הדבר האחד שיכול לעזור לך להתאמן חזק יותר

באימונים לא מספיק הכוח הפיזי שתפגינו. הכוח המנטלי הוא מה שיכריע על הביצועים שלכן אבל עד כמה? מתברר שזה בדיוק ההבדל בין כל רמות הביצועים שתפגינו

27/04/2016
יסמין לוי קבלו עדכונים מיסמין
  • RSS

אם אתן מתאמנות באופן קבוע ודאי שמתן לב שמדובר לא רק באימון פיזי אלא במאבק מנטלי, פעם אחר פעם. ישנן נשים שנהנות מלהיכנס לכושר ומכל התהליך סביבו אבל אחרות נתקפות בשיעמום מוחלט, רגעי ייאוש ומשבר. מה יגרום להן להמשיך? היכולת שלהן לשלוט על המחשבות במהלך האימונים. מחקר חדש, שפורסם ב-"Frontiers in Psychology", מצא שהכוח המנטלי של המתאמנת הוא מה שיכריע בין להיות ב"כושר סביר" לבין להיות ב"כושר מעולה".

המחקר לא מגלה לנו לראשונה על חשיבות הכוח המנטלי בספורט אלא על רמת החשיבות. במסגרת המחקר, החוקרים ראיינו ספורטאים ממגוון ענפים  כגון, חתירה, כדורגל וסקי והם חילקו אותם לקטגוריות: "סופר אלופים", "אלופים", ו"כמעט" - אלה שהיו טובים אבל לא מספיק. הם בדקו את היכולת שלהם להתמודד עם פציעות, חקרו על הטראומות שחוו מפציעות, תהו איך הם מתמודדים עם אתגרים, התעניינו עד כמה הם מסורים לספורט שהם עוסקים בו ואיזה אינטראקציות היו להם עם המאמנים שלהם ובני משפחותיהם.

בלונדינית עושה שריר

מהמחקר עלה שה"סופר אלופים" החזיקו בתכונות שלא היו לאחרים בקטגוריות השונות. היה להם דרייב פנימי חזק שאפיין אותם בכל הנוגע להתייחסותם לאימונים. כמו כן, הם תמיד נקטו בגישה שהם תמיד "לא מרוצים" מהתוצאות שלהם ומכאן שאפו ליותר. המתאמנים האחרים לא נקטו בגישה זו ונמנעו במסגרת האימונים מלהתאמן חזק יותר ולבצע פעילות קשה ומאתגרת יותר.

המחקר גם חשף שכאשר ה"סופר אלופים" נפצעו, הם חזרו מהר מאוד להתאמן או לפחות רצו. המתאמנים הפחות טובים הופתעו שבכלל נפצעו במהלך האימונים והם איבדו עניין והתלהבות בעקבות הפציעה. כל המתאמנים בקטגוריות התמודדו עם אתגרים דומים במהלך האימונים אבל הם הביטו על התהליך ועל תוכנית הכושר שלהם אחרת.

זווית הראייה שלהם היא מה שבידלה אותם זה מזה וגרמה להם לבצע תרגילים במידה טובה יותר או פחות. המחקר שופך אור על כמה הכוח המנטלי חשוב ומכריע ושבאמת "הכל בראש", כמו שרבים אומרים לנו כל הזמן. הכוח המנטלי שלכן הוא ההבדל בין ניצחון להפסד ובין להיות סופר אלופה לאלופה. הכוח הפיזי הוא רק פרמטר אחד בשכלול ההצלחה שלכן. אז בפעם הבא שתתייאשו מאיזה תרגיל קשה, תזכרו שאתן יכולות יותר ותשכנעו את עצמכן שאתן אלופות!

 צילום: מאינסטגרם של Anadeliafitness

 

 

 

 
מיטב הכתבות והבלוגים של סלונה: בסלולרי שלך | במייל שלך