9 דברים שאת מרוויחה כשבעלך נפרד ממך

בהתחלה את עלולה לחשוב שזה סוף העולם אבל אם תקחי נשימה ותקראי את הכתבה הבאה. את עוד תודי לו על הרגע שהוא יצא מהדלת מבלי להביט לאחור

25/04/2016
בריטני וונג, הפינגטון פוסט קבלו עדכונים מבריטני וונג,
  • RSS

זה יכול להיות מאוד כואב לראות את האדם שהתכוונת לבלות איתו את שארית ימי חייך קם ונוטש את הנישואים שלכם.

אבל ברגע שהחלטתן לשחרר את עצמכן - ואין זמן בו זה חייב לקרות - את תגלי שהפרידה רק חיזקה אתכן. כאן למטה קוראים, קוראות ובלוגרים של "הפינגטון פוסט" שיתפו את מה שהם למדו מהגירושין שלהם.

"את עונה לעצמך ולעצמך בלבד"

1. "איך שבעלי יצא מהדלת עם המזוודה שלו, בעודי נתלית על קצוות החולצה שלו בתחנונים שישאר, לא יכולתי לדמיין שמשהו חיובי יצמח מזה (חוץ מלאבד משקל מרוב ייסורים). אבל משהו חיובי כן קרה. ברגע שהתחלתי להחלים, גיליתי אישה חזקה מתחת לפסאדה של ה"אימא והרעייה", אותה אימצתי שנים. כבר לא הייתי רעייה אבל הייתי אימא אוהבת והתחלתי לקבל החלטות מתוך הצרכים והרצונות שלי. החרדה של 'מה אם הוא יעשה כך או מה יקרה אם יעשה אחרת' איננה. אני עונה לעצמי, אני מטפחת את הכישורים שלי ואני נהנית מזמן איכות מעולה עם הילדים שלי". (איימי קוקו)

"את לומדת שישנן מעלות בלהיות קצת אגוצנטרית"

2. "כשהנישואין שלי הסתיימו, לאחר 26 שנה, גיליתי כמה זמן בזבזתי בלחשוב על אחרים, איך לגרום לבעלי או לילדים להיות שמחים, איך לצפות מראש את הצרכים שלהם ואיך להעניק להם תמיכה נפשית כדי להיות הכי טובים שהיו יכולים להיות. פחות או יותר שכחתי לעשות את כל הדברים האלה עבור עצמי. לבעלי לא הייתה את הבעיה הזו אז הוא כנראה לימד אותי שלהיות קצת אגוצנטרית זה לא דבר רע כל כך. תוך כדי הגירושין הבנתי שאיני יכולה להיות הכל עבור כל אחד אם אני לא מעריכה גם את עצמי". (ונדי מוני)

"את עשויה להיות יותר רוחנית"

3. "הפכתי להיות יותר נאמנה בגלל הגירושין. גרושתי הייתה יותר רוחנית ממני כשנכנסנו למערכת הנישואין. למדתי ממנה וצמחתי בעצמי באופן רוחני. אמונה הפכה לקול משמעותי אשר הנחה אותי בכל תהליך הגירושין. היא העניקה לי כוח וסבלנות כדי להיות שם תמיד עבור ילדיי ועבור עצמי, למרות הכאב שלי. האמונה נשארה איתי עד היום הזה". (מאט סוויטווד)

"את מרוויחה בחירה"

4. "מה שהאקס נתן לי לפני 20 שנה, כשעזב אותי, היה בחירה. זו הייתה הבחירה שלי להמשיך קדימה לאחר 25 שנות נישואין ולחיות חיים מלאים ומאושרים. השנים הראשונות היו מאבק של אם חד הורית. לעולם לא אגיד שזה היה קל אבל אוכל להגיד שזה היה שווה את זה. האדם שאני היום הוא תוצר של הפרידה ההיא. כיום, אני יכולה רק להגיד לו תודה על זה שעזב אותי. עובדה זו עזרה לי למצוא את עצמי ואת החיים שיש לי כרגע". (לינדה סימפסון)

גבר נוטש אישה

"את הופכת לגמישה יותר"

5. "לפני כמעט עשור, בעלי לשעבר סיים 25 שנות נישואין. הייתי המומה ומופתעת. קרוב לגיל 50 הפכתי לאם חד הורית ולמפרנסת העיקרית. החלטתי שאין זמן לרחמים עצמיים כי היה כל כך הרבה לעשות. מכרתי את הבית ואחר כך עברנו להתגורר בקהילה חדשה. חודשים ושנים חלפו ושרדתי ללא פגיעות מיותרות. המשפחה שלי השתנתה אבל הקשרים שלי עם הילדים השתדרגו מכל זה. ביום שהנישואין שלי הסתיימו היה היום שהכוח שלי צף החוצה".

"את לומדת שאושר היא עבודה פנימית"

6. "למדתי שאני יותר בעלת תושייה ממה שחשבתי שאני ושאיני צריכה אף אחד חוץ מאת עצמי כדי להיות מאושרת. איני זקוקה לאישור של אף אחד חוץ מאת שלי. זה לא משנה אם מישהו אחר רוצה אותך או לא". (קטלין בקסטר)

"את לומדת לדאוג לעצמך טוב יותר"

7. "אחד הלקחים הגדולים שלמדתי כאשר הוא עזב היה לדאוג לעצמי. אפילו אם את עמוסה, קחי את הזמן להתאמן. זה משחרר ועוזר לבנות ביטחון עצמי". (סי סי ג'ונסון)

"את שמה את עצמך ראשונה"

8. "עשיתי מאמץ תודעתי לנסות להתמקד בחיובי. חיפשתי את הדברים החיוביים בהתנהלות האקס עם הגירושין שרציתי לחקות או לאמץ. היה נראה שהוא לא חשש לדאוג לעצמו לפני הכל. בהתחלה כעסתי 'איך הוא יכול להיות כה אגואיסטי'? אבל שיניתי פרספקטיבה ווהתחלתי לשים לב שאני מתאמנת, אוכלת נכון, ישנה מספיק ודואגת לעצמי לפני שטיפלתי ועניתי לכל ענייני הניירת. כל זה הפך אותי לרגועה ונינוחה יותר במצבים מאתגרים. יכולתי להתחבר לאני הפנימי המוצלח שלי ולהיות ממוקדת במה שהיה חשוב לי". (קירה גולד)

"את יכולה להתמקד בקריירה"

9. "כשהתחתנתי, כל כך הרבה דברים שלי נזנחו הצדה, לא פותחו ואפילו הוגחכו. כשבעלי עזב גיליתי את הדברים האלה שוב בתוכי. האני הרפתקנית התגלתה ומצאתי את עצמי מפתתחת קריירה סביב העולם על חשבון העבודה. ה'אני' שאוהבת ללמוד חזרה לקולג' ולמדה את מה שאהבתי ללמוד ולא מה שבעלי או הקהילה ציפו ממני. הרווחתי פחות כסף אבל חיי מתגמלים יותר. אני יודעת שבנישואין חייבים לעשות פשרות אבל נשים, כמוני, עיצבו את חייהן כך שבסוף הן שירתו את הבעל. כעת אני מביטה לאחור ותוהה 'מי הייתה האישה הזו?'. האבל היה שווה את הרווח בסוף".  (קרול סטיגר)

צילום: שאטרסטוק

 

 

 

 

 


לכתבה המקורית בהפינגטון פוסט

הפינגטון פוסט הוא אתר החדשות והבלוגים המוביל בארצות הברית בייסודה של אריאנה הפינגטון. עם 10 מליון גולשים מידי חודש, הוא הפך למוקד עוצמה והשפעה על התקשורת ועל קובעי המדיניות בגבעת הקפיטולמיטב הכתבות והבלוגים של סלונה: בסלולרי שלך | במייל שלך

בחזרה למעלה