אלונה ברקת: כוח נשי עולה

מדמות אנונימית לחלוטין בעולם הכדורגל, הפכה אלונה ברקת לאישה הראשונה של הענף, כבעלים של הקבוצה שהביאה את האליפות לנגב לראשונה מזה 40 שנה

23/05/2016
שרון פרי קבלו עדכונים משרון
  • RSS

אלונה ברקת חוגגת ניצחון (צילום מסך נענע 10)

בקיץ 2007 ממש לפני פתיחת עונת הכדורגל ,הגיעה אלונה ברקת שם אנונימי לחלוטין בעולם הכדורגל והפכה לאישה הראשונה כבעלים של הפועל באר שבע, אז בליגה השנייה.

במשך תשע שנים עמלה על בניית הקבוצה, החל מהילדים ומחלקת הנוער, הפעילות החינוכית והחיבור לקהילה.

ב-2010 כמעט עזבה את הקבוצה לאחר שמספר אוהדים תקפו  את המאמן דאז גיא עזורי היא לקחה פסק זמן של חודשיים מפעילות בקבוצה וחזרה אחרי שראתה שינוי לטובה בקרב אוהדי הקבוצה.

במשך שנים ניסתה אלונה להביא את באר שבע לקדמת הבמה של הכדורגל הישראלי השקיעה כספים רבים בקבוצה ועדיין למרות ההשקעה הפועל באר שבע לא הצליחה להתרומם.

השינוי הגדול החל לפני כשלוש שנים כאשר אלונה מחזירה הביתה את הסמל של הקבוצה אליניב ברדה, שסוחף אחריו שחקנים רבים לבוא ולשחק בבירת הנגב.

אחת הבעיות הגדולות שעמדו בפני של אלונה היא העובדה שעד הגעתו של ברדה שחקנים לא מיהרו לבוא ולשחק בבאר שבע מסיבות שונות-המרחק, הקהל, אולי אפילו הכסף הגדול שתמיד היה במכבי תא, ומכבי חיפה.

ביחד עם ברדה ואלישע לוי שהגיע לאמן את הקבוצה, באר שבע מתחילה להיות פקטור משמעותי בצמרת הליגה אבל לא מצליחה להביא את התארים שאלונה כל כך רצתה.

בעונה הנוכחית קרו שני דברים גדולים בבירת הנגב-האחד בניית איצטדיון חדש שלימים הפך למבצר של הקהל והקבוצה, הרגשה של בית חם ומחבק שאת זה אין לי ספק רק אישה חזקה כמו אלונה יכולה ליצור, ושנית הבאתו של ברק בכר, אחרי מלחמה קשה של אלונה עם הבעלים של קריית שמונה איזי שירצקי.

אלונה לא מוותרת ומאמינה שעם ברק בכר היא תצליח לכבוש את היעד שכל כך חפצה בו-תןאר האליפות!

השנה הזו ללא ספק היתה השנה של אלונה, האיצטדיון הביתי החדש ביחד עם מאמן צעיר, זרים מעולים בשילוב עם ישראלים מנוסים ומוכשרים יצרה אלונה תלכיד שרץ כמו ראש חץ קדימה, היא נתנה גיבוי מלא למאמן, לא התערבה ולא נכנסה לחדרי הלבשה ,לא קבעה את ההרכב כפי שקורה במועדונים אחרים וכמו אישה חזקה ותומכת (אומרים מאחורי כל גבר מצליח עומדת אישה )נתנה לצוות המקצועי להוליך את הקבוצה קדימה עד לתואר האליפות.

הרבה הרימו גבה כשאלונה נכנסה לעולם כל כך גברי בטח ובטח כבעלים של קבוצה, אמרו שמה לה ולכדורגל? שהיא לא מבינה שזה בסך הכל צעצוע שברגע שיימאס לה היא תזרוק אותו, אז אמרו וכל אלה יכולים היום לאכול את הכובע ולהפנים שאלונה מבינה ועוד איך מבינה כי אחד הדברים החשובים בלהחזיק קבוצת כדורגל זה גם לדעת לנהל אותה ואת זה אלונה עשתה כמו גדולה.

במשך כהונתה בראש הפרמידה היא ממעטת להתראיין היא לא מחפשת את המצלמות ,צנועה, נעימת הליכות ובזמן שהקולגות שלה מתרסקים –הפועל תא, מכבי חיפה, מועדונים גדולים עם יומרות לתארים היא יושבת בשקט מגיעה למשחקי הקבוצה עם הג'ינס והטישרט כמו ילדה בתיכון ומתרחקת כמה שיותר מהזרקורים.

אני בטוחה שייקח לאלונה זמן לעכל את ההישג העצום שהשיגה ולא רק עבור עצמה אלא עבור עיר שלמה ועבור הכדורגל הישראלי.

מה שבטוח אלונה תיחקק בספרי ההיסטוריה כמי שהביאה אליפות לבירת הנגב אחרי 40 שנה, את זה אף אחד לא ייקח ממנה.
מיטב הכתבות והבלוגים של סלונה: בסלולרי שלך | במייל שלך

בחזרה למעלה