יצירתיות מתפרצת מעבר לים

שרה בש הפכה מילדה פראית ויצירתית שגדלה במרחבי הטבע לאמנית בינלאומית המציגה את עבודותיה בשדרה החמישית בניו יורק ובלונדון. באופן נדיר תוכלו להתרשם מיצירותיה בפסטיבל "טוב ויפה"

16/05/2016
קרן שביט קבלו עדכונים מקרן
  • RSS

לא הרבה יודעים זאת, אבל בשיכון ותיק בר"ג מתגוררת בצניעות אופיינית אחת מהאמניות הישראליות היותר מוכשרות שפרצו בחו"ל. בארץ היא כמעט אנונימית. שרה בש, היא בתו של האגרונום מתיתיהו בש ממקימי חוות שלם. בגיל 3 עברה עם משפחתה מקיבוץ רמת דוד לחוות שלם, שם התגוררה והעבירה את שנות ילדותה ונעוריה בשנות החמישים והשישים.

חוויות ילדותה התגבשו בטבע פראי ומהם היא שואבת עד היום את הבסיס וההשראה לעבודת האמנות יוצאות הדופן שלה. כששרה היתה בת 16 עזבו הוריה את החווה ועברו להתגורר בשיכון ברמת גן הסמוכה לחווה. במשך השנים, כשבגרה, היוותה החווה עבורה מקום מפלט, והיא בקרה בה באופן קבוע.

בשנות העשרים לחייה נשלחה שרה לניו יורק ללימודי מוסיקה במילגה מיוחדת, לאחר שנתגלתה כבעלת קול נדיר. לאחר 10 שנים נשחק קולה ונאסר עליה לשיר. שרה חיפשה נתיב חדש לבטא את קולה ואת היצירתיות הפראית שלה ונרשמה ללימודי צורפות בבית ספר מיוחד, "the school of art jewelery", המתמחה בטכניקות עתיקות.

רוצות להגיע לזכות בהטבה ולהגיע לפסטיבל “טוב ויפה”? לחצו כאן

תכשיטים שרה בש

היצירתיות של שרה בש פרצה בשנים הללו כמו הר געש ומאז היא מפליאה ליצור תכשיטים פיסוליים גדולים ואקספרסיביים. תכשיטים שלא ניתן להתעלם מקיומם. מדהימים במיוחד הם התכשיטים האורגניים שלה, העשויים מקוצים, פטריות ופירות שאספה במהלך השנים בחווה. שרה פיתחה טכניקות מיוחדות ליבוש ושימור החומרים האורגנים והיא משלבת אותם עם צורפות ומלאכות יד עתיקות בגימור מוקפד. התוצאה המרהיבה היא תוצר של שילוב בין פראות החומר והמחשבה לבין הגימור הגבוה של התכשיט.

כבר בתחילת דרכה המקצועית התכשיטים של שרה בש לכדו את עינם של מביני דבר. יום אחד כשביקרה בגלריה היוקרתית של  "Fred Leithan" פנה אליה בעל הגלריה שהבחין בה ובתכשיט המיוחד שלבשה. הוא הזמין ממנה יצירות ובכך סלל עבורה את הדרך לקדמת הבמה.

תכשיט שחור שרה בש

רוצות להגיע לזכות בהטבה ולהגיע לפסטיבל “טוב ויפה”? לחצו כאן

התכשיטים של שרה בש נרכשים ונענדים על ידי נשים ברחבי העולם, ומוצגים בגלריות ובחנויות ידועות באירופה ובארצות הברית. מרגשת במיוחד העובדה שיצירותיה העשויות מחומרים אורגניים שאספה במשך השנים במהלך ביקוריה הקבועים בחווה, הוצגו במוזיאון לאמנות שימושית בניו יורק ובחלונות הראווה היוקרתיים בשדרה החמישית בניו יורק ובלונדון.

שרה בש

הקשר של שרה בש עם חוות שלם מעולם לא נותק,  ותודות ליצירות שלה חוות שלם על יופיה מונצחת ומועתקת לעולם הגדול. הקשר החזק בין שרה ובין חוות שלם וההשראה שהקשר העוצמתי הזה מעניק לה מלווים אותה כל חייה.

טבעת שרה בש

שרה ממשיכה להתגורר בשיכון אליו עברו הוריה ברמת גן עם גיחות ארוכות לניו יורק, שם מוצגות יצירותיה בגלריות יוקרתיות. כשהגעתי לחוות שלם המשומרת פגשתי את שרה בש ולמדתי ממנה על המקום המיוחד ועל מקומו ביצירתה ובחייה. שיקומה של החווה על בתיה, ופריחתה המחודשת של האדמה אותה עיבדו הוריה וחבריהם, הם בגדר נס עבורה והיא שיתפה אותי בחלומה, להציג את עבודותיה בחווה ולסגור מעגל.

פרחים שרה בש

אני מתרגשת לספר על תערוכת האמנות הראשונה של שרה בש בארץ, במסגרת פסטיבל "טוב ויפה" בסופ"ש הבא בחוות שלם המשומרת בה גדלה, שבפארק אריאל שרון. תערוכה שמוקדשת להוריה של שרה, טובה ומתתיהו בש, לחוות שלם ולכל האנשים שחיו, עבדו בה ועיבדו את אדמתה. תערוכה זו מוקדשת להוריה, טובה ומתתיהו בש, לחוות שלם ולכל האנשים שחיו, עבדו בה ועיבדו את אדמתה.

**הכותבת היא קרן שביט, יזמית לייף סטייל, מעצבת רב תחומית, כותבת הבלוג “טוב ויפה”. מייסדת אירועי ה”קולאז סייל”. ההוגה והמעצבת של שמלות הגלביה

האירוע מתקיים מחמישי עד שבת, 19-21 למאי

הכניסה בתשלום של 15 ₪. הטבה לנרשמים בדף האירוע בסלונה – כניסה ב-10 ₪.

רוצות להגיע לזכות בהטבה ולהגיע לפסטיבל “טוב ויפה”? מלאו את הפרטים כאן

צילום: יח"צ
מיטב הכתבות והבלוגים של סלונה: בסלולרי שלך | במייל שלך

בחזרה למעלה