5 הפעולות שישמרו על השיער שלך חלק לאורך זמן

כמה שעות, מאמץ ומשאבים את משקיעה בהחלקת השיער שלך? כדי להפוך את ההשקעה למשתלמת, קבלי 5 עצות זהב שישמרו על תוצאות ההחלקה לאורך זמן

20/04/2016
תוכן מקודם קבלו עדכונים מתוכן
  • RSS

שיער חלק. סידור קל, אינסוף אפשרויות (צילום: שאטרסטוק)

הנשים הישראליות חובבות מושבעות של שיער חלק. רבות מאיתנו משקיעות זמן רב מדי יום או שבוע בהחלקת השיער, באמצעות פן, מחליק קרמי או מברשת חשמלית. ומה הפלא בעצם? שיער חלק הוא בדרך כלל שיער קל לסידור, כזה שאפשר פשוט להעביר עליו בקלילות מסרק ולצאת לדרך. אפשר גם לבחור האם ללכת איתו פזור, או לאסוף אותו בדרכים שונות.

אלא מה, החלקת שיער היא עניין שכרוך במאמץ ובהשקעה של זמן וכסף. אחרי כל השעות שהשקעת במספרה או בבית כדי להשיג שיער חלק ונאה, קבלי כמה טיפים שישמרו לך על השיער:

1. להכשיר את הקרקע

כדי לקצור את הפירות ולקבל תוצאות טובות, חשוב לעבוד עם שיער יבש ונקי. שיער מלוכלך או כזה שכבר מכיל חומרים שומניים שונים לא יוחלק היטב. מעבר לכך, חומרים שומניים שבאים במגע עם החום הגבוה של מכשיר ההחלקה חושפים את השיער לסכנת שריפה.

לכן, לפני שמחליקים את השיער כלל מספר 1 הוא לחפוף היטב ולייבש, ורק אז להתחיל בפעולת ההחלקה.

כך זה נראה אחרי (צילום: שאטרסטוק)

2. מיגון זו לא מילה גסה

רגע לפני שאת מתחילה, כדאי לבחור בקרם או ספריי הגנה ייעודיים, רצוי כאלו שמכילים חומרי הגנה ושיקום כמו קראטין, ולצפות את השיער בכמות המתאימה של החומר. החומר שבחרת יגן על השיער מפני החום הגבוה של המכשיר וייצור שכבת הגנה שתחצוץ בין החום הגבוה לבין השיער.

3. עוברים לתכשירים נטולי מלחים

תכשירי שיער נטולי מלחים כגון שמפו או מסיכה מיועדים לטיפול בשיער שעבר תהליך החלקה כימי ויתאימו גם לשיער שעבר תהליכי חום גבוה – כמו פן, מחליק קרמי או מברשת החלקה חשמלית. ומסייעים בשמירה על תוצאות ההחלקה לאורך זמן.

תכשירים אלה מותאמים לשיער מבחינת החומציות (PH) העדינה שהשיער הטבעי זקוק לה, ומסייעים גם לבריאות הקרקפת. כיום, ניתן להשיג מגוון של תכשירי שיער ייעודיים, באיכות טובה, הן במספרה (במחירים מעט יקרים) והן על מדפי הפארם (במחירים דומים למוצרי השיער הרגילים).

מעניין איך היא מחליקה את השיער (צילום: שאטרסטוק)

4. צעד רביעי: להתראות מרכך, שלום מסיכה

רצוי להחליף את מרכך השיער במסכה ייעודית לשיער שעבר החלקה. המסכה עשירה בחומרים משקמים ועתירי לחות שמיטיבים עם השיער. את המסכה יש להניח על השיער במרחק מסוים מהקרקפת.

בנוסף, יש להשתמש בטיפות סרום (ללא מלח) העוטפות את סיב השערה, מונעות היווצרות קצוות מפוצלים ומקנות לשיער גמישות, ברק ורכות. את הסרום ניתן למרוח גם על השיער כשהוא יבש, בין החפיפות.

5. בחירת המחליק חשובה לקבלת תוצאה טובה

כפי שמעצב שיער טוב, בעל ידיים מיומנות וניסיון מוכח, יידע לטפל באופן שיתאים ביותר לשיער שלך, כך גם בחירת מכשיר ההחלקה היא קריטית לקבלת תוצאות טובות בטווח המיידי, ולשמירה על השיער בטווח הארוך. ישנם שני סוגים עיקריים של מכשירי החלקה – כאלו המגהצים את השיער (מחליקים קרמיים) וכאלו המברישים אותו, כמו מברשת דפני.

שוק מוצרי השיער מציע היום מגוון מוצרים בטווח מחירים רחב. השיקול הראשון הוא בחירת מכשיר איכותי ובטוח, בעל תו תקן ישראלי, וכזה שיניב תוצאות טובות בזמן מינימלי. קריטריונים נוספים הם זמן הפעולה של המכשיר, וכן רמת כמה הנוחות – למשל, האם ניתן לעצב גם את השיער מאחור?

אם אתן מתלבטות, כדאי גם לשוטט ברשת, לקרוא חוות דעת ולחפש אחר המלצות של משתמשות שכבר רכשו את המכשיר בו אתן מעוניינות. 

מברשת דפני – מברישה ולא מגהצת (צילום: יח"צ)
מיטב הכתבות והבלוגים של סלונה: בסלולרי שלך | במייל שלך