המקצוע קודם לכל

אדית התחילה מלמטה ועשתה הכל בכוחות עצמה, עד לתפקידה הנוכחי כמנכ"לית של חברת טיולים ייחודית. היא מספרת לנו על הסוד שלה להצלחה, ועל בחירה אמיצה אחת שנאלצה לעשות

16/05/2016
דניאל לוין קבלו עדכונים מדניאל
  • RSS

על כסא המנכ"ל. אדית כהן (צילום: "טיולי גשר")

אדית כהן, מנכ"לית "טיולי גשר", בת 64 מגבעת שמואל, נשואה, אמא לשתיים וסבתא לשלושה, תמיד הייתה וורקוהולית. אין דבר שקורה במשרד שהיא לא יודעת, אין תפקיד שהיא לא מכירה, אין עובד שהיא לא יודעת מה איתו, היא כל הזמן בפעולה. "אני בן אדם שעושה דברים בצורה טוטאלית ואוהבת את זה. אין לעשות רק קצת, כשאני עושה זה הכל והכי טוב".

אחרי לידת בתה השנייה אדית היתה צריכה לבחור בין אמהות נוכחת ובין קריירה, והיא לא מצטערת לרגע על הבחירה שעשתה: "כשבחרתי בקריירה ידעתי שזה מה שנכון לי, שאם אעשה את מה שטוב לי אהיה יותר מרוצה ולכן גם אמא יותר טובה. המחיר היה להיות פחות נוכחת וזה מחיר לא קטן. אבל אם חושבים היום זה משהו שהיה נכון לפני דור ולצערי הוא נכון גם עכשיו."

איך הגעת לתיירות?

"לא ידעתי תמיד שזה מה שארצה לעשות. ברומניה למדתי ספרות צרפתית, וכשביקשתי ויזה לישראל זרקו אותי מהאוניברסיטה. בישראל החלטתי להמשיך ללמוד ולהיות מורה לצרפתית, אולם ביקור אחד בתיכון הוכיח לי שזה לא בשבילי. אחרי שהתחתנתי ב- 1977, עצרתי לחשוב. הבנתי שידיעת חמש שפות היא הכוח שלי. באותה תקופה כל חברות הנסיעות והתעופה היו מרוכזות ברחוב בן-יהודה בתל אביב והתחלתי לעבור ממשרד למשרד. סיימתי את היום עם כמה הצעות ורק אחרי שהתחלתי לעבוד הבנתי שמצאתי את המקצוע שלי".

"לחשוב קדימה ולהתרחב": אדית על רקע מפת העולם (צילום: "טיולי גשר") 

ואם היית צריכה לאפיין את הדרך למנכ"לות?

"זה לא סוד – הרבה עבודה קשה. התחלתי מאפס, לא ידעתי כלום בענף, עבדתי נון-סטופ והתקדמתי לתפקיד ניהולי. אחרי הלידה השנייה נכנסתי ל'טיולי גשר', שם התחלתי בתחום התפעול. זה תפקיד הכרוך בהמון עבודה – להיות בקשר עם חו"ל, לבנות מסלולים, טיסות, קשר עם ספקים, הצעות מחיר, מכרזים, מו"מ וחוזים. ידעתי למה אני נכנסת ובן הזוג שלי תמך בי כל הדרך, עבדתי קשה בשעות לא שעות, וכל הזמן למדתי והתמקצעתי יותר – זה הסוד. מוניתי למנכ"לית לפני כעשר שנים, ובטח שעכשיו לא מפסיקה העבודה, להפך, זה כל הזמן לחשוב קדימה, להתרחב ולהתמקצע עוד יותר".

'טיולי גשר' היא חלק מחברת "הגשר לעולם בע"מ", שנוסדה כדי לתת מענה לצרכים המיוחדים של אוכלוסיות שונות בטיולים בעולם. החברה מתמחה בטיולים מאורגנים ומותאמים אישית לציבור הדתי, למשפחות וקבוצות של קהילות, חברים או מקומות עבודה, ואף כוללת מחלקה לארגון טיולים המותאמים לאנשים עם מוגבלויות. זו החברה המתפעלת את מצעד החיים בפולין, אליו מגיעים מכל רחבי העולם.

פיורד דריינגר, נורבגיה. אחד מהיעדים האקזוטיים ביותר של החברה (צילום: "טיולי גשר")

מה זה אומר טיולים מותאמים לציבור הדתי?

 לנסיעות של הציבור הדתי יש צביון מוגדר, הרבה מעבר למזון כשר או איסור נסיעה בשבת. מעבר לכל הנושא הלוגיסטי, אנחנו מקפידים על כל הפרטים מהקטן אל הגדול, כל הווי הטיול הוא דתי. היעדים משלבים בעיקר אתרים יהודיים, האוכל כשר, שמירת השבת נעשית כהלכתה, כל הטיול באווירה תורנית, וכמובן מדריכים דתיים שהם לא רק מקצועיים, שהם בני אדם קודם כל ובעיקר מביאים נשמה יתרה, זה מייצר את כל אווירת הטיול וזה מעניק למשתתפים את הערך המוסף, החוויה.

מה את הכי אוהבת בעסק?

אני אוהבת המון דברים. את המקצוע הדינמי, את היכולת להעניק לאנשים חוויה משמעותית, את העבודה עם אנשים ובעיקר את העובדה שהמשרד הוא בית של ממש.

ונציה. זמינה גם לאוכלוסיות עם צרכים ייחודיים (צילום: "טיולי גשר")

 אם היית צריכה לתת טיפים למי שמתחילה את צעדיה בתחום?

הסוד הוא כל הזמן ללמוד יותר ולדרוש מעצמך, אבל גם להיות עם ראש פתוח. כאישה אני חושבת, וזה עצוב, שהמשוואה ברורה - אי אפשר להיות 100% אמא וגם 100% קרייריסטית. כל אישה יכולה להגיע למה שהיא רוצה, זו בחירה אישית, שיכולה להיות טובה או רעה. בסופו של דבר שתי הבנות שלי גאות בי ולשתיהן היתה ילדות טובה. לי היתה תמיכה גם מבעלי וגם מהסבתות שעשתה את ההבדל. כדי שאימהות וקריירה יעבדו צריך עזרה ותמיכה.

ומה הסוד שלך?

הסוד לניהול טוב הוא סובלנות, לא לאבד עשתונות, לא לצעוק, אגב זה עובד גם באימהות.

 

 

התוכן הינו מערכתי ואין בכתוב משום המלצה של בנק הפועלים. בית העסק מעניק הנחת CashBack ללקוחות הבנק
מיטב הכתבות והבלוגים של סלונה: בסלולרי שלך | במייל שלך

בחזרה למעלה