10 תמונות מהפנטות של בלרינות ברחובות קובה

הצלם עומר רובלס תיעד בלרינות מדהימות רוקדות על רקעים אורבניים ברחובות קובה. תראו איך הן מפזרות קסם על קצות האצבעות. לרחף מרוב עונג!

05/05/2016
יסמין לוי קבלו עדכונים מיסמין
  • RSS

בקובה ניתן למצוא כמה מרקדניות הבלט המדהימות בעולם. אם לא ידעתן זאת עד היום, התמונות המהפנטות שלפניכן ישכנעו אתכן. מי שתיעד אותן בכישרון אין קץ וגרם להן לרחף בצורה כה קלילה וקסומה בפריימים הוא הצלם עומר רובלס (Omar Z. Robles) אשר שיתף את התמונות בחשבון האינסטגרם שלו.

אי אפשר להוריד את העיניים מהיופי העוצמתי והמרגש הזה, שמעורר חשק לקנות נעלי בלרינות ולרקוד בחופשיות ברחובות כאילו אין מחר. התמונות שלו מזכירות לי את "פרוייקט הבלרינות הגדול", שם תועדו רקדניות על גבי רקעים אורבניים בניו יורק. הפרוייקט כל כך הצליח, גייס עוד כספים מהציבור ועבר למדינות נוספות.

סביר להניח שעומר רובלס ספג השראה מהפרוייקט המופלא ההוא והתוצאה לא פחות מקסימה. הצלם היה כבר זמן רב מהופנט ממורשת הריקוד בקובה והחליט לתעד את היופי והייחודיות ברקדניות. "במשך שנתיים הקדשתי את חיי באופן כמעט בלעדי לתיעוד הבלרינות באתרים אורבניים קובה", סיפר בבלוג שלו.

"בקובה יש את אחת מקבוצות הבלט הטובות בעולם וזו הסיבה שחלמתי להגיע לאי הזה כל כך הרבה זמן. הרקדניות פשוט מעולות. אולי הסיבה היא שתנועה וקצב זורמים בדם שלהם אבל צריך לתת קרדיט גם למוסדות האימון הרוסים, שהם חלק מהמורשת של הרקדנים".

בקובה האקזוטית מתייחסים לרקדניות בחרדת קודש ובכפפות של משי. הבלרינות שמצטרפות ל-"Ballet Nacional de Cuba" מרוויחות יותר מרופאים וזוכות ליחס מלכותי כאילו היו אלילות פופ בארצות הברית. כמו כן, הממשלה בקובה תומכת כלכלית בענף בלט באופן נדיב במיוחד. הרקדניות לא נאבקות על פרנסה כמו רקדניות במדינות אחרות.

הרקדניות זוכות לתנאים טובים במסגרת האימונים שלהן וההשקעה הרבה משתלמת ומוכיחה את עצמה לאור התוצאות. לבלרינות הקובניות יש תשוקה, להט וכישרון שטמון ככל הנראה ב-DNA שלהן. ברחובות ניתן למצוא באקראי אנשים שיודעים לרקוד באופן לא פחות מקצועי מהרקדנים. האהבה לריקוד עובר מדור לדור.

בתמונות הנפלאות כאן תוכלו לראות את הרקדניות בפעולה. אי אפשר לתת קרדיט רק לרקדניות. נראה כי עומר רובלס הוא צלם שפשוט יודע ללכוד רגעים עילאיים. הוא מודע לעובדה שתזמון הוא הכל בחיים והשילוב בין התנועות שלהן לרקעים המגוונים ומפתיעים הופכים את התצלומים לייחודיים וחד פעמיים. לראות ולרחף איתן בדימיון מרוב עונג.

1

בלרינה קובה כפולה

2.

רקדנית עם קשישה

3.

מרחפת ברחוב

 

4.

balle12

5.

 

רקדנית עם אדום ושחור

6.

רקדנית בלונדינית

 

7.

בלרינה ברחוב

 

8.

 

רקדנית עם ג'ינס

9.

רקדנית בירוק רוקדת

 

10

 

בלרינה בתנועה עם מוניות

צילומים של Omar Z. Robles

 

 


לכתבה המקורית בהפינגטון פוסט

הפינגטון פוסט הוא אתר החדשות והבלוגים המוביל בארצות הברית בייסודה של אריאנה הפינגטון. עם 10 מליון גולשים מידי חודש, הוא הפך למוקד עוצמה והשפעה על התקשורת ועל קובעי המדיניות בגבעת הקפיטולמיטב הכתבות והבלוגים של סלונה: בסלולרי שלך | במייל שלך

בחזרה למעלה