התכתובת המופלאה בעולם

פעם בכמה זמן מגיע סרט כה מבריק ונוגע ו''תכתובת'' הוא בדיוק האחד שאתן חייבות לראות. אי אפשר לא לבכות ולהזדהות עם ג'רמי איירונס ואולגה קורלינקו. מדובר על יצירה רומנטית שחודרת עמוק בלב ולא עוזבת. אנחנו מחלקות כרטיסים אז לא לפספס!

17/04/2016
יסמין לוי קבלו עדכונים מיסמין
  • RSS

הכינו את הטישו אם אתן מתכוונות להגיע לסרט "תכתובת". אם אתן כמוני, אתן הולכות לבכות בגדול אבל בכי טוב, משחרר ומוצדק. בכי שמגיע כאשר אתן צופות בסרט כה מבריק ונוגע ואינכן יכולות לשלוט בעוצמות הרגש. הסרט הזה יזכיר לכן משהו מחייכן ויעורר בכן געגוע למשהו שעוד לא חוויתן.

לא היו לי יותר מדי ציפיות מהסרט, "Correspondence". חשבתי לעצמי, הנה עוד סרט רומנטי נחמד. אמנם עם ג'רמי איירונס (אד) הדגול ואולגה קורילנקו (איימי) המפעימה אבל עדיין, לא משהו שיטלטל את עולמי. הו, כמה שטעיתי.

מספיק שהייתי בודקת את שם הבמאי ומבינה שעוד סרט רומנטי זה לא יכול להיות. מי שחתום על יצירת המופת הזו הוא ג'וזפה טורנטורה ("סינמה פרדיסו", "ההצעה הטובה ביותר"). הסרט הזה הוא סיפור מר-מתוק על אהבה ואבדן, על היכולת להיות מחובר כשאתה הכי מנותק, על כוחו של הווירטואלי מול הממשי. ועל קשר שממשיך גם כשהוא איננו. הוא סיפור אהבה אבל הוא מצליח להיות הרבה מעבר.

סלונה מחלקת כרטיסים אז תמלאו את הפרטים למטה ואולי תהיו בין הזוכות!

ג'רמי איירונס ואולגה

הסרט מעלה תהיות על היכולת של אדם לשלוט בחיי האחר, גם מרחוק, גם כשהוא מופע כמו הולוגרמה מטושטשת. הסרט מזכיר לנו איך אהבה יכולה להיות טוטאלית גם אם היא מתנהלת בעיקר במפגשים חטופים, דרך המסך או באמצעות הודעות בנייד. מה שהופך את הסרט הזה לכל כך חזק הוא השילוב המנצח של משחק-תסריט-בימוי-צילום עילאיים. כן, זה סרט שהיה יכול לזלוג למחוזות הקיטש אלמלא כל זה.

איימי היא דוקטורנטית צעירה באוניברסיטת אדינבורו, אשר מסכנת את חייה מדי יום בעבודתה כפעלולנית. היא מונעת על ידי רגשות אשם כתוצאה מטרגדיה שהתרחשה בעברה, הדוחפת אותה לקחת סיכונים בחיים, לחיות על הקצה. איימי מנהלת רומן סודי עם אד, פרופסור מבוגר לאסטרופיזיקה. על אף שמערכת היחסים שלהם מסובכת ומוגבלת, היא כבר מתנהלת לאורך שש שנים מאושרות לשניהם.

אולגה במיטה

בעזרתו של אד, איימי לומדת ליישב את העבר וההווה שלה ולהתמודד עם תהפוכות החיים. הרומן הזה נקטע לפתע (לא אהרוס לכן!) אך הקשר ממשיך להתקיים בצורה מפתיעה. אין ספק, איירונס עושה פה את מה שהוא הכי טוב: לעורר אמפתיה. המראה הכחוש והחיוור, האינטלקט הנשפך ממנו וההומור החודר. מדובר בשחקן שממגנט אותך. אי אפשר לא להתאהב בו דרך המסך ואי אפשר לא להתאהב גם באיימי היפה והחושנית שלא שופטת, לא חונקת ולא מקטרת על "חלקיקי הזמן" שיש לה עם אד. מכאן הסרט מנהל קשר הדוק בין שלושה גורמים: אד, איימי והצופים.

בסרט היא מכונה "קמיקאזה" והוא "הקוסם" ואתן תרצו למצוא קוסם כזה. גבר שיאהב אתכן ויעטוף אתכן גם כשהוא לא לידכן. מישהו שיכיר אתכן כל כך טוב שהוא ידע מה אתן עומדות לעשות עוד לפני שעשיתן זאת. אתן תרצו אהבה עוצמתית ומכבדת, מדרבנת ותומכת גם אם היא נקטעת כל כמה זמן. זה לא הזמן שאתם תבלו עם האהוב שלכן, זה האיכות שלו. כשאיימי בוכה, אתן תבכו וכאשר אד יקלע למצוקה, אתן תרצו להושיט לו עזרה. כי ככה זה עם דמויות שחורגות מעבר למסך בזכות טונות של כריזמה.

ג'רמי איירונס

יש סצנה אחת שנחקקה אצלי היטב: איימי יושבת במסעדה עם חברים אבל היא לא באמת שם. הראש שלה במקום אחר, עם אד אהובה. היא יוצאת מהמסעדה ושני חבריה, בני גילה, בוהים בה דרך חלון הזכוכית. הם רואים אותה מסמסת ומחייכת. הם יודעים שהם לא יכולים לשמח אותה בנוכחותם כמו שאד מסוגל בהיעדרו. כן, אהבה נמצאת בתוך הראש. המילים של אד יעשו לה את זה פי מיליון מכל מגע עם בחור אחר.

יצאתי מהסרט עם ההבנה שלאהבה באמת אין גבולות וכי היא כה חמקמקה שאין יכולת לפצח אותה. בעידן הנוכחי שלנו, בו אנחנו ניזונות ביום בעיקר מהודעות וואטסאפ, אי אפשר שלא לאחל לעצמנו למצוא אדם שיגרום לנו לעמוד באמצע המדרכה ולחייך לעצמנו כאילו זכינו בלוטו. זו הרומנטיקה המודרנית  במיטבה. החיוך הנצחי הזה שווה את חלקיקי הזמן המתאפשרים בעולם של קטיעות. כן, הרומנטיקה החמה-קרה הזו תיחקק לנצח בלב שלנו, העשוי מאימוג'י.

אולגה חולפת על חלון ראווה

הנה הטריילר:

[youtube 1ABf6QYvyQQ nolink]

רוצות כרטיס לסרט "תכתובת"? תמלאו את הפרטים שלכן בטופס ואולי תהיו ביו הזוכות

הכרטיסים הם לסרט התכתבות לרשת רב חן ויס פלאנט לימי חול בלבד. א-ה  מיום 21.4 ועד יום 18.5. לא כולל ששי שבת ערבי חג, חג וחוה"מ

על מנת לקבל את ההטבה, כמה פרטים בבקשה

צילום: יחצ
מיטב הכתבות והבלוגים של סלונה: בסלולרי שלך | במייל שלך