בלייק לייבלי גזענית?

הכוכבת הנוצצת העלתה תמונה שלה מהשטיח האדום לאינסטגרם שלה והכעיסה את העוקבים עם המשפט שכתבה ליד. מגיבים טענו שהיא ''גזענית'' אבל לייבלי טרם הגיבה

22/05/2016
יסמין לוי קבלו עדכונים מיסמין
  • RSS

הכוכבת ההוליוודית הנוצצת, בלייק לייבלי, מצאה את עצמה בתסבוכת לא נעימה לאחר שהעלתה לאינסטגרם תמונה שלה מהשטיח האדום עם כיתוב שעורר כעס רב אצל חלק מעוקביה. היא זכתה לכינויים כגון "גזענית" לאחר שניסחה ליד שתי תמונות, שהדביקה זו לצד זו, את הביטוי הבא:

"LA face with an Oakland booty", (פרצוף מאל.איי וישבן מאוקלנד). המשפט הוא ציטוט מתוך שיר של Sir Mix a lot מ- 1992 , הנקרא "Baby Got Back" והרבה ממעריציה לא ראו את הניסוח שלה בעין יפה.

המילים מתייחסות לאוקלנד, עיר בקליפורניה, אשר נחשבת באופן מסורתי כ"שחורה" מבחינת האוכלוסיה השוכנת בה.  בעבר הכוכבות קטי פרי וקלואי קרדשיאן השתמשו בביטוי הזה ברשת החברתית אבל לא זכו לשום ביקורת נוקבת מצד מעריציהן, מה שמוכיח שאין דבר "נכון או לא נכון" כשזה נוגע לביטויים וכי הכל נמדד ביחס לקהל שלך, להקשר התרבותי שלו ולערכים שלו.

בלייק לייבלי

במקרה של לייבלי, הסטארית משכה אש בגלל שרבים רואים בה עדיין את סרינה המפונקת, הלבנה והעשירה מהסדרה הידועה "גוסיפ גירל" ולכן כאשר היא מנסחת משפט כזה היא נתפשת אוטומטית כגזענית, יהירה ומתנשאת. כשקלואי קרדשיאן צחקה על עצמה, זה לא עורר אמוציות כאלו כי אחותה קים התפרסמה בזכות הישבן המפורסם ושתי האחיות לא לבנות עור כמו לייבלי.

כאשר קייט פרי התייחסה לציטוט היא גם לא עוררה אנטגוניזם כמו לייבלי כי אנשים לא רואים בה בחורה מפונקת מניו יורק כמו שהם רואים את לייבלי.

אחת התגובות בפוסט של לייבלי היו: "Used to like you Blake … turns out you appropriate black culture #unfollowed", כאשר הכוונה היא "אהבתי אותך פעם, בלייק, מתברר שאת מזלזלת בתרבות שחורה. לא עוקבת".

ותגובה אחרת הייתה:"Another day, another rich white woman using women of colour's bodies as a punchline and commodity" כאשר הכוונה היא "עוד יום, עוד אישה לבנה עשירה המשתמשת בצבע עור כפאנצ'ליין או מצרך"

אם לסכם את התגובות אז בצמד מילים: "OMG Serena". לדעתי כל ההתנפלות מוגזמת וכי היא לא התכוונה לפגוע באף אחת אבל צריך להיזהר בעידן של היום עם מה שכותבים. לפעמים הגבול בין הומור לפגיעה דק מאוד. כאשר את כוכבת גדולה רצוי לשים לב יותר מהרגיל לכל מילה אבל עדיין יהיה מי שיפגע תמיד, בטח כאשר יש לך מיליוני עוקבים מכל העולם.

בינתיים לייבלי לא הגיבה לכל המהומה האינטרנטית כי היא עדיין בקאן. לא נורא, עד מחר הרשת תעבור להתעסק עם אחרות.

הנה הפוסט של בלייק:

בלייק לייבלי

בלייק לייבלי

צילום: גטי, אינסטגרם
מיטב הכתבות והבלוגים של סלונה: בסלולרי שלך | במייל שלך

בחזרה למעלה