פסטיבל "טוב ויפה": חווה קסומה מפעם

אם אתן מחפשות מקום שיעורר בכן השראה בואו לגן סודי, מתחם פסטורלי עם נוף ירוק לאינסוף שנראה כמו קיבוץ קטן משנות החמישים, אתן תמצאו אותו בפסטיבל "טוב ויפה". קרן שביט, מייסדת האירוע, מספרת על המקום הנפלא שמצאה

09/05/2016
קרן שביט קבלו עדכונים מקרן
  • RSS

אם יצא לכם לנסוע בכביש 4 ולחלוף על פני פארק אריאל שרון, ודאי ראיתם את הר חירייה הירוק. פרוייקט מרשים של קיימות ושיקום הסביבה. אם תפנו שם למחלף מסובים תוכלו להבחין במראה מזמנים אחרים: שדות רחבים ועליהם בתי סוכנות יחודיים בני יותר משישים שנים. בתים שננטשו לפני רבע מאה והצליחו לחמוק מההתפשטות העקבית של שכונות המגורים. אלו הם שרידים של “חוות שלם” ההיסטורית.

פסטיבל "טוב ויפה"

רוצות להגיע לזכות בהטבה ולהגיע לפסטיבל "טוב ויפה"? לחצו כאן

החווה הוקמה בשנת 1949 כפרויקט יוקרתי של גידול, השבחה, והרביית זרעים. לשם כך  נבחרו עשרה אגרונומים מנוסים שנשלפו מקיבוצים שונים בארץ, כל אחד מהם המקצועי בתחומו. עשרת הנבחרים נאלצו לעקור עם משפחותיהם מהקיבוץ שהגיעו ממנו, להעתיק את מגוריהם אל החווה המבודדת. החווה ננטשה סופית בשנות השבעים.

בשנת 2012 העבירה חברת "הזרע" את השטחים לאחזקתו של פארק אריאל שרון. החווה קבלה הכרה לאומית כאתר מורשת לשימור ובשנים האחרונות שופצו המבנים ע"י אדריכל השימור נאור ביבר. מתחם חוות שלם (11 דונם) שוכן בתוך הפארק אך עדיין אסור לכניסת מבקרים בשל עבודות השיפוץ הנערכות במקום.

פסטיבל "טוב ויפה"

לפני כמה חודשים הוזמנתי ע"י הנהלת הפארק להגיע, לראות ולהכיר את המקום המיוחד. בפארק קיוו שאתאהב בחווה וארצה ליזום במקום אירוע רחב מימדים עבור הקהל הנהדר שעוקב אחרי בשנים האחרונות. את אירועי הענק המפורסמים שיזמתי והפקתי במשך 4 שנים, "ירידי הקולאז' של קרן שביט", הפסקתי לקיים כבר לפני שנתיים, כשזיהיתי רוויה בשוק ירידי העיצוב. הרגשתי שיריד, מוצלח ככל שיהיה, כבר לא מספיק בכדי לרגש אותי.

פסטיבל "טוב ויפה"

כשהגעתי לחוות שלם המשוחזרת נעתקה נשימתי מרוב התרגשות. התרגשתי מקיומו של המקום הקסום הזה, שלא הכרתי ולא ידעתי על קיומו. גן סודי, מתחם פסטורלי שכמו קפא על שמריו עם נוף ירוק לאינסוף, שנראה כמו קיבוץ קטן משנות החמישים. עם החן הישראלי והנאיביות הרומנטית של המדינה הצעירה בראשית דרכה. כמה נעים להיזכר בתום הזה של ימי ראשית המדינה השוכן בתוך פנינת טבע ירוקה שממוקמת במרחק 10 דקות נסיעה מלב ת"א, ממש מול איצטדיון וינטר שבר"ג. כמה טוב וכמה יפה.

פסטיבל "טוב ויפה"

הרגשתי שזה המקום ליסד בו את המיזם הבא שלי. אני יודעת לזהות את ההתרגשות הזו כתהליך מואץ שבו הראש והלב שלי משוחחים. שפע של תובנות ומחשבות שליוו אותי בשנתיים האחרונות החלו להבשיל לכדי רעיון: פסטיבל של יופי, צבע ושמחת חיים. פורמט חדש של אירועי חוויה רב תחומיים העוסקים באיכות ובסגנון חיים בחיק הטבע. האירוע מיועד לנשים, לחובבי עיצוב וסגנון חיים ובשבת גם למשפחות.

פסטיבל אופטימי שמתמקד במשך 3 ימים בשנה בצד הטוב והיפה של החיים. אוסף של חוויות משמעותיות שתוכלו לחוות בחיק הטבע, באוויר הפתוח: מתחם גלריות בו יוצגו תערוכות אמנות חדשות ומרתקות, הופעות מוזיקה, ביה"ס להשראה - הרצאות ממוקדות על כלים אפקטיביים בדרך להצלחה מפי נשים מובילות. בשבת יתקיימו במקום משחקי ילדים בנוסח קיבוצי על מנת להעניק חוויה משמעותית ומהנה גם לקטנים שביננו.

fes1_634

ובנוסף לכל הטוב והיפה הזה, גם יריד יוצרים שמוקדש למעצבים ואמנים מקומיים, מכל רחבי הארץ שיציגו סלים גדושים בהפתעות מרגשות. עיצוב אופנה, אקססוריז, הלבשת הבית, עיצוב לילדים ועוד.

**הכותבת היא קרן שביט, יזמית לייף סטייל, מעצבת רב תחומית, כותבת הבלוג "טוב ויפה". מייסדת אירועי ה"קולאז סייל". ההוגה והמעצבת של שמלות הגלביה

צילום: עמרי אילת

האירוע מתקיים מחמישי עד שבת, 19-21 למאי

הכניסה בתשלום של 15 ₪. הטבה לנרשמים בדף האירוע בסלונה – כניסה ב-10 ₪.

רוצות להגיע לזכות בהטבה ולהגיע לפסטיבל "טוב ויפה"? מלאו את הפרטים כאן

 
מיטב הכתבות והבלוגים של סלונה: בסלולרי שלך | במייל שלך