גלית בנגלס: דגת הזהב

''יש לי ייעוד בחיים וקיבלתי מתנה להיות מה שאני רוצה ולא מה שאני צריכה. התחלתי להרצות על הסיפור האישי שלי כדי לעורר השראה אצל אנשים", מספרת גלית בנגלס, בעליה של חברת ''דג הזהב''

10/05/2016
מערכת סלונה קבלו עדכונים ממערכת
  • RSS

בעליה של חברת ההפקות המובילה "באזז טלוויזיה" וממפיקות הטלוויזיה הבולטות בישראל. ביוני 2014 נסגרה החברה בעקבות הפסדיים כספיים "במקום לפשוט רגל ולקבל הגנה של חברה בע"מ ומתוך אמונה בערכה של מילה החלטתי לצאת למסע 'דג הזהב' על פי סיפור הילדות האהוב עלי. במסגרת המסע הגשמתי חלומות ל-90 בעלי חוב ובתום מסע של 9 חודשים סגרתי חובות של 2.2 מליון ש"ח".

1. מה העסק שלי? 

העסק שלי, "דג הזהב" עוסק בהגשמת חלומות.

במשך 20 שנה הייתי מפיקת טלוויזיה וניהלתי את כל מערך הסרט מאחורי הקלעים. בעקבות מסע דג הזהב מצאתי את עצמי בפרונט, עומדת ונחשפת בפני זרים שלא הכירו את סיפורי והתעניינו לא בהצלחה של הסרט החדש אלא בכך שאני בחובות, אין לי כסף לשלם אך אני רוצה להגשים חלום במקום.

מאות אנשים עקבו אחר המסע שלי לסגירת החובות ורבים נרתמו לעזור. הנפילה מאיגרא רמא לבירא עמיקתא יצרה הזדהות ותמיכה בקרב אנשים רבים, אנשים התחברו ללקיחת אחריות, לאותנטיות ולמציאת הפתרון היצירתי.

3 חודשים לפני תום סגירת החובות, ערכתי ערב הודיה בסינמה סיטי והזמנתי את כל דגי הזהב והחברים (שחלקם היו וירטואלים בפייסבוק) ועמדתי פעם ראשונה על הבמה, חשופה וערומה נפשית. סיפרתי להם את סיפורי, את "מסע דג הזהב שלי" ואיך עשיתי זאת.

בסיום ההרצאה התחילו לפנות אליי חברות וארגונים והזמינו אותי להרצות על הסיפור שלי וכך מצאתי את עצמי מרצה תוך כדי סגירת החובות. בפסח האחרון יצאתי מעבדות וחזרתי להיות בת חורין. היום אני מרצה על סיפורי בפני קהלים מגוונים בהרצאה מעוררת השראה על לדעת לבקש ולהגשים חלום.

ההרצאה מחזירה לאנשים את התקווה שהכל אפשרי, כי אם אני הצלחתי גם הם יכולים.

 

אני מופיעה עם ישי לוי במופע מעצים המשלב את שיריו המרגשים, השזורים בתוך הסיפור האישי שלי "ליפול, להאמין ולגדול" - מופע על שניים שידעו הצלחה, נפילה והמראה מחדש. שיריו ליוו אותי במהלך המשבר שלי.

לפני חודש נערך מופע הבכורה " במרכז ענב" ואנו עובדים עכשיו על לו"ז גם לקהל הרחב וגם לחברות וארגונים.

אני נותנת ייעוץ אישי לפתרון משברים והגשמת חלומות ע"פ מודל "דג הזהב" שפיתחתי ואני מעבירה סדנאות על הגשמת חלומות. כמו כן, אני עובדת על הקמת מערך דגי זהב בכל עסק, שיעזור לעובדים להגשים את החלומות שלהם. אני מאמינה שכל עסק שיחשוב על החלומות של העובדים שלו ירוויח עובדים מאושרים יותר גם עבור העסק.

2. ממתי אני עצמאית?

בגיל 27 הקמתי את חברת ההפקות הראשונה שלי, "בנגלס הפקות". בגיל 30 הקמתי את באזז טלוויזיה, עוד בהיותי סטודנטית לקולנוע עבדתי כמפיקה.

3. הרגע שבו הבנתי שאני עצמאית ולא רוצה להיות שכירה

אני זוכרת את הרגע בו החלטתי להשתחרר משירות קבע בצבא (הייתי סגן צעירה, מפקדת קורס קשרי טנקים בשריון) החלטתי שאני משתחררת משירות צבאי מדהים והולכת לכבוש את העולם, להפיק סרטים וללמוד קולנוע. נרשמתי ללימודי קולנוע והתחלתי לעבוד עוד בשנה א ללימודיי. מרצים בחוג היו פונים אלי כדי שאסדר להם עבודה.

גלית בנגלס (צילום: מאיה באומל בירגר)

 4. האתגר הכי גדול בלהיות אשת עסקים עצמאית

השילוב בין קריירה, הורות, להיות אישה, להיות אשת איש. להיות נוכחת בכל מקום ולמצוא את הזמן לעצמך. למצוא את האיזון בכל התפקידים הנוספים ולהבין שהחלוקה לא שווה אלא משתנה בכל תקופה.

5. מה לא יודעים מספיק על נשים עצמאיות?

מתחת לחזות הקשוחה החיצונית מסתירה רכות פנימית.

6. הקושי הגדול ביותר שאני מתמודדת איתו ביום יום

אי הוודאות הכלכלית.

7. האם היה רגע בו נשברתי וחשבתי לעצמי "טוב, הגיע זמן להיות שכירה"?

כשסיימתי את מסע "דג הזהב", בו סיימתי את סגירת החובות, הייתי בטראומה של עצמאית שהעסק שלה קרס כלכלית לאחר 20 שנים. זה הרגע בו אמרתי לעצמי "אולי אני אהיה שכירה בכירה", הכנתי קו"ח ומעולם לא היו לי קו"ח אישיים שלי אלא רק של העסק. חשבתי מה אני רוצה לעשות, פתחתי את העיתון והסתכלתי על עבודות ניהול בכירות.

במקביל קיבלתי 2 הצעות עבודה מפתות לעבודה כשכירה בכירה בתחום התקשורת. זה היה הרגע בו הבנתי שאני לא חוזרת. אני לא הולכת להיות שכירה (בחינת אמונה עצמית נעשית גם בחיוב). יש לי יעוד בחיים וקיבלתי מתנה להיות מה שאני רוצה ולא מה שאני צריכה, והתחלתי להרצאות על הסיפור שלי כדי לעורר באנשים השראה. דרך אגב, מעולם לא שלחתי את הקו"ח, גם לא סיימתי להכין אותם.

8. התגמול הכי גדול בכך שאני עצמאית

חופש הבחירה כל יום לבחור לעשות את מה שאני אוהבת ומאמינה בו, לבחור עם הלב ,ולעורר השראה באנשים.

9. טיפ חשוב למי ששוקלת להיות עצמאית

כל אותם אלו שלא מאמינים בך בוחנים את האמונה שלך בעצמך. בקשי ולמדי לקבל. שרייני כסף ללחיים השוטפים לחצי שנה הראשונה כדי שיהיה לך שקט כלכלי להקים את העסק שלך. שיווק העסק חשוב לא פחות מהכישרון של בעלת העסק.

10. האם אני מתחרטת על משהו בדרך שעשיתי?

שלא ידעתי לבקש עזרה לפני שבאזז טלוויזיה קרסה ( התביישתי). אבל בזכות המסע שלי למדתי לבקש, והבנתי שלבקש זה לאפשר לאחרים לתת. היום אני מבינה שזוהי חלק מהשליחות שלי שאנשים ילמדו לדעת לבקש, יאפשרו לעצמם לקבל ויקבלו אחריות על מסע חייהם.

אתר דגת הזהב

גלית בנגלס - דגת הזהב בפייסבוק

 צילום: מאיה באומל בירגר
מיטב הכתבות והבלוגים של סלונה: בסלולרי שלך | במייל שלך

בחזרה למעלה