שחף ויינר-איתן: אישה עם מצפן

''חשבתי איך להצליח יותר, איך להיות יותר מסופקת ומאושרת, מהרגע שקיבלתי את ההחלטה לצאת לקריירה עצמאית, החלטתי שאני לא מתעסקת ב'אם' אני אצליח אלא אך ורק 'באיך'", מספרת שחף ויינר-איתן, מייסדת ומנכ''לית "מצפנים"

10/05/2016
מערכת סלונה קבלו עדכונים ממערכת
  • RSS

בת 41, נשואה לבחיר ליבי, אמא טוטאלית ל – 3 מקסימים שלמדה ולומדת לחיות באיזון ובחיבור כל הזמן ומכאן שאימצתי לא מעט תחביבים לחיי, ואלו האהובים עלי ביותר:
תמיד לומדת  - לפני שבוע התחלתי לימודי תעודה לפסיכולוגיה חיובית
שחקנית טניס נלהבת
תולעת ספרים מושבעת
ואין, אין , אין כמו הים, להרגיע אותי!

בקריירה אני מייסדת ומנכ"לית מצפנים - הזירה להתפתחות ותוצאות בעסקים,
מרצה ומנחת סדנאות משחקיות לעסקים ולארגונים,
יועצת, מאמנת ומדריכה אנשים, עסקים וארגונים להתפתחות, תוצאות ושביעות רצון
ומפתחת המשחק "למגנט חוזקה – מצפנים בדרך לאושר", משחק חווייתי וראשון מסוגו בארץ למבוגרים ולילדים.

1. מה העסק שלי? 

ייעוץ, אימון, הדרכה וליווי להתפתחות ותוצאות ברמה האישית בתחום  הקריירה – "למבולבלי קריירה ב' – גם אני הייתי שם לפני כמה שנים!
לעסקים ולארגונים למען פרודוקטיביות, התפתחות ומוטיבציה אישית ומערכתית בפן האסטרטגי, שיווקי, מכירותי והקהילתי.

2. ממתי אני עצמאית?

בעלת 18 שנות ניסיון, 6 שנים משלבת את תחום האימון בעסק וב- 3 השנים האחרונות עוסקת באימון וייעוץ כבעלת עסק עצמאי

3. הרגע שבו הבנתי שאני עצמאית ולא רוצה להיות שכירה

כבת לאמא שהיא אשת קריירה שעבדה באותו מקום כשכירה במשך 30 שנה ואבא שבחר להיות בעל עסק, לא היה זה טבעי שאבחר בקריירה עצמאית ובהחלט נהניתי, התפתחתי ולמדתי המון בתפקידי מפתח בארגונים מובילים כמו מטריקס, מיקרוסופט וחברות הביטוח הישיר.

אחרי חוויה אישית פחות נעימה שחוויתי, הלכתי ללמוד אימון אישי, לא כי חשבתי לעשות מזה קריירה אלא כדי לטפל בעצמי וזה אכן קרה ומעבר לכך נפלו אסימונים לגבי מסלול הקרירה שלי. כבר לא ענין אותי להיות סמנכ"לית השיווק הבאה, רציתי לסייע לאנשים ולעסקים להצליח באמת בשביל עצמם.

עם סיום הלימודים המלאים לאימון בגומא – המרכז לגישור ואימון בישראל, התחלתי לעסוק באימון וייעוץ במקביל להיותי מנהלת השיווק של הארגון בו עבדתי.

אחרי כמעט שנתיים, נפלתי על כדור במהלך משחק טניס ושברתי את הקרסול. חודש וחצי הייתי עם גבס וקביים – אחת המתנות הכי טובות של חיי!

שם הבנתי שאני רוצה להפסיק עם "רגל פה ורגל שם" ולהעביר את כל האנרגיה שלי לכיוון אחד – לעולם האימון והייעוץ וכך היה. אחרי כמעט 3 שנים שעשיתי את 2 התפקידים במקביל, עזבתי ועברתי להיות "מצפנים" – עסק שגדל מהר מאוד והיום כבר מהווה קהילה של מאות בעלי עסקים ואנשים.

שחף ויינר איתן (צילום: בלה שחר הלל)

 4. האתגר הכי גדול בלהיות אשת עסקים עצמאית

לעתים קרובות, אישה עצמאית שעובדת מהבית מוצאת את עצמה מוסחת מעבודות הבית. האתגר הוא תכנות set of mind. זה שאת בבית, לא אומר שאת צריכה לדאוג לענייני הבית כל היום ולבד. אני דואגת להתלבש,להתאפר ול"צאת לעבודה" גם ביום שאני עובדת מהבית כדי מראש לבטל את ההתעסקות בענייני הבית כשאני בבית.

5. מה לא יודעים מספיק על נשים עצמאיות?

יש מיתוסים על נשים שהן "זאבות" לנשים אחרות. לא מעט מחקרים גם מראים כי נשים פחות מקדמות נשים לתפקידי מפתח בעולם הארגוני.
בקרב נשים בעלות עסקים, עצמאיות, המצב שונה.
יש קהילה נשית חזקה ומקדמת, ארגוני נטוורקינג של נשים למען נשים, עמותות לקידום יזמות נשית שמנוהלות  ע"י נשים ושיתופי פעולה מעוררי השראה ויצירתיים שמטרתם קידום והצמחה הדדית.

6. הקושי הגדול ביותר שאני מתמודדת איתו ביום יום

יש מספר אתגרים, בטח בישראל שבה התנאים שהמדינה מאפשרת לנו העסקים הקטנים, לוקים בחסר.
המשמעותי ביותר עבורי הוא לשמור על איזון.
כג'ינג'ית אנרגטית וכמי שמאוהבת בעסק שלה, אני מודה בפה מלא – אני עובדת הרבה יותר זמן והרבה יותר ממה שעבדתי כשכירה בתפקידים בכירים.
הרצון והצורך לא להישאב לעסק ולשמור על איזון וניהול סדרי העדיפויות הוא האתגר הגדול ביותר עבורי ואני חיה ונושמת אותו יום יום כדי לא להפר את האיזון הנכון לי ולמשפחתי.

7. האם היה רגע בו נשברתי וחשבתי לעצמי "טוב, הגיע זמן להיות שכירה"?

לא.
חשבתי איך להצליח יותר, איך להיות יותר מסופקת ומאושרת, מהרגע שקיבלתי את ההחלטה לצאת לקריירה עצמאית, החלטתי שאני לא מתעסקת ב"אם" אני אצליח אלא אך ורק "באיך" .
איך אני משיגה את המטרות שלי
איך אני ממשיכה ליהנות מהדרך
איך להגדיל את הערך לקהילה שלי.
איך לא להשתעמם ולהמשיך לייצר עבורי עניין,

זמן קצר אחרי שיצאתי לעצמאות נשאלתי "מה יגרום לך לחזור להיות שכירה?" התשובה היא "כלום, זו לא אופציה".

אני לא חושבת שמי שכן חוזרת להיות שכירה היא מי ש"נשברה". זו החלטה שתאפשר לה לחיות חיים נכונים וטובים יותר עבורה וזה לגמרי לגיטימי.

8. התגמול הכי גדול בכך שאני עצמאית

אני יצאתי לקריירה עצמאית עם מוטו ברור – ההצלחה שלי היא אך ורק ההצלחה של הלקוחות שלי.

אחד התחומים שהכי השפיעו על חיי הוא תחום הפסיכולוגיה החיובית ושם אמר מרטין סליגמן, כי "המפתח לאושר ולסיפוק הוא הפעלת החוזקות שלנו ולא תיקון מגרעותינו"

התגמול הגדול ביותר עבורי מתקיים כשהלקוחות שלי מצליחים ומרגישים שהם פועלים מתוך החוזקות שלהם להשגת הצלחה וסיפוק אם אלה אנשים שמחפשים את כיוון הקריירה שלהם, עסקים קטנים שכבר יודעים שהם לא בהישרדות אלא לקראת השגת הפסגות שהגדירו לעצמם ואם צוותים בארגונים שמגיעים אחרי סדנאות מכירות ומוטיבציה עם המשחק שפיתחתי "למגנט חוזקה", עם חיוך לעבודה!

 כל משפחה, בעל עסק שעובד עם ילדים ו/או מבוגרים ששולחים לי תמונות ופרגון חם על ערכות המשחק שפיתחתי – למגנט חוזקה - מצפנים בדרך לאושר המבוססות גם הן על כלים מעולם האימון והפסיכולוגיה החיובית, מקפיצים לי את שריר האושר ברמות שקשה להסביר במילים.

9. טיפ חשוב למי ששוקלת להיות עצמאית

לעבוד לפי תכנית עסקית מותאמת לך ולא להקשיב לכל מי שיש לו דעה!
כשאת יוצאת לדרך עצמאית, יהיו הרבה אנשים טובים באמת שירצו לשתף מהניסיון, מדעתם וכדומה. אני ממליצה לבחור את אותם אלו שבאמת מכירים, שמקצועם לייעץ לעסקים קטנים, שמבינים את השוק שבו את עומדת לפעול ואת כל השאר לשים ב"הולד" לתקופה עד שתהיה לך תכנית עסקית מסודרת שנכונה למהות העסק שלך ואלייך כבעלת העסק

10. האם אני מתחרטת על משהו בדרך שעשיתי?

האמת שזו השאלה שהכי אתגרה אותי.
היתה לי תקופה שנרשמתי להמון ניוזלטרים כדי ללמוד ולקרוא וזה הציף אותי, ניסיתי ללמוד מבעלי עסקים שאני קוראת להם "מוכרי חלומות" וברגע שהרגשתי שזה לא באמת פרקטי ובעיקר כלים שאינם ישימים, הסרתי את עצמי מהמון ניוזלטרים ונשארתי רק עם אלו שאני באמת מעריכה שיש מה ללמוד מהם ושזה בגובה העיניים וישים לכל.

11.  מה החלומות שלך לשנה הקרובה כעצמאית?

- להנחות עוד ועוד סדנאות משחקיות בארגונים בנושא : חדר כושר לאושר- איך להתעורר (לעבודה) עם חיוך? כי אני מאמינה שעובד מעולה הוא עובד מרוצה!
- למלא את הסדנאות הקבוצתיות שלי לייעוץ עסקי כי לקבוצה יש כח אדיר
- להמציא לפחות עוד משחק אחד שייתן ערך למבוגרים ולילדים שיקרב אותם אל הסיפוק והאושר.

 וכל זה, תוך שמירה מתמדת של איזון והנאה אישית!

אתר מצפנים

מצפנים בפייסבוק

פרטי התקשרות של שחף ויינר איתן : 052-2662076, [email protected]

 צילום: בלה שחר הלל  "מציירת באור ומצלמת באהבה"
מיטב הכתבות והבלוגים של סלונה: בסלולרי שלך | במייל שלך

בחזרה למעלה