''פלורנס פוסטר ג'נקינס'' / ביקורת

''סיפורה האמיתי והמדהים של פלורנס פוסטר ג'נקינס, מי שהפכה לאגדה עוד בחייה והוגדרה כזמרת הגרועה ביותר שהייתה אי פעם, מקבל פרשנות חדשה ומשעשעת בעזרתם של מריל סטריפ באחד מהתפקידים המרהיבים בקריירה הארוכה שלה''

30/05/2016
מרלין וניג קבלו עדכונים ממרלין
  • RSS

את מריל סטריפ אני אוהבת. למה? כי היא תמיד משתנה ולטובה, היא תמיד גדלה ומתרחבת כשחקנית ולכן היא גם יוצאת מגדר הרגיל בכל תפקיד גדול או קטן שהיא מגלמת. כך שתתכוננו ל"בסט אבר" שלה ב" פלורנס פוסטר ג'נקינס" המתבסס על סיפור חייה של הזמרת שנחשבה בחייה ל"איומה" אבל אחרי מותה כולם קולטים ומבינים כמה הטכניקה זניחה לעומת העובדה שהיא הייתה גדולה מהחיים.

מריל סטריפ ויו גרנט

עד כמה הרגש הוא זה שיקבע מהי אמנות במיטבה? האם להט העשייה קובע יותר מהטכניקה, האם התשוקה לאמנות קובעת יותר מהפעולה האמנותית או התוצר? בסוגיות אלו מנסה לטפל סרטו החדש של סטיבן פרירס המבוסס על סיפור חייה של פלורנס פוסטר ג'נקינס (תסריט: ניקולס מרטין).

המוסיקה היא אהבת חייה של פלורנס (מריל סטריפ), היא נושמת מוסיקה, מעריצה מוסיקה (טוסקניני הגדול הוא ממקורביה), פילנטרופית נדיבה של אירועי מוסיקה ויוצרת מוסיקה... כל זה נפלא אבל כשפלורנס מנסה לעשות את הדבר עצמו ולשיר, יוצא לה קול איום ונורא, היא מזייפת והקולות שיוצאים לה בלתי נשלטים.

מריל סטריפ ויו גרנט חתונה

בסרט אנחנו פוגשים את פלורנס בת ה-68, אשה צבעונית וחולת עגבת (שמשכה את חייה בזכות הלהט) בתקופת הבשלות של חייה, התקופה של עכשיו או לעולם לא. מיסטר בייפלד, בעלה ומנהלה האישי, שחקן תיאטרון לשעבר ובן למשפחה אריסטוקרטים בריטית (יו גרנט), נע בין מסירותו לאשתו הנדיבה והחולה, לבין רומן צדדי עם קת'לין (רבקה פרוגסון) צעירה ויפה, רומן שבוחן באופן אפיזודי את נאמנותה של האהבה.

מריל סטריפ ויו גרנט על רקע אדום

 מה שקושר את בייפלד לפלורנס בהיעדר קשר מיני ביניהם זו האהבה המשותפת למוסיקה. הוא מפרגן ותומך בתשוקה העזה שלה ("קולך הוא הקול האמיתי ביותר ששמעתי") גם אם המחיר הוא לשקר לה ולהסוות את דעת הקהל והביקורת האמיתית. הכל מסתבך כשפלורנס מחליטה לשכור את ה"קרנגי הול" העצום והמכובד ולתת הופעה חגיגית בפני כל גדולי העיר, בייפלד, יחד עם הפסנתרן המלווה והנאמן שלה מיסטר מק'מון (סיימון הלברג), ניצבים בפני אתגר קשה במיוחד.

סיפורה האמיתי והמדהים של פלורנס פוסטר ג'נקינס, מי שהפכה לאגדה עוד בחייה והוגדרה כזמרת הגרועה ביותר שהייתה אי פעם, מקבל פרשנות חדשה ומשעשעת בעזרתם של מריל סטריפ באחד מהתפקידים המרהיבים בקריירה הארוכה שלה ויו גרנט הנהדר, שכולנו התגעגענו אליו.

מריל סטיפ ויו גרנט על רקע כתום

הנה הטריילר:

כוכבים: 3.5

מבחן מרלנה: עובר ולא מעבר, כי קצת יש לי בעיה בלב כשמפרידים בין אהבה לסקס כביכול, בשם האידאל.

צילום: יח"צ
מיטב הכתבות והבלוגים של סלונה: בסלולרי שלך | במייל שלך

בחזרה למעלה