רואה לך בעיניים - הכל על העור הכי רגיש

לעור העיניים יש "חיים משלו" ונטייה לשלל בעיות אסתטיות שמעסיקות לא מעט נשים. מה עושים ואיך משפרים את מראה השקיות, הנפיחויות, הכתמים הכהים והקמטוטים?

27/04/2016
קרן אוחיון קבלו עדכונים מקרן
  • RSS

העור הכי רגיש. צילום: שאטרסטוק

כשאת עצובה, מספיק להעיף מבט אחד בפנייך ולהתמקד בעיניים וסודך מתגלה. כך גם כשאת עייפה כי לא ישנת מספיק, כשאת מתבגרת ולא משקיעה מאמץ מיוחד בטיפוח איזור העיניים ולפעמים גם אם יש לך גנטיקה שגורמת לך לרשת מאמא וסבתא שקיות, כהויות ונפיחויות מתחת לעיניים. התוצאה בכל המקרים האלה היא אחת – מראה עייף, נטול ויטאליות וחיות שגם גורם לך להיראות מבוגרת יותר. או במילים אחרות – בדיוק ההפך מהמראה הרענן והמואר שכל אחת מייחלת לה.

איזור העיניים רגיש כל כך והוא האיזור הראשון בפנים שמאבד מהחיוניות שלו ומתגלים בו קמטוטים. נשים מסוימות יעידו שכבר בשנות ה-20 המוקדמות הן הבחינו בהתחלה של קמטוטים בצדי העיניים ונשים בטווח גילאים רחב ובכל סוגי העור מרבות בתלונות לקוסמטיקאיות ודיילות היופי על עיגולים שחורים או נפיחויות מתחת לעיניים. התופעות האלה מתרחשות בעיקר בגלל שבאיזור העיניים יש אינספור כלי דם עדינים במיוחד ואילו העור המכסה את איזור העיניים הוא האיזור הדק ביותר בכל גוף האדם. כתוצאה מכך, מדובר בעור רגיש במיוחד שרואים עליו הכל, תרתי משמע, ושיש לו את הנטייה המועדת ביותר לקמטוטים.

 אז מה עושים? מתמקדים בשני הכללים הידועים של עולם הטיפוח שמקבלים משנה תוקף כשמדובר בטיפוח האיזור עם העור הכי דק ורגיש באיזור הפנים: מונעים ומטשטשים. מונעים – נמנעים ככל האפשר מפעולות שמגבירות את הרגישות ומחמירות את הפגמים. מטפלים – מוסיפים לשגרת הטיפוח מוצרים ייעודיים שתכליתם לסייע בתיקון הפגמים ומניעתם בעתיד.

 לכי לישון

אחרי שכבר הבנו שאיזור העיניים רגיש בגלל שהוא בנוי מכלי דם עדינים, כעת נוסיף שמיעוט בשעות שינה מפריע לזרימת הדם אליהם ועל כן העייפות ניכרת על העיניים בנקל. אם אין לך אפשרות לישון באופן קבוע יותר שעות נסי לשלב בשגרת הטיפוח שלך תכשירי עיניים אשר מכילים קפאין – הקפאין מסייע להפחית כהויות ונפיחויות והוא תורם למראה רענן של איזור העיניים. תכשירים שיש בהם קומפלקס מרכיבים ייחודי לעיניים מסייעים גם לעדן את המראה של הקמטוטים. תכשירי טיפוח אשר מגיעים עם אפליקטור מתכת כדורי מרעננים את האיזור ונותנים אפקט הארה מיידי ושווה לאמץ אותם לשגרת הטיפוח.

 חשוב לישון כמו שצריך. צילום: שאטרסטוק

הפסיקי לעשן

עישון סיגריות מפחית את זרימת הדם לכל איברי הגוף ומחדיר רעלים למחזור הדם. העישון פוגע בפעילותם של כלי הדם ואת התוצאה רואים סביב העיניים. הפתרון כאן הוא חד משמעי: להפסיק לעשן. באמצעות כדורים, קורס או קבוצת תמיכה, אבל פשוט להפסיק. צר לנו, אין פתרון קסם.

שתי מים

כשיש בגוף חוסר בנוזלים – כלי הדם מתכווצים והתוצאה היא כהויות בעור. באיזור העיניים הרגיש הדבר בא לידי ביטוי בעיגולים כהים מסביב לעיניים (המכונים בפי העם – עיגולים שחורים). שתייה של 10-12כוסות מים ביום (כמות המים הדרושה תלויה במשקל הגוף) הם הפתרון. לא קפה, לא תה, לא דיאט קולה – מ י ם. הרווית הגוף במים צלולים תעשיר את הגוף בנוזלים ותסייע למניעת הכהויות.

הוסיפי ויטמינים לתפריט

הגוף בכלל והעור בפרט זקוקים לוויטמינים שונים לטובת בריאות בכלל ואסתטיקה בפרט. מחסור בוויטמין מסוים מורגש לעיתים קרובות בתפקוד שלנו. כמו שלמשל, מחסור בברזל גורם לעייפות כך מחסור בוויטמין E יכול לגרום לריפיון מוקדם של העור שיתבטא גם על עור הפנים. במידת האפשר, יש לשלב את הוויטמינים הנחוצים בתזונה היומית או באמצעות תוספי תזונה (מומלץ להיוועץ בדיאטנית של קופת חולים). פתרון קל יותר ליישום הוא שילוב תכשירי טיפוח שמכילים את הוויטמינים הנחוצים ומרכיבים טבעיים נוספים, למשל קומפלקס עלי ג'ינקו שגם ידועבסגולות שיפור זרימת דם תת עוריתיכול מאוד לעזור להפחית נפיחויות, להבהיר עיגולים כהים לשפר את מראה הקמטוטים.
מיטב הכתבות והבלוגים של סלונה: בסלולרי שלך | במייל שלך

בחזרה למעלה