אמא, שחררי, תני לבנך לחיות

ציפורה אהרון לא מקבלת את ארוסתו של בנה, הזמר דודו אהרון ומייצרת לא מעט רעש. כאימא, אני מבינה את הקושי, כנפגעת חמות לשעבר, אני מציעה לה להירגע ומהר

02/05/2016
יערה די סגני קבלו עדכונים מיערה
  • RSS

**עדכון**

שמונה חודשים אחרי שציפורה אהרון עלתה לשידור ברדיו לב המדינה והביעה את סלידתה מבת זוגו של בנה, דודו אהרון ואף נשבעה שהנישואין בין השניים לא יקרו, נראה שה"כישוף" עבד ובימים האחרונים בני הזוג נפרדו. האם מדובר במשבר זמני שייפתר והשניים יחזרו להיות יחד או שהפרידה סופית ודודו עתיד לחזור לזרועות אמו האוהבת? ימים יגידו, לנו נותר רק לאחל להם אושר והצלחה בכל דרך שבה יבחרו.

----------------------------------------------------------------------------

לפני שנתיים כמעט, במסגרת פרויקט הכתיבה המצוין "חמותי ואני", כתבתי על חמותי הלא-חוקית, אמו של בן זוגי לחיים ללא נישואים, המכונה גם "חמות ב". על חמות א בחרתי לא לכתוב אז ואלמלא נושא יחסי חמות-כלה הפך ביממה האחרונה לנושא חם בכותרות, אולי גם לא הייתי מזכירה אותה שוב, בכל זאת, היא כבר 18 שנה לא חמותי וכבר מזמן הלכה לעולמה.

אבל אז הגיעה גברת ציפורה אהרון, שעד אתמול לא ידעתי על קיומה ובכמה משפטים החזירה אותי לקיץ 1995, לאותו ערב חם באוגוסט שבו בזמן שהאקס שלי ואני הסתובבנו בין אורחינו בחליפה ובשמלה לבנה, חמות א פנתה לאחת מחברותיי הטובות ביותר במילים "כמה חבל שהוא מתחתן איתה ולא איתך". אני לא יודעת אם הטריד אותה בכלל שבסופו של דבר המידע יגיע אלי או שהדברים נאמרו בפניו של מי שהיה אז בן זוגה של חברתי, אבל זה כבר באמת שולי. את תוכן השיחה המלבבת הזאת לא שמעתי מחברתי בזמן אמת. ברגישותה, היא בחרה לחכות כמה חודשים לפני שסיפרה לי על האירוע המביך ואני מודה שנפגעתי אך גם הופתעתי, כי עד אז חשבתי לתומי שחמות א דווקא מחבבת אותי.

ציפורה אהרון לא חיכתה לחתונת בנה ואת דעתה המאוד נחרצת על הכלה המיועדת היא לא שמרה לשיחה בשש עיניים. מיד עם היוודע דבר האירוסים, ביקשה הגברת לעלות לשידור התכנית "ערב ים תיכוני" ברדיו לב המדינה ושם יצאה בהצהרה ברורה וחד משמעית – היא, את הכלה הזו לא מוכנה לקבל. חתונה לא תהיה, היא תדאג לכך ואם צריך, היא לא סתם תשב לבד בחושך, כמו חמות פולניה, היא, ציפורה אהרון, תשב בכלא.

הראיון עם ציפורה אהרון (צילום מסך YNET)

זו לא הפעם הראשונה שאמו של הזמר מייצרת כותרות. בעבר הכותרות סבבו סביב הקשר הקרוב והאוהב של השניים, כיכובם יחד בתכנית "הרווק" והשיר שהבן הקדיש לאמו. אך עכשיו שיש אישה חדשה בחייו, ההרמוניה בין האם ובנה השתבשה. זה התחיל לפני מספר חודשים בדיווחים על נתק עקב מעבר הזמר וזוגתו לחיות יחד בגבעתיים. לדברי האם, כבר חצי שנה ויותר שבנה אינו מבקר וכאשר הגיעה היא לבקרו, סירבה בת זוגו לאפשר לה להיכנס לביתם. הידיעה על אירוסיהם של השניים היא כנראה צעד אחד רחוק מדי בשביל החמות המיועדת ואם לא הספיקו טרוניותיה הרדיו, היא גם ביצעה מעין טקס גירוש שדים שאמור להחזיר את בנו לחיקה תוך שבוע.

גם אם מקרה זה של חמות נרגנת הוא קיצוני במיוחד הן מבחינת חריפות האמירות והן מבחינת פומביותן, ציפורה אינה החמות הראשונה שלא אוהבת את כלתה ואף מנסה לעצור את נישואי בנה. יחסי איבה בין כלה וחמות הם תופעה אוניברסלית ונרחבת שקיימת כנראה בכל תרבויות העולם. יש אפילו פורום פעיל באחד האתרים שמוקדש לחמיות, לכלות ולמה שביניהן ובתקופה שנהגתי לבקר שם קראתי לא מעט סיפורים מסמרי שיער (לצד כמה סיפורים מעודדים ביותר על יחסים מצוינים). המשותף לרבים מהמקרים הוא שמידת הקונפליקט בין כלה וחמות קשור קשר הדוק לעמדה שבה נוקט בן הזוג. לעתים גורלה של מערכת יחסים נגזר על נקודה זו – האם בן הזוג עומד לצד זוגתו בחזית אחידה מול אמו או שהוא מתנדנד בחוסר החלטיות בין השתיים.

 כאימא לבן, אני יכולה בהחלט לדמיין שיקשה עלי יום אחד לקבל שישנה אישה בחייו שחשובה לו יותר ממני ולצד התקווה שהוא יבחר בחירה שתעשה אותו מאושר, אני מקווה שאדע לקבל את בחירתו באהבה ומבלי להקשות עליו. דבר אחד בלבד אני יכולה להבטיח כבר עכשיו, אם יבוא יום ובני יחליט להתחתן (דבר שמבחינתי הוא מיותר לחלוטין, פשוט כי אני לא מאמינה במוסד הנישואים באופן כללי), אין לי שום כוונה להגיד לאף אחת מחברותיה של כלתו שהייתי מעדיפה לראות אותה עומדת שם במקומה, מתחת לחופה. זה טיפשי, זה מיותר ומניסיון – זה כואב.

לא נותר אלא לאחל לדודו אהרון ולזוגתו שיר רוזנבלום זוגיות ארוכה, פוריה ומאושרת, בתקווה שגם הגברת ציפורה אהרון תלמד לחיות עם בחירתו של בנה ולקבלה באהבה.
מיטב הכתבות והבלוגים של סלונה: בסלולרי שלך | במייל שלך

בחזרה למעלה