16 נפגעים בפיגוע באוטובוס בירושלים

פיגוע בקו 12 של אגד באזור תלפיות בירושלים. 16 פצועים פונו לבתי החולים. המשטרה עורכת חיפוש אחר חשודים בשטח. מערכת סלונה שולחת איחולי החלמה לפצועים

18/04/2016
בחדשות קבלו עדכונים מבחדשות
  • RSS

אחרי מספר שעות של אי ודאות וידיעות סותרות מסתמן שהפיצוץ באוטובוס אגד ברחוב משה ברעם בירושלים, הוא אכן פיגוע.

בפיגוע נפגעו 16 בני אדם לפחות, שניים מהם במצב קשה, שישה באורח בינוני והשאר באורח קל, ביניהם גם ילדים. כתוצאה מהפיצוץ עלו באש אוטובוס נוסף ורכב פרטי.

מרכז מידע טלפוני לציבור שמספרו 1255122 נפתח במרכז הרפואי הדסה, אליו פונו חלק מהפצועים. שאר הפצועים פונו לבית החולים שערי צדק.

מיד לאחר האירוע הודיעה דוברות המשטרה שמדובר בפיגוע. מאוחר יותר, בגלל ממצאים בשטח שאינם אופייניים למטען חבלה, חזרה בה הדוברות מהודעתה הראשונית ודובר על אפשרות שהפיצוץ הוא תוצאה של כשל מכני באוטובוס אך מהמשך הבדיקה מסתמן שמדובר במטען חבלה.

ראש הממשלה בנימין נתניהו התייחס לאירוע: "אחר הצהריים בירושלים התלקחו שני אוטובוסים בפיגוע טרור. אני שולח איחולי החלמה לפצועים. אנחנו נאתר מי הכין את מטען החבלה הזה. אנחנו נגיע למשלחים, אנחנו גם נגיע למי שעומד מאחוריהם, אנחנו נבוא חשבון עם הטרוריסטים הללו. אנחנו מצויים במאבק מתמשך נגד הטרור, טרור הסכינים, ירי וטילים. גם של מנהרות. ישראל השיגה הישג גדול במאמץ לאיתור מנהרות הטרור". זאת על רקע חשיפת מנהרת טרור בשטח ישראל מוקדם יותר היום.

לדברי מפקד מחוז ירושלים, ניצב יורם הלוי, מדובר במטען חבלה שהתפוצץ בתוך האוטובוס שנסע לכיוון מרכז העיר. מחקירה ראשונית עולה שייתכן שאחד הפצועים, שמצבו קשה עד אנוש, הוא האדם שהחזיק את המטען. "אנחנו בשלב הזה במהלך חקירה, מנסים לבדוק ראשית מניין הגיע המטען - מי הניח אותו, איך הוא הגיע לאוטובוס" הוסיף הניצב. לדבריו, ההיערכות בבירה גדולה בימים אלה, לקראת החג וכוחות הביטחון ערוכים לכל תרחיש.

 

ניצב יורם הלוי (צילום מסך חדשות 2)

בחשבון הטוויטר של חמאס בירך הארגון על הפיגוע. חמאס בירך על הפיגוע בהודעה שפורסמה בחשבון הטוויטר של הארגון. בהודעה מטעם דובר חמאס, סאמי אבו זהרי, נכתב כי מדובר ב"תגובה טבעית לפשעי ישראל, במיוחד ההוצאות להורג שהיא מבצעת בשטח, והפגיעה במסגד אל-אקצא".

צילום מסך של הודעת הטוויטר של החמאס

  מקורות: אתרי החדשות
מיטב הכתבות והבלוגים של סלונה: בסלולרי שלך | במייל שלך

בחזרה למעלה