביתו, שכל שעומד לנגד עינו הוא ניסיון רפה לתקוף את שלטון החוק שחושף את המחדלים שלו ושל בני משפחתו. האם הוא יכול לנהל את המדינה?
מיטב הכתבות והבלוגים של סלונה: בסלולרי שלך | במייל שלך

בחזרה למעלה