7 עצות זוגיות לריאליסטיות ולא פנטזיונריות

מומחים חולקים עצות בזוגיות שלא שמעתן בפעם המיליון. עם כל הכבוד לאהבה מהסרטים, אנחנו צריכות טיפים מציאותיים. אז אם אתן מעדיפות לחיות בפנטזיות, הכתבה הבאה לא עבורכן

05/05/2016
בריטני וונג, הפינגטון פוסט קבלו עדכונים מבריטני וונג,
  • RSS

האם נמאס לך מלשמוע את אותן עצות שחוקות בנושא זוגיות, על איך לא ללכת לישון כועסים ועל החשיבות של דייט לילי פעם בשבוע? אנחנו כאן מבינות אתכן. עצות בעניינים שבינו לבינה יכולות לחזור על עצמן עד עייפה ולכן בכתבה הזו, תמצאו 7 מומחים שחילקו עצות קצת יותר ישימות ולא מאוסות בכל הנוגע לשימור הזוגיות.

העצות היו במקור לזוגות נשואים אבל הן טובות גם לזוגות שנמצאים במערכות יחסים לא ממוסדות. הרעיון של הכתבה הוא למנוע עבורכן את היום בו אתן עלולות להיפרד מאהוביכן, כתוצאה מאיזו סיבה שניתן היה למנוע מראש.

אז הנה 7 עצות ישימות שבאמת יזכירו לך למה התאהבת בגבר שבחרת בתור "האחד".

1. צאי בלי אהובך ותיזכרי איך זה להיות רווקה

האקסיומה נכונה ב-100 אחוז: היעדרות גורמת ללב לפעום מערגה לבן הזוג. אי הנוכחות של אהובך רק יזכיר לך כמה את בעצם אוהבת אותו. כשלא נמצאים אחד עם השנייה ניתן להתגעגע באמת ולפעמים זה בדיוק מה שזוגות צריכים כדי להתקרב - מרחק. קשה להרגיש געגוע אחרי שנים של זוגיות ולפעמים צריך תזכורת קטנה לאיך החיים יראו בלעדיו.

"זה חשוב לקחת קצת זמן ולהיזכר במי היית לפני שפגשת אותו", ממליצה מומחית הזוגיות ג'ני בלוק, "תתחברי שוב לחברות שלך ותחזרי לתחביבים שנטשת. תהי את. תבלי עם עצמך ולא בתור 'בת הזוג'. תוך כדי תהליך גילוי העצמי שלך את תופתעי לגלות למה התאהבת בבן הזוג שלך מלכתחילה".

 

2. דברי עם בן זוגך בציבור כמו שדיברתם בדייט הראשון

"אם את אוהבת את בן זוגך אז תכבדי אותו בציבור", אומרת המומחית דב בסינגר. "אל תקללו, תלכלכו ותבזו את הצד השני בפרהסיה. זה נשמע כמו משהו מובן מאליו אבל כשכועסים ניתן להתדרדר למצב הזה". אל תהפכו להיות הזוג הנוראי הזה שיושב במסעדה ומקלל אחד את השנייה בין הביסים של הסלמון. ברצינות, אף אחד לא רוצה להיות הזוג הזה.

 

3. אל תצפי מהפרטנר שלך למלא כל צורך שלך

"בימינו אנחנו מצפות מבן הזוג למלא את צרכינו ולספק אותנו בכל דרך אפשרית והציפיות האלו הן טעות איומה למערכת נישואין", אומר הפסיכולוג גרג קייסון. "מערכות נישואין קורסות כיום מרוב ציפיות. למה אנחנו מצפות מבני הזוג שלנו להיות החבר הכי טוב שלנו, בן לוויה בדינרים, הפרטנר שלנו בחוג לריקוד, המפרנס, המבשל, המעריץ, הנהג שלנו, זה שמוליך כל ערב את הכלבים והחברה הכי טובה?".

אם את מתקשה להבין שבן הזוג לא יכול להיות הכל, נסי לחיות לפי המוטו הבא: "תן לי את הרוגע להעריך את מה שבן זוגי נותן לי, את האומץ לקבל את הדברים שבן זוגי לא מספק לי ואת החוכמה למלא את הצרכים האלה במקום אחר".

זוג בים מחייך

4. תמצאי את ההגדרה שלך למונוגמיה

"כיום הרבה זוגות מחפשים את הגדרה חדשה ל"מונוגמיה" , כזו המתאימה להם ולצרכים שלהם", אומרת מטפלת המין סוזן פיס גדואבה, "בעוד שנישואין פתוחים אינם לכולם, זוגות רבים מוצאים את המתכונת הנוחה להם, אם זה לחפש סטוצים באישור הצד השני, לפרלרטט עם אחרים או כל מיני הסדרים המקובלים עליהם".

אין דרך אחת נכונה. "כאשר זוגות כבר אינם מאוהבים הם חושבים שהדרך היחידה להתמודד עם המצב זה להיפרד. אבל ישנם כמה זוגות שבמקום לפרק את החבילה מרגישים שזה לגיטימי ובסדר למלא את הצרכים המיניים במקום אחר".

 

5. הפסיקי לשפוט את בן זוגך לפי סטנדרט בלתי אפשרי

הפרטנר שלך אינו מושלם. הוא מגיע עם פגמים, חולשות ומצבי רוח. הוא יתפרץ כשהוא רעב והוא יהיה עצבני כשהיה לו יום רע. הוא עלול לאכזב אותך פעם אחר פעם ואותו דבר חל לגביך. אל תגרמי מראש לזוגיות שלכם להיכשל רק כי את מצפה שתהיו תמיד חברי נפש שלא רבים וששניכם תקראו את המחשבות אחד של השנייה.

"העניין בנישואין זה לא סביב השלמות", אומרת ג'ני בלוק, "גם לא בלחפש את הגבר שישלים אותך ויהפוך אותך לנסיכה. הרעיון בנישואין הוא להיות 'לא מושלמים' אחד עם השני באופן מושלם. הרעיון הוא לאהוב אחד את השנייה ואת החיים שבניתם בגלל אי השלמות שלכם ולא למרות האי שלמות".

 

6. קחו חופש מהנישואין שלכם

"זה לא יהרוג אותך לקחת סופ"ש אחד או כמה שבועות הרחק מבעלך", אומר גרגר קייסון, "למעשה, זה יכול להועיל לכם, במיוחד אם נקלעתם למשבר.

"לפעמים מה שאתם באמת צריכים זו הפסקה", הוא אומר. "חלק מהזוגות משריינים מראש סופ"ש אחד של חופש מהנישואין. אחרים לוקחים כמה שבועות. אם העניינים ממש גרועים ביניכם, קחו כמה חודשים. תעבדו עם מטפל זוגי כדי להחליט מה לומר לאימהות שלכם כשאלה ישאלו מה קרה וגם תבררו בטיפול כמה ואיך לתקשר ביניכם.".

 

7. תפנימו שאינכם חסינים מבגידה

כל אחד עלול להיקלע למצב בגידה. אם אתם נמצאים בקשר ארוך או שואפים לכזה, זה בלתי נמנע שאחד מכם יפול לתוך מצב של חוסר נאמנות - אם מדובר בבגידה נפשית או פיזית. "אף אחד לא קם ואומר, 'זה היום בו אבגוד בפרטנר שלי'", אומרת דב בסינגר, "השילוב המושלם של נסיבות, תנאים, רגשות והזדמנויות יכול להוביל לבגידה".

כדי לסלק את האפשרות של בגידה מהשולחן, נסו לנהל שיחה פתוחה בעניין. תבררו מה חסר לך בקשר שיכול לגרום לך לבגוד ומה בגידה תגרום לך להרגיש. "דברו על בגידה באופן שיהיה ברור שאתן רוצים למנוע אופציה כזו. תהיו כנות מאוד. תעלו את האפשרות שאם חלילה אחד מכם יבגוד, איך זה היה ישפיע על הקשר".

 

צילום: שאטרסטוק

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


לכתבה המקורית בהפינגטון פוסט

הפינגטון פוסט הוא אתר החדשות והבלוגים המוביל בארצות הברית בייסודה של אריאנה הפינגטון. עם 10 מליון גולשים מידי חודש, הוא הפך למוקד עוצמה והשפעה על התקשורת ועל קובעי המדיניות בגבעת הקפיטולמיטב הכתבות והבלוגים של סלונה: בסלולרי שלך | במייל שלך

בחזרה למעלה