מירי רגב כפי שלא נראתה מעולם

שרת התרבות של ישראל הדהימה את הנוכחים ב"קאן" עם מראה של כוכבת קולנוע הוליוודית אבל זה לא אמור להשכיח את המהלכים שיזמה שמאיימים על התרבות המקומית

17/05/2016
יסמין לוי קבלו עדכונים מיסמין
  • RSS

כל מי שצעד בשטיח האדום בקאן, בפתיחת הביתן הישראלי בפסטיבל, לא יכול היה להתעלם מהמראה של אישה אלגנטית בשמלה שחורה מדהימה. רבים היו בטוחים שכוכבת קולנוע גדולה נחתה מאיטליה אבל הייתה זו שרת התרבות שלנו, מירי רגב. מראה האיפור הדרמטי, התסרוקת המושקעת והשמלה של המעצב הישראלי דרור קונטנטו, הפכו את רגב לסינדרלה בערב הנוצץ.

מי שבדרך כלל הפכה לשק חבטות בעמודי החדשות מצאה את עצמה זוכה הבוקר לשובל של מחמאות על הסטייל האופנתי שהפגינה בערב היוקרתי. זה ודאי שינוי מרענן עבור רגב, לזכות בשבחים במקום ביקורת נוקבת. אבל שהמראה האנין לא יסנוור אתכן מפועלה בתקופה האחרונה. לא מזמן התייחסנו כאן לאיך שרת התרבות דיכאה את היוצרים המקומיים והפכה ל"אימת העצמאיים", כאשר ביטלה את התמיכה הכספית בקרן רבינוביץ'. מהלך זה גרם לשחקן דביר בנדק להתפטר במחאה מראשות מדור הפרינג’ במועצה לתרבות.

קדם לכך רגב יזמה את "חוק הנאמנות" - חוק שנוי במחלוקת הקורא לשלול תקציבים ממוסדות תרבות שיבזו את המדינה וסמליה. “אלחם על חופש הביטוי אבל גם על חופש המימון”, אמרה בזמנו. “אני גאה ושמחה לבשר שמוסד תרבות שיחתור תחת המדינה לא ייהנה מתמיכתה". אז מצד אחד שרת התרבות טסה ל"קאן" כדי לייצג את ישראל ומצד שני היא מדכאת יוצרים רבים כאן.

המהלכים שהיא יזמה מדאיגים מאוד מההיבט התרבותי ולא ניתן להתעלם מהם גם כשהיא מפזרת חיוכים על השטיח האדום. אם חושבים על זה, לראות אותה מתהלכת על השטיח האדום ומפרגנת ליצירה ישראלית זה קצת אירוני וזו הסיבה שלצד גולשים רבים ששפכו מחמאות, היו רבים שהתקשו לפרגן לשרה מכל הלב.

 רגב עצמה התייחסה לכל הביקור ב"קאן" בפטריוטיות האופיינית לה:

"גאווה גדולה לצעוד עם יוצרים ישראלים על השטיח האדום בפסטיבל הקולנוע החשוב בעולם", כתבה השרה בפייסבוק, "קאן נצבעה כחול לבן - ביתן ישראלי ראשון בו הונף דגל ישראל וממנו בקעה שירת התקווה, שחקנים ישראלים, יוצרים ישראלים וגם השמלה שלי עוצבה על ידי מעצב ישראלי שזכה למחמאות מכל העולם. כבוד גדול".

מירי רגב בקאן

טל שניידר, בעלת הבלוג הפוליטי "הפלוג", פירגנה לרגב והשוותה אותה לסופיה לורן:

מירי רגב בקאן

 

צילום: גטי, צילום מסך של הפוסט של טל שניידר מהפייסבוק שלה
מיטב הכתבות והבלוגים של סלונה: בסלולרי שלך | במייל שלך

בחזרה למעלה