הקליפ הכי מדהים שתראו השנה

פעם בדור יוצא לנו לראות קליפ שהוא באמת יצירת מופת שלא מהעולם הזה. הסרטון שיצרו שני הישראלים, וניה היימן וגל מוג'ה, עבור להקת קולדפליי, הוא מלאכת מחשבת סוריאליסטית-ריאליסטית עוצרת נשימה

18/05/2016
יסמין לוי קבלו עדכונים מיסמין
  • RSS

איני נוטה לעוף על סרטונים בקלות אבל לא ניתן להתעלם מאחד הקליפים הכי יפים שנראו על המסך מאז ומעולם ואיני מגזימה. הקליפ לשיר החדש של "קולדלפיי" ׁ(UP&UP) הוא יצירת מופת, מלאכת מחשבת, תוצר של ראייה יצירתית מבריקה ודימיון מופלא. בקליפ תרחפו לתוך עולם קסום וחלומי, המשלב בין ריאליזם לסוריאליזם בתחכום הנראה כה נטול מאמץ.

מי שעומדים מאחורי המאסטרפיס הזה הם הבמאים וניה היימן וגל מוג'ה, שני ישראלים מוכשרים ברמות אחרות. "קולדפליי", אחת הלהקות המצליחות בעולם, פנתה להיימן ויחד עם מוג'ה הוא רקם קונספט גאוני של קולאז'ים המציגים יקום בו הכל יכול לקרות בו. אתן יכולות לראות בסרטון איך נשר שוחה או צב מעופף וזה מרגש עד העצם מרוב שזה קסום. הכל לא קשור והכי קשור שיש וכאשר בסוף רואים אדם צולל לתוך ענן כאילו היה זה בריכה, אי אפשר לא להמריא מעונג.

[youtube BPNTC7uZYrI nolink]

הבמאים לא ידעו בכלל אם הלהקה תלך על ההצעה שלהם אבל היא כנראה ידעה מה טוב לה. הסולן, כריס מרטין, אישר את הרעיון והלהקה עבדה עם הבמאים באופן צמוד ממרץ. אני בטוחה שהבמאים יקבלו אינספור הצעות אחרי הקליפ הזה, שכבר צבר מיליוני צפיות מאז שעלה לרשת לפני יומיים ולא מפסיק לגרוף מחמאות מכל אדם.

היימן ומוג'ה כבר הוכיחו כשרון מדהים בעבר ולמרות שזו הזדמות יוצאת דופן עבור הישראלים, לא היה פה לרגע סיכון עבור הלהקה. היימן חתום על הקליפ הענוג שיצר לאסף אבידן, על קליפ האינטראקטיבי לשיר של בוב דילן, "Like a rolling stone", אשר יצר עם יוני בלוך והפך לקליפ הטוב ביותר בעיני ה"רולינג סטון"ועל קליפ לסי יו גרין.

מוג'ה ביים הרבה פרסומות נחשבות ועשה קליפ בלתי נשכח לאסתר רדא אשר היווה את נקודת הפריצה שלה. ביחד מדובר בפצצת כישרון מתקתקת והתוצאה כאן כל כך מיוחדת שאני מניחה שהם יקטפו את כל הפרסים האפשריים. מרטין בעצמו שיבח והילל את העבודה עם הישראלים ואי אפשר להיות מופתעים מזה. נעשה פה משהו אחר ששבר את חוקי המשחק של עולם הקליפים הנדושים. אומרים שצריך לחשוב מחוץ לקופסא? אז היימן ומוג'ה חשבו מחוץ לכדור הארץ.

אז אם חיפשתן סיבה לגאווה לאומית, היא נמצאת עם שני הבחורים האלה שעובדים בשקט ובצניעות. אני עוקבת כבר זמן רב אחר היימן ויש לו פשוט מגע של זהב בכל דבר אשר הוא מעורב בו. מאחר והשיר עצמו לא משהו בעיני ולהקת "קולדפליי" פונה בעיקר למיינסטרים ולא מרגשת אותי, נותר להתפייט על הקליפ המופתי של צמד הישראלים שהצליח לכבוש את הרשת ולהפוך ויראלי מכל הסיבות הנכונות.

לראות שוב ושוב ושוב כי אין גבול ליופי.

co2

co4

co6

co12

co18

co15

co8

co10
מיטב הכתבות והבלוגים של סלונה: בסלולרי שלך | במייל שלך