''גברים לוהטים אוכלים חומוס''

חשבון אינסטגרם אחד הצליח היכן שההסברה הישראלית כשלה עד היום והציג את השילוב המנצח: ''גברים הורסים אוכלים חומוס''. התמונות הפכו ויראליות בכל העולם ואפשר בהחלט להבין למה. דובר צה"ל, כך עושים את זה נכון

19/05/2016
יסמין לוי קבלו עדכונים מיסמין
  • RSS

ההסברה הישראלית אינה כה יעילה בשנים האחרונות, כמו שאתן ודאי יודעות ובעולם בדרך כלל מסקרים אצלנו פיגועים, מלחמות ונאומים של בנימין נתניהו. ל-4 בחורים ישראלים הסיקור הקבוע הפך למאוס והם החליטו לקום ולעשות מעשה יוצא דופן: להציג את הצד היפה והפוטוגני יותר בישראל. בשם מטרה קדושה זו, הם פתחו חשבון אינסטגרם הנקרא "hotdudesandhummus" (גברים לוהטים וחומוס). מעתה כבר לא יחשבו בעולם שאנחנו כאן רוכבים על גמלים בערים.

התמונות, בהן ניתן לראות גברים מגוונים במדים, בבגדים זרוקים או ללא חולצה, הפכו ויראליות בכל העולם וסוקרו באתר "באזפיד" הפופולארי. מאחורי התצלומים עומדים 4 סטודנטים ישראלים: אורלי גדוד, 22, בטי אילוויצ'י, 21, ישראל זארי, 25 ואיילה לסר, 22. "רצינו להאיר צד אחר של המדינה", סיפרה גדוד ל"באזפיד", "הרחק מהקונפליקט שלצערנו, לא הסתיים והחלטנו לעשות זאת ברשת".

הסטודנטית הוסיפה שחשבון האינסטגרם הזה הוא קמפיין מיתוג שנועד לעורר הומור ולשקף גיוון, כיף, יופי ותרבות, הקיימים בארץ בשפע. "אנחנו מופתעים מההצלחה הוויראלית!", סיפרה לבאזפיד, "זה התחיל כפרוייקט לימודים והפך למשהו גדול יותר ממה שיכולנו לדמיין". רוב הגברים שאכלו חומוס הם כאלה שצולמו באקראי בחופי ים ובתי קפה אבל חלקם צולמו לבקשת מייסדי החשבון. אין ספק שאילו החשבון היה מציג "בחורות לוהטות אוכלות חומוס" כבר היו נשים מתקוממות, יוצאות נגד ההחפצה הסקסיסטית ומפיצות קמפיין נגד החשבון.

מאחר וזה נדיר למצוא חשבונות אינסטגרם המציגים גברים לוהטים ועוד עם אג'נדה הסברתית זה מתקבל יותר בהומור ובאווירה קלילה יותר. כמובן שרבים יוכלו לראות פה החפצה של הגוף הגברי אבל מאחר והמצולמים שיתפו פעולה וזה עדיין עולם בו אינסטגרם לא מרשה שיראו פטמות של נשים בעוד של עם הגברים אין בעיה, אלמנט המיניות פחות בולט כאן. חשבון האינסטגרם הזה הוא דוגמא לפער הגדול בתפישות הגוף בין המינים.

מאחר וישראל סובלת מיחסי ציבור גרועים בעולם ולא מוגזם לומר שחשבון האינסטגרם הזה עשה לנו שירות טוב יותר מכל סרטון שהופץ עד היום על ידי דובר צה"ל.

אז הנה כמה תמונות לוהטות:

humus1

 

humus2

humus3

 

humus4

 

humus5

 

humus16

 

humus7

 

humus8

 

humus9

 

humus10

 

humus12

 

humus13

 

humus14

 

humus15

 

humus15

 

 
מיטב הכתבות והבלוגים של סלונה: בסלולרי שלך | במייל שלך

בחזרה למעלה