טיפים לניקוי יסודי של הגוף בחג

החג הוא הזמן בו אנחנו מכניסות לגוף שלנו כל כך הרבה אוכל ומרגישות כבדות. הטיפים הבאים יעזרו לך לנקות את הגוף מבפנים באופן הכי יסודי שאפשר. מרור, כרפס, סרפד, תלתן, שומר, קימל ומליסה – תתפלאו מה כל אלה מסוגלים לעשות

27/04/2016
יהודית וילדר קבלו עדכונים מיהודית
  • RSS

רוח ההתחדשות האביבית שמלווה את חג הפסח היא הזדמנות מצוינת להעביר גם את הגוף שלנו ניקוי כללי ויסודי ולא רק את ארונות הבית. קבלו טיפים פשוטים וקלים לניקיון פנימי ולהקלה על תחושת הכבדות שמצפה לכם אחרי ארוחת ליל הסדר. אם תאמצו אותם תוכלו לעבור את החג הזה בדרך הכי קלילה ונעימה מבחינה פיזית.

מרור, כרפס וניקיון פנימי

סלרי

האביב הוא תקופה מצוינת לניקיונות – לא רק עבודות ניקיון ברחבי הבית לקראת הפסח וארוחות החג, אלא גם ניקיון כללי של הגוף, מבפנים ומבחוץ. כך למשל תוכלו לעשות שימוש יעיל בשני ירקות המונחים על צלחת הפסח – מרור וכרפס, שלהם מיוחסת פעילות המסלקת פסולת ומנקה את הגוף מרעלים. המרור (חסה) הוא צמח מר המקדם ניקוי וממריץ את פעילות הכבד והכרפס (סלרי) הוא משתן מטבולי.

עלים, שורשים ותה ירוק

תה ירוק וקומקום

נטורופתים רבים ממליצים על האביב כתקופה מצוינת לניקיון יסודי ובצדק. כך לדוגמה תוכלו להשתמש בפורמולת צמחים ביתית שתנקה את הגוף שלכן: קחו (ביחסים שווים) עלי סרפד, עלי דבקה זיפנית, עלי תלתן אדום, שורש שינן רפואי ותה ירוק משובח; הרתיחו שש כפות מהתערובת עם ליטר מים במשך כחצי שעה; סננו מהצמחים ושתו שלוש פעמים ביום. התערובת הזו תבטיח לכן ניקוי פיזי עמוק וחיוני.

שותים, לועסים ומקלילים

קמומיל

ארוחת ליל הסדר, המאופיינת בשפע של מאכלים מסורתיים, מסתיימת פעמים רבות עם תחושת נפיחות, כבדות ועייפות – שלא לדבר על הקילוגרמים המיותרים שצברתם. לשם כך, הנה תערובת צמחים שתעזור לכם לסיים את ארוחת החג בצורה קלילה ונינוחה: קחו זרעי שומר, קמומיל, לואיזה, אניס, זוטה לבנה ומליסה; חילטו שש כפות מהתערובת בליטר מים רותחים למשך 10 דקות; סננו ושתו להנאתכן. מי שלא אוהבת שתיה חמה יכול לסיים את ארוחת החג בלעיסת כפית של זרעי שומר או קימל.

נסו את העצות האלו ותראו בעצמכן שתחושו הרבה יותר טוב אחרי ארוחת החג. בהצלחה!

הכותבת, יהודית וילדר, מרצה לצמחי מרפא ותזונה במכללת מדיסין לרפואה משלימה, מבית המכללה למינהל

צילום: שאטרסטוק

 
מיטב הכתבות והבלוגים של סלונה: בסלולרי שלך | במייל שלך

בחזרה למעלה