לואי סי-קיי יופיע בארנה בירושלים

הקומיקאי המפורסם יגיע לישראל ויופיע באוגוסט בהיכל פיס ארנה בירושלים וזו סיבה מספיק טובה להיזכר למה אנחנו אוהבות אותו כל כך

17/05/2016
יסמין לוי קבלו עדכונים מיסמין
  • RSS

אפשר לנשום לרווחה: הקומיקאי האדיר והקורע מצחוק, לואי סי-קיי, ינחת בישראל ויופיע ב-18/8 בהיכל פיס ארנה בירושלים, כך דיווח ידיעות אחרונות. לאור העובדה שכל כך הרבה פעמים אמנים וידוענים מפורסמים מהעולם מבטלים את הגעתם, זה הישג לא מבוטל שהסטנדאפיסט האמריקאי המבריק אישר את הגעתו. אז אם אתן מחפשות סיבה טובה להיפרד מכספכם, זו כנראה האחת.

מי שעומד מאחורי ההופעה של סי־קיי היא קבוצת סברס של גיל אוליאמפרל, המייצגת את שלישיית מה קשור ואת ירון ברלד. נכון לרגע זה ידוע על הופעה אחת אבל אם יהיה ביקוש רב לכרטיסים תיתכן הופעה נוספת, כמו שקרה עם הגעתו של ג'רי סיינפלד. מחיר כרטיס יעלה בין 280-730 שקלים ויקבע לפי מקום ישיבה. במילים אחרות: תתחילו לחסוך בצד.

אז איך נולד הרעיון שלואי סי-קיי יופיע בישראל? הכל התחיל במהלך תוכנית הרדיו של האוורד סטרן, שם סיפר סי קיי שם ציין כי יעלה הופעה בישראל באצטדיון וירוויח עליה מליונים. לסי־קיי, (לואי שקלי במקור) שורשים יהודיים מצד האב, כך שהוא לא ירגיש כמו זר למורשת שלנו.

בארצות הברית הוא הפך לאחד הקומיקאים המצליחים והאהובים ביותר. במובנים רבים, הוא פורץ דרך בתחום ההומור והוא נחשב כמי שאין לו אלוהים ושאין נושא שלא ניתן לצחוק עליו.

לואי סי-קיי

סי קיי כותב ומשחק בסדרה המצליחה "לואי", שהצליחה באופן מטורף בכל העולם. תוכניתו, שהכילה 5 עונות עד כה, הספיקה לזכות בארבעה פרסי גראמי לכתיבה הקומית הטובה ביותר. מדובר באחת התוכניות השנונות שאי פעם עלו על המסך. הוא הצליח לשדרג את מתכונת הסיטקום לגבהים חדשים בזכות הלוק התבוסתני שלו, הטקסטים האותנטיים והכנות הבוטה שלו. הוא האיש שנראה כמו השכן ממול, זה שמסתבך בסיטואציות מביכות, המיזנטרופ  הנצחי ובגדול, הוא הלוזר שמנצח בסוף. השקפת עולמו הייחודית והיכולת לנפץ כל נושא שנתפס כ"טאבו" הן מה שהפכו את הג'ינג'י הזה לקומיקאי בחסד עליון.

בין הנושאים שהעלה לדיון, ניתן למצוא  גזענות, סמים, פוליטיקה, פדופילים וכו'. בעבר הוא אף התייחס לסוגיה הישראלית־פלסטינית במסגרת "סאטרדיי נייט לייב". במונולוג השווה סי־קיי את ישראל ופלסטין לשתי בנותיו והוא גילם את אמריקה. "הבת הקטנה היא כמו פלסטין כי היא תמיד נדפקת, ומקבלת את העסקאות הכי גרועות", צחק.

הנה כמה קטעים משעשעים:

על גזענות, המזרח התיכון ופדופילים:

[youtube crjrWF-RRlg nolink]

על גיל 40

[youtube lEjYUYWrHeg nolink]

ההבדל בין להיות עשיר לעני

[youtube myOxuIjwQnE nolink]

למה אני שונא את המילה "למה?"

[youtube YvhV2nmzaj0 nolink]

אני לבן, כמה נפלא

[youtube HKXRM4OLjU4 nolink]

צילום: גטי

 

 

 

 

 

 

 

 

 
מיטב הכתבות והבלוגים של סלונה: בסלולרי שלך | במייל שלך