שלומית רוזן: כוהנת הקוסמטיקה האורגנית

"בחרתי להיות עצמאית מכיוון שבאותן שנים ועד היום השפה שבה דברתי נחשב לשונה מאוד. היה חשוב לי להתקדם בדרך שלי, ללא פשרות ואף פעם לא עניין אותי להתאחד עם חברה גדולה", מספרת שלומית רוזן, הבעלים של "Ananda Bio Cosmetic"

10/05/2016
מערכת סלונה קבלו עדכונים ממערכת
  • RSS

שלומית רוזן היא הבעלים של "Ananda Bio Cosmetic", המותג הגדול בישראל למוצרי קוסמטיקה אורגנית המופץ ב-200 חנויות בישראל לאחרונה היא יצאה בסדרת מוצרי פטריות מרפא המיוצאת לדרום אמריקה.

1.מה העסק שלי

המותג "Ananda Bio Cosmetic" מתרכז בפיתוח, ייצור ושיווק של מוצרי טיפוח טבעיים, אורגניים ופעילים ברמה הגבוהה ביותר מתחום האנטי אייג'נג. הוא נחשב למותג הישראלי היחיד (מבין כ-100 מותגים בעולם) הנושא את תו התקן הגבוה והמחמיר ביותר למוצרים בתחום זה.  בנוסף, אני מפתחת ומייצרת מוצרי טיפוח באותה רמת איכות תחת מותגים פרטיים נוספים בארץ ובעולם.

2.ממתי אני עצמאית?

אני עצמאית החל משנת 1998. במקביל לעבודתי כיועצת לתזונה לפי תורת האירוודה התחלתי בפיתוח ארוך של מוצר אחד אותו ניסיתי על עצמי, על המשפחה ועל חברות. התחלתי למכור את המוצרים באופן טלפוני ללקוחות ששמעו עליי מפה לאוזן. בשנת 2004 אחר שגיבשתי סדרות מוצרים וקהל של מאות לקוחות התחלתי למכור בסיטונות את המוצרים. מאז אננדה נחשבת למותג האורגני הטבעי הנמכר ביותר בישראל.

3.הרגע בו הבנתי שאני רוצה להיות עצמאית

בגיל 17 סבלתי מכוויה חמורה בפנים בעקבות טיפול קוסמטי כושל. בגיל 41, לאחר אשפוז בעקבות נמק בוושט ממנו סבלתי, למדתי את תורת האיורוודה אשר עזרה לי להחלים תוך זמן קצר דרך שימוש בצמחי מרפא ותזונה ייחודית. התורה חיברה עבורה את כל התובנות על הנזקים של הכימיקלים בקוסמטיקה. לאחר החלמתי החלטתי לעזוב את עיסוקיי כאשת חינוך כדי ליצור מוצרי טיפוח אורגניים טבעיים.

הרגע עצמו בו הבנתי שאני לא רוצה להיות שכירה קרה כאשר נחשפתי למחקר שנערך בצרפת אשר עסק ברכיבי אנטי אייג'ינג המופקים מעצי אגוז הגדלים באזור מסוים בצרפת . זה היה החיבור הסופי לכל מה שלמדתי בתחום הרפואה האיורוודית העוסקת באנטי אייג'ינג של הגוף והנפש כמכלול, זו הייתה התוספת שחסרה לי כדי ליצור מוצר טיפוח מעולה. היה לי הידע הנדרש בתזונה וגם היום אני מתייחסת לתכשירים כאל סופר פוד לעור-בצמחי מרפא, בתנועה כמו יוגה ובעצירת תודעת המחשבה כמו במדיטציה.

בחרתי להיות עצמאית מכיוון שבאותן שנים ועד היום השפה שבה דברתי נחשב לשונה מאוד. היה חשוב לי להתקדם בדרך שלי, ללא פשרות ואף פעם לא עניין אותי להתאחד עם חברה גדולה. ההבנה שלי שכימיקלים גורמים להזדקנות העור, מה שהיום מקובל לחלוטין הייתה לגמרי בלתי ברורה. "בער" בי הרצון והצורך לחנך את השוק ולעשות שינוי שנוגע למעשה לכל היבט של חיינו: לרתום את יתרונות צמחי המרפא האותנטיים והתורה אותה למדתי ואיתם ליצור שינוי. לתפיסתי השינוי שמגיע מתוך התחשבות בצמח ובאזור גידולו ואהבה אין סופית לבני אדם לאדמה וליקום עליו אנו מצווים להגן.

שלומית רוזן

4. האתגר הגדול ביותר בלהיות אשת עסקים עצמאית

האתגר הכי גדול הוא ההתמודדות מול אנשי שיווק שלעיתים חושבים שאם את אישה את לא מבינה בעסקים. נשים יודעות לעשות עסקים עם הרבה סבלנות ואינטואיציה. ההתבוננות בלקוח, בתור אדם, בולטת אצל נשים במיוחד והיא עוזרת לספק את המוצר הסופי המתאים ביותר. בנוסף, אני מבינה בתור אישה בדיוק מה הלקוחות מחפשות בתחום וזה ניכר בתגובות שלהם למוצרים.

5.מה לא יודעים מספיק על נשים עצמאיות

אנחנו עובדות הרבה מתוך תחושת בטן, יודעות מצוין לזהות צורך ועובדות לאורך ימים ארוכים מכיוון שבדרך כלל אנחנו שואפות לשלמות. להיות חולה זאת לא אפשרות מבחינתי אבל יוגה פעמיים בשבוע זה חובה.

6.הקושי הגדול ביותר שאני מתמודדת עמו ביום יום

הקושי הכי גדול  הוא ביטולים בלתי מתוכננים. היומן שלי מתוכנן ומדי ערב אני עוברת על יום המחרת. לפעמים מזעיקים אותי בהפתעה למעבדה (100 ק"מ מהמקום בו אני נמצאת) כי דרוש שינוי בפורמולה שאנחנו עובדים עליה חודשים. יכולים גם להקפיץ אותי לבית דפוס לאישור צבעים או לאישור טקסטים על הבקבוקים ועוד סיבות רבות וטובות.

7. האם היה רגע בו נשברתי וחשבתי לעצמי "טוב, הגיע זמן להיות שכירה"?

לא זכור לי שנשברתי. לקוח גדול שלי (''מגה'') פשט רגל לאחרונה ואתגר את היציבות העסקית שלי. עם זאת, אני תמיד ומוכנה להתמודד עם הפתעות עסקיות חיוביות יותר או פחות. אני יודעת שגם אם אעבור מספר לילות ללא שינה בסוף אצא חזקה וממוקדת יותר מבחינה עסקית.

8. התגמול הכי גדול בלהיות עצמאית

התגמול הכי גדול בכך שאני עצמאית הוא האפשרות לממש את החזון שלי. החזון הוא להביא מוצרי אנטי אייג'ינג המשיגים את התוצאות הטובות ביותר דרך תכשירים טבעיים אורגניים. הסיפוק הכי גדול הוא לקבל שיחות מלקוחות מרוצות מהתוצאות החיוביות של המוצרים. הצלחתה העיקרית של שלומית היא ביצירת מוצרי טיפול ושימור העור בצורה טבעית ואורגנית. אנחנו היחידים בישראל העומדים בתקן BDIH הבינלאומי המחמיר למוצרים אורגנים.

9. טיפ חשוב למי ששוקלת להיות עצמאית

הטיפ שלי הוא לבדוק עם עצמך האם את בנויה ללחצים שהעצמאות מביאה איתה ובעיקר לקחת את העצמאות בצעדים קטנים, במחשבה תחילה ועם המון נשימה. במהלך הקמת העסק חשוב להיעזר בשירות של יועץ עסקי. ככה אפשר להתמקד ולקבל מה הצעדים הראשונים המתאימים בכדי להפוך את החזון האישי לעסק רווחי. גם חשוב לבחור רואה חשבון מקצועי שיידע לתת את העצות ממקום ענייני של מומחה.

10.האם אני מתחרטת על משהו בדרך שעשיתי?

''אננדה'' היא כמו התינוק שלי. אני מגדלת את המותג בהמון אהבה ומסירות אין סופית. כשזה נוגע לחברה אז אין לי חרטות בכלל. אני לומדת כל הזמן מניסיון ומכל חוויה, גם פחות טובה. בזכות השיעור שעברתי אננדה צמחה במהלך השנים.

צילום: יח"צ
מיטב הכתבות והבלוגים של סלונה: בסלולרי שלך | במייל שלך

בחזרה למעלה