ילד טוב ירושלים

הבטחה שהבטיח ברגע גורלי עיצבה את אופיו ואת התנהגותו של עדי. הוא אמין, אחראי, עובד קשה, חבר טוב, איש משפחה, עד יום אחד עולמו מתהפך והוא צריך לבחור

27/04/2016
יערה די סגני קבלו עדכונים מיערה
  • RSS

עדי בן החמש הוא ילד ככל הילדים, ילד טוב, ילד סקרן, ילד שובב. רגע לפני יציאתו ללבנון מבטיח אביו של עדי לבנו שהוא יחזור בשלום ומשביע אותו להיות "ילד טוב ירושלים". הבטחתו של האב לא מתקיימת, הוא נהרג, אבל עדי נחוש לעמד במילתו. הוא תומך באמו, האלמנה הצעירה ועוזר לה, הוא תלמיד מצטיין, חבר למופת, בכל צומת בחייו הוא בוחר לסייע לאחרים. באמצע החיים הוא מוצא את עצמו חי עם אישה ובן מתבגר, בבית ממוצע, בשכונה ממוצעת, נוהג במכונית ממוצעת ועובד בעבודה יציבה אך משמימה. הוא איש אפרורי שחי חיים אפרוריים, מסודרים, מתוכננים. צורכיהם של הסובבים אותו תמיד קודמים, הוא לעולם לא יאכזב אותם והם לעולם לא יראו אותו.

 עדי, איש אפור, איש שקוף, ילד טוב ירושלים ( סרטי יונייטד קינג)

כל חייו של עדי נעים על אותו מסלול מתוכן ויציב, עד שיום אחד הוא מקבל הודעה שמטלטלת אותו. בחיפושיו אחר מי שיקשיב למצוקתו הוא פוגש את נטליה הצעירה. המפגש ביניהם משנה לחלוטין את הסתכלותו של עדי על חייו. היא סוחפת אותו לעולם יצרי ורומנטי ומלא התרגשות ואפשרויות ולראשונה בחייו הוא שוקל להפר את הבטחתו ולא להיות "ילד טוב ירושלים".

דרך דמותו של עדי, מעלה הסרט שלל שאלות על השפעתם של אנשים על חיינו, על מה שמניע אותנו להיות מי שאנחנו ולהתנהג בצורה מסוימת, על איך אנחנו נתפסים בעיני עצמנו בהשוואה לאיך שהסביבה רואה אותנו ומה קורה כשאנחנו עוצרים הכל ומשנים את כללי המשחק. האם אנחנו עדיין אנחנו אם ההתנהגות שלנו שונה? האם עדי, שעיצב את עצמו כל חייו כדי לרצות את אביו המת באמת מרצה את עצמו או שלובש דמות אחרת כדי לרצות את אהבתו החדשה? זה משנה בכלל?

הסרט משלב סצנות מצחיקות עד דמעות עם תובנות חשובות על החיים. מה הטעם לתכנן לעתיד אם שוכחים לחיות את ההווה? האם אנחנו שקופים לאנשים הסובבים אותנו ומה המשמעות של לחיות, באמת לחיות?

ילד טוב ירושלים עובר שינוי ( סרטי יונייטד קינג)

עמוס תמם במשחק משכנע מאוד, עובר טרנספורמציה מדמותו האפורה עד כאב של עדי, החנון האולטימטיבי לעדי החדש, המשוחרר והסקסי. מלי לוי בתפקיד אשתו היפה והקרירה ומיטל גל בתפקיד נטליה הפרועה והמתוקה, האנטיתזה המוחלטת לכל מה שעדי הכיר עד אז.

רוצות לראות "ילד טוב ירושלים"? תמלאו את הטופס ואולי תהיו בין הזוכות!

ההקרנה תתקיים ביום שישי, ה-6/5, בשעה 12:00 בצהריים בסינמה סיטי בגלילות אולם 18

[contact-form 360 "Newsletter_jerusalem_movie"]

שחקנים: עמוס תמם, מיטל גל, מלי לוי, ארי נשר, אוולין הגואל, גיא לואל, ציון ברוך, ענת וקסמן ועוד.

בימוי: רועי פלורנטין, תסריט: רן אפלברג , הפקה: "ארצה הפקות" ו"סרטי יונייטד קינג"
מיטב הכתבות והבלוגים של סלונה: בסלולרי שלך | במייל שלך

בחזרה למעלה