מיכל חיון: מלכת האסטרטגיה הדיגיטלית

"כשאוהבים את מה שעושים אין קשיים. יש עומס עבודה, אין יום ואין לילה, סופי שבוע וחגים זה לחלשים", אומרת מיכל חיון, מנכ"לית משותפת ובעלת עסק בשם "2DO!

11/05/2016
מערכת סלונה קבלו עדכונים ממערכת
  • RSS

מיכל חיון, היא מנכ"לית משותפת ובעלת עסק בשם "2DO!" יחד עם שותפה ערן שיאון. היא מגדירה את עצמה כך: "אני רצה 30 ק"מ בשבוע, מתרגלת יוגה לנשמה ולאיזון, בת זוג ואמא לשלושה ילדים וכלב אחד שובב". היא התחילה את דרכה בענף הפרסום, עבדה תשע שנים בגיתם "BBDO" בהן צמחה מפלנרית מדיה לסמנכ"ל מדיה ואחר כך היא הפכה לסמנכ"ל פיתוח עסקי. חיון רכשה ניסיון בענף הריטייל והאופנה כשמשנה למנכ"לית ב-"Comme il faut".

1. מה העסק שלי

אנחנו עוסקים ב-"Shopper Marketing" וליתר דיוק: הקמת פלטפורמות "eCommerce" , פלטפורמות דאטה ופרסונליזציה מול צרכן וניהול מדף דיגיטלי ואסטרטגיה דיגיטלית לחברות. אנחנו עובדים עם החברות הגדולות בישראל ומנהלים מספר פרויקטים בחו"ל. מלבדי ומלבד ערן, יש עוד שלוש מנהלות פרויקטים תותחיות.

2. ממתי אני עצמאית?

את דרכי העצמאית התחלתי לפני כשבע שנים, תחילה כמנהלת פרויקטים עסקיים ושיווקיים בחברות כמו "מגה קמעונאות", "פילת", "Ace", "חוגלה" ועוד. לפני כארבע שנים הקמתי את החברה במיקוד של מינוף מכירות באמצעות טכנולוגיה בהתמחות של "eCommerce", דאטה ופרסונליזציה.

3. הרגע שבו הבנתי שאני עצמאית ולא רוצה להיות שכירה

כל הזמן היה בי צורך לעשות, להשפיע ולהיות אחראית על ההחלטות שלי לטוב ולרע. לא היה רגע אחד דרמטי, אלא אוסף של רגעים קטנים; רגע שבו הרגשתי, שאני לא ממש משפיעה על הארגון בו אני עובדת, הרגע שבו התחלתי את הפרויקט הראשון שלי כעצמאית ועדיין בתוך התקופה הראשונה היה מעבר נפשי ופיזי משכירה לעצמאית רווי לבטים תוך כדי העצמאות. הרגע האמיתי, שבו ידעתי שאני לא חוזרת להיות שכירה הייתה ההחלטה להקים חברה שתתמחה ב-"shopper marketing", תחום שיש לי אליו אהבה אמיתית והנאה בכל בוקר מחדש".

מיכל חיון

4. האתגר הכי גדול כאשת עסקים עצמאית

האתגר הכי גדול בעולם העסקי של היום בתחום האונליין בכלל והטכנולוגי בפרט, לא כל שכן כעצמאית הוא להיות ב"דבר הבא" בכל רגע נתון: ללמוד, לקרוא, לשמוע הרצאות, לחפש את המגמות, הטכנולוגיות , הסטארטאפים, כלי העזר משפרי המכירה, הגישות והמודלים החדשים וכל הזמן לשפר עמדות כדי להביא ערך. והקצב רק הולך וגובר .

5. מה לא יודעים מספיק על נשים עצמאיות?  

ה-"work life balance" לדעתי יותר קשה כי הולכים לישון מוקדם וקמים בבוקר בבוקר קודם כל עם העסק ואחר כך עם ההורות והמשפחה.

6. הקושי הגדול ביותר שאני מתמודדת איתו ביום יום

ברצינות וללא טיפת ציניות וקלישאה, כשאוהבים את מה שעושים אין קשיים. יש עומס  עבודה, אין יום ואין לילה, סופי שבוע וחגים זה לחלשים. וכל היום הראש עובד. אבל בהנאה תוך עשייה מספקת ומלאה.

7. האם היה רגע בו נשברתי וחשבתי לעצמי "טוב, הגיע זמן להיות שכירה"?

 כל תחילת חודש יש הנהלת חשבונות וחשבוניות. אם הייתי שכירה מישהו היה עושה את זה בשבילי. וברצינות, עדיין לא קרה שאמרתי לעצמי הגיע הזמן להיות שכירה (אחרת הייתי קמה ועושה את זה...)".

8. התגמול הכי גדול בכך שאני עצמאית

שוק ה-eCom והמרחב הדיגיטלי נמצא בצמיחה והתפתחות מאוד גדולה היום בישראל. התגמול הכי גדול הוא קודם כל היכולת להשפיע על התפתחות השוק והחברות הגדולות בשוק. שנית, היכולת לקחת החלטות עם האחריות הכרוכה בזה. ולבסוף חופש פעולה, תעדוף ותחושת שליטה גדולה יותר על החיים שלי.

 9. טיפ חשוב למי ששוקלת להיות עצמאית

קודם כל למצוא את הדבר שהכי נהנים לעשות. זה כבר ייצר הצלחה. לא לפחד, להעז ולא להפסיק ללמוד לרגע ולהתפתח לדבר הבא.

10. האם אני מתחרטת על משהו שעשיתי בדרך?

להתחרט זה בזבוז זמן . צריך לעשות. 2DO!.

צילום: עופר חג'יוב
מיטב הכתבות והבלוגים של סלונה: בסלולרי שלך | במייל שלך

בחזרה למעלה