ההצלחה של אנג'לינה ג'ולי והכישלון של מלאני גריפית'

הוליווד הפכה שם נרדף לתעשיית השיפוצים והמרדף אחרי נעורי נצח. אז מי הן הכוכבות (והכוכב) שהצליחו לשפר את המראה ואצל מי הניתוח נכשל, ולמה?

19/04/2016
אסנת עופר קבלו עדכונים מאסנת
  • RSS

כשרנה זלווגר התייצבה על השטיח האדום לפני כשנתיים, באירוע של מגזין  מגזין  Elle הצלמים כמעט התעלמו ממנה: הם לא הצליחו לזהות את הפנים החדשות של הכוכבת, שעברה שיפוץ רציני וחטפה ים של ביקורת. זה לא ממש הזיז לה. “אני מרגישה חדשה, שונה, מאושרת והחיים שלי השתנו”, אמרה בראיון למגזין פיפל.

נדמה שמגיל 40 ואילך, כל הכוכבות וגם לא מעט כוכבים מקבלים על עצמם את דין התנועה ועוברים איזה שינוי קוסמטי: ניתוח, הזרקה, מתיחה. חלקם הגדול מסרבים להודות בכך, אחרים נכנעים למכונות יחסי הציבור המשומנות, ומתוודים בפומבי. זה טוב לכולם: לכוכבים ולפמליה שלהם, בתקווה לחזור לתודעת המפיקים, למדיה שחוגגת על צילומי פפרצ'י, ולמנתחים הפלסטיים שמקבלים חשיפה ופרסום הודות לתוצאות המוצלחות. אלא שהפרסום הזה יכול להפוך לחרב פיפיות, ללעג ולרכילות, כשהתוצאה מוצלחת פחות.

"תוצאה מוצלחת משמעותה מראה טבעי, שלא משנה את הפרופורציה בפנים וכשקשה לזהות שבוצע ניתוח. כשמטופל או מטופלת מגיעים לייעוץ ראשוני, אנחנו מסבירים מהן האפשרויות ולאילו תוצאות ניתן להגיע, בהתאם לציפיות, על בסיס מבנה הפנים והרקמות. אם הציפיות הן מופרזות ולא ריאליות, עדיף לעתים לא לנתח. אנחנו מנסים להסביר ולתאר מה ניתן לעשות ומה תהיה התוצאה הסופית, אבל מדגישים שיש שלב לאחר הניתוח, שבו הרקמות מתאחות ולנו אין שליטה מלאה על התוצאה הסופית", מתאר ד"ר סרג'יו לוסטהאוז, מנתח פלסטי ברשת מרפאות פרופורציה.

איך בכל זאת אפשר לוודא שתוצאות הניתוח יהיו יפות וטבעיות?

"הדרך הנכונה ביותר להבטיח תוצאות טובות ורצויות, היא בהתאמת ציפיות. אם הרופא רואה שהציפיות מתאימות לנתוני הגוף, יש סיכוי סביר שאפשר יהיה לספק אותן ולגרום למטופלת או למטופל שיפור במראה, הרגשה טובה, שינוי ביחס הסביבה ועידוד הביטחון העצמי. כשהתוצאה איננה טובה, זה לא בהכרח חוסר הצלחה של המנתח, אלא מצב שב המטופל הפעיל לחץ לא ריאלי על הרופא שנכנע לגחמותיו", מדגיש ד"ר לוסטהאוז ונותן דוגמאות לניתוחים מוצלחים, ומוצלחים פחות.

מייקל ג'קסון – האיש שרצה להיראות לבן

לא צריך להיות מנתח פלסטי כדי לראות שהשינוי שעבר ילד הפלא היה קיצוני בכל קנה מידה. "אין ספק שהוא עשה מספר ניתוחים באף, וניסה להבהיר את עורו. הוא רצה להיראות כמו אדם לבן וניסה להסוות את הגנטיקה שלו. אבל הניתוחים באף היו מוגזמים, כללו מספר השתלות של סחוס ורקמות שנלקחו מהצלעות, כדי לבנות לו מחדש את האף. כשאלה נכשלו, השתילו באפו סיליקון, ויש כמה תמונות שבהן רואים את החומר בולט החוצה מקצה האף, גם הקטנת הנחיריים נעשתה בצורה מזעזעת", מסביר ד"ר לוסטהאוז, "חבל שהרופאים שלו נכנעו. היה צריך לעשות לו ניתוח או שניים, ושם לעצור".

מייקל ג'קסון והניתוחים הפלסטיים. צילום: גטיאימג'ס

ג'קסון – ניסה לשנות את הגנטיקה ונכשל

מלאני גריפית' – השחקנית שלא הרימה את האף

בשנות ה-80 מלאני גריפית' היתה השחקנית הכי לוהטת בהוליווד, ולא רק בזכות סצנות הערום שלה. היא היתה מדליקה, יפה, סקסית והפגינה כישרון משחק. עשרים שנה אחרי, גריפית' אבדה את מעמדה, אותו ניסתה להחזיר לעצמה, ויש שיגידו - בצעד נואש – באמצעות ניתוחי ומתיחות פנים. "ניתוח האף שלה הוא טעות, חלקו התחתון של האף נמוך, חבל שלא עשו אותו מעט סולד, כי התוצאה איננה יפה. לפי מראה העור, בטוח שהיא עשתה הזרקות של חומרי מילוי ומתיחת פנים", מנתח ד"ר לוסטהאוז.

אז מה, המנתח פישל?

"קשה לדעת כמה לחץ היא הפעילה וכמה היא שילמה על הניתוח הזה. יש רופאים שיעשו הכל תמורת כסף. הניתוח היה אמור לשפר את המראה שלה, במקום זה – היא נראית לא טוב לגילה".

צילום מסך מאתר http://www.celebplasticsurgeryonline.com/melanie-griffith-plastic-surgery/

גריפית', נראית לא טוב לגילה

ברשימת הניתוחים המוצלחים: קמרון דיאז ואנג'לינה ג'ולי

למרות סימני הגיל, לקמרון דיאז ולאנג'לינה ג'ולי אין במה להתבייש ומה לשנות. לא אחת הן הצטלמו ללא איפור, וחשפו קמטוטים עדינים מסביב לעיניים וקמטי הבעה מעמיקים. דיאז עשתה זאת לרגל השקת ספר על הזדקנות, ג'ולי, באינספור תצלומים עם ובלי הילדים, במסעותיה בעולם.

אף על פי כן, הן מעולם לא ניסו להסתיר את העובדה שעברו ניתוחים וטיפולים. "שתי הכוכבות עברו ניתוחים ששמרו על מראה טבעי של האף, ושינויים נוספים שנעשו בצורה פרופורציונלית לפנים, כך שללא תמונות "לפני ואחרי" קשה לזהות שעברו  בכלל ניתוח", מעיד ד"ר לוסטהאוז.

הנה, תשפטו בעצמכן:

צילום מסך מתוך האתר http://celebritysurgerynews.com/angelina-jolie-plastic-surgery/

 אנג'לינה ג'ולי, יודעת לעשות את זה נכון

צילום מסך מתוך האתר http://www.wewomen.com/beauty/album930986/celebrities-who-have-had-a-nose-job-22936573.html

קמרון דיאז: קשה למצוא את ההבדלים

רוצים לעשות את זה נכון? למידע נוסף על ניתוחים פלסטיים ברשת פרופורציה
מיטב הכתבות והבלוגים של סלונה: בסלולרי שלך | במייל שלך

בחזרה למעלה