מקום טוב לצמוח

את הקשיים האובייקטיביים שחוותה כאם צעירה הפכה קרן לעסק מצליח המציע פתרונות להורים וילדים, ויש לה מסר חשוב לכל האימהות

25/04/2016
דניאל לוין קבלו עדכונים מדניאל
  • RSS

קרן ארז: אספה את כל הקשיים כאם והפכה אותם לעסק (צילום עצמי)

קרן ארז, 40, נשואה לשגיא ואמא לשלושה, היא האישה מאחורי זיסל'ה, מרכז הורים וילדים שהוא שם דבר בתחומו. האישה מלאת האנרגיות מדגימה בדיוק את מה שהיא מדריכה: אישה, אמא ובת זוג שלמה ומאוזנת ובפוקוס מתמיד. נשמע כמו סיבה מצוינת לכתוב על זה ספר, אלא שקרן מאמינה שאין מתכון אחד, אלא מדובר בעניין אישי, שבעיקר מצריך סביבה תומכת. את הסביבה הזו היא מעניקה באמצעות זיסל'ה.

מרכז החוגים והסדנאות ממוקם במרכז גבעתיים ומשלב חנות המציעה מגוון מוצרים, ביניהם צעצועים איכותיים המותאמים לנרכש בחוגים, וכן לגיל ולהתפתחות הילד. קרן פיתחה חוגים ייחודיים בשיטת baby Balance להתפתחות תינוקות עד לשלב הזחילה, ובנוסף מעבירה סדנאות, הרצאות העשרה וחוגים שונים לפעוטות הכוללים מוסיקה ותנועה.

זיסלה: מגוון צעצועים ומתנות בהתאמה לגיל (צילום: קרן ארז)

מאיפה הכל התחיל?  

"הכל מתחיל בזיהוי של צורך ומציאת התשובה. זיסל'ה הוא כל התובנות שלי מחופשת הלידה הראשונה ומהדרך שעשיתי עם עצמי. זהו מרכז חוגים והעשרה להורים וילדים שנועד לתת מענה לצרכים שהיו לי כאמא בתחילת הדרך, מקום של תמיכה והקשבה. מהמקום שלי יכולתי להעריך עד כמה הורות היא רעידת אדמה – זוגית, אישית ובכלל. אני כאם צעירה הרגשתי שאיבדתי את עצמי, אבל מאותו מקום גם מצאתי את עצמי. הדרך שלי התחילה כשנרשמתי ללימודי ליווי התפתחותי והתחלתי לעבוד בתחום ואת הדרך לעצמאות הביאה עמה הלידה השנייה. מאז זה רק הולך ומתפתח".

זיסל'ה התחיל כחנות קטנה ואיכותית עם גלריה, בה נערכו חוגי התפתחות לתינוקות שפיתחה קרן. תוך כדי היא המשיכה ללמוד קורסים ושיטות טיפול שונות והחלה לחבר בין כל הדברים. "משהו היה לי חסר, רציתי לגעת באימהות. הבנתי שאמא שנמצאת באיזון היא הסוד לילד רגוע והשאלה היא איך מגיעים לשם. למדתי גם NLP והתחלתי ליישם את הכל במין סינרגיה ששכללה את עצמה. דרך ניסוי וטעיה, מצאתי את הדרך שמשלבת את תחום ההורות, התפתחות הילד והקשר עמו, עם נשיות ועצמיות. זו הדרך שעובדת נכון עבור כל הצדדים".

מארז שי לדוגמא, מעשי ידי קרן (צילום: קרן ארז)

מה את הכי אוהבת בזיסל'ה?

"להרגיש שאני חיה את החזון שלי – לעזור לאמהות ולתינוקות שלהם. הורות זו המסגרת הראשונה באמת שמגיעה בלי 'הוראות הפעלה'. אחרי מערכת החינוך, הצבא, הלימודים והעבודה, אנחנו מוצאות את עצמנו פתאום בתוך מערכת ללא חוקים שתלויה בנו. אני עוזרת להורים למצוא את הכללים, למצוא מקום של קשב שבו הם רואים את הילד ואת התפקיד שלהם, מסייעת להם לעשות סדר ולמצוא איזון. זה מרגש כל פעם מחדש. אני פותחת כל בוקר את זיסל'ה בשבע וחצי בבוקר בחיוך שלא נגמר".

״מרגש כל פעם מחדש״. קרן ארז על רקע אחד מהמדפים העמוסים בכל טוב (צילום עצמי)

איך הכל משתלב ביחד?

"חוגי התינוקות מתבססים על שפה, שירים ותנועה, שמפתחים את הגוף וגם את המוח, והכל במסגרת של fun. מעבר לתוצאות ההתפתחויות שמתקבלות, נבנה כאן קשר בין הילד להורה, שגם מרוויח מהטיפול, לא רק מנטלית אלא גם פיזית. לדוגמא, שירה וחיוך לתינוק ישפיעו פיזיולוגית גם על האם. מעבר לכך, אני עובדת עם אימהות – מדברת איתן על הכל: זוגיות, הורות, מיניות, וגם נותנת שיעורי בית. השיתוף והלמידה הם מתמשכים וכמו שהן לומדות, גם אני לומדת".

מה לדעתך אמא צעירה צריכה לשמוע?

״המון אימהות מפחדות היום. ד"ר גוגל מבלבל, יש המון אינפורמציה לא מהימנה ומתנגשת והבלבול עצום. המסר הכי חשוב הוא שאי אפשר להרגיע תינוק כשאת לא רגועה. אסור שילד יוציא אותך משליטה, את הזרוע המכוונת. כדי שתהיי בשליטה את קודם כל צריכה להיות בפוקוס״.

קרן ארז: ״אם את מאמינה – אל תהססי״ (צילום עצמי)

טיפ אחרון? 

״אם את מאמינה – אל תהססי, מקסימום זה יצליח, כשיש לך את החזון אף אחד לא יכול עלייך, את צריכה ללכת עד הסוף עם האמת שלך. חשוב להבין שכל אתגר הוא ברכה, מקום לצמוח – לעצור, להתבונן, להבין, להתמקד ולצאת לדרך מחדש״.

זיסל'ה – כצנלסון 17, גבעתיים.

 

.

התוכן הינו מערכתי ואין בכתוב משום המלצה של בנק הפועלים. בית העסק מעניק הנחת CashBack ללקוחות הבנק.
מיטב הכתבות והבלוגים של סלונה: בסלולרי שלך | במייל שלך

בחזרה למעלה