"את שמנה מדי"

הדוגמנית הרזה הזו, מידה 34, שמעה מהסוכנים שלה שהיא ''שמנה מדי'' אז היא הכינה סרטון בו היא מתפשטת שהפך ויראלי בכל העולם. צ'ארלי סיפרה מה עברה כדוגמנית והוכיחה עד כמה הסטנדרטים בעולם האופנה פשוט מעוותים וחולניים

14/04/2016
יסמין לוי קבלו עדכונים מיסמין
  • RSS

נושא המשקל לא מפסיק להטריד נשים בכל העולם וכעת ישנה דוגמנית אחת, צ'ארלי הרווארד, שהפכה ויראלית בעקבות המאבק שלה עם דימוי הגוף. הדוגמנית היפה פוטרה מהסוכנות הלונדונית שלה לאחר שנאמר לה שהיא "שמנה מדי". מאחר והיא לובשת מידה xs מדובר פשוט במשפט תלוש מהמציאות ומקומם במיוחד. עד כמה בחורות צריכות להרעיב את עצמן כדי להתאים את עצמן לסטנדרטים של עולם האופנה?

אבל בניגוד לדוגמניות רבות אשר פשוט משתתקות, הולכות הביתה, בוכות או ממשיכות הלאה, צ'ארלי החליטה ליצור סרטון בו היא משתפטת ומספרת על מה שקרה. היא נשארת כמעט בלי בגדים כדי להראות לכולם מה זה להיות "שמנה מדי" בעיני מקבלי החלטות בתחום הזה. מיותר לציין, היא מדהימה ואין עליה גרם של שומן. אז מה קרה לחברה בה אנחנו חיים? איך סוכנים יכולים להביט עליה ולחשוב שהיא "שמנה"?

צ'ארלי

בסרטון, שהופק בשיתוף "Style Like u", צ'ארלי חושפת את התלאות שהיא עברה כדי לא להשמין, אם זה להימנע ממלח או להסתפק בחטיף שוקולד אומלל. האכילה הנוראית הזו גרמה לה להרבה בעיות חברתיות ונפשיות וזה פשוט מעציב לראות ולשמוע אותה מספרת על כל זה. אנחנו זוכות לשמוע פה וידוי עוצמתי בכל הנוגע למחיר היקר שדוגמניות משלמות כדי לגעת בתהילה. המחיר הוא, ממה שעולה מהסרטון, לא שווה את זה.

צ'ארלי הדוגמנית

צ'ארלי, שנחשבה בעיני מלהקים ל"בעלת קימורים", מספרת איך שוטטה ברחובת פריז מהבוקר עד הלילה עד שקרסה בשבע בערב מרוב תשישות. רגליה כאבו לה והדימוי העצמי שלה נפגע על הדרך. היא מספרת ש"אם את לא מרגישה טוב עם גופך, אז עזבי דוגמנות וחפשי מקצוע אחר. כל הזמן בוחנים אותך ומעירים לך. אז בסוף את הופכת למשהו שאת לא".

המרדף הבלתי פוסק אחר הרזון עלה לה ביחסיה עם בן הזוג והיא אפילו פחדה לאכול בחוץ. הם לא יכולים היו לעשות ביחד דברים כיפיים, לדבריה. כמו כן, היא הייתה נשקלת כמה פעמים ביום והרגישה שהיא הופכת ל"פסיכית" בגלל זה.

צ'ארלי הדוגמנית

לא קשה להבין למה הסרטון הזה הפך ויראלי בכל העולם. הוא מעביר מסר חשוב ומציג בחורה יפה, רזה ומדהימה שמתפשטת ככל שהיא נחשפת יותר ויותר ברמה האישית עד שהיא נשארת עם מעט בד עליה. הסרטון מרגש גברים ונשים כאחד והוא מעביר תמונת מצב קיומית בכל הנוגע לאידיאל היופי בעיני רבים.

הסרטון מציג אמת אותנטית וכאשר שומעים את זה ממישהי שנראית ככה, אז באמת לא נותר אלא להבין שתמיד יהיו כאלה שלא יהיו מרוצים מאיך שאנחנו נראים. אסור לקחת הערות של אנשים ברצינות. אסור להיכנע ולשקוע לדאון רק כי מישהו אמר לך "את שמנה מדי". אנשים חייבים לאהוב את עצמם ויהי מה ולעמוד חזקים מול כל מי שינסה להוריד אותם. צ'ארלי מוכיחה שכל אחת יכולה למצוא את עצמה מול ציפיות מופרכות. מה את עושה עם זה, תלוי בך.

צ'ארלי הדוגמנית עם תחתונים

הפוסט שהעלתה צ'ארלי לפייס עוד באוקטובר, לפני הסרטון:

הדוגמנית מגוללת בפוסט את מה שתואר למעלה. היא נכנסת בסוכנות שפיטרה אותה על כך שאמרו לה שם "את שמנה מדי" ואת "לא בכושר" כדי לעבוד בתחום. הנה המסר העיקרי: "אני לא אתן לכם להכתיב לי מה לא בסדר עם המראה שלי ומה עלי לשנות כדי להיות 'יפה' בתקווה שתמצאו לי עבודה. אני מסרבת להרגיש בושה או מבואסת על כך שאיני מיישרת קו עם הסטנדרטים ההזוים והמופרכים שלכם בעודכם יושבים מאחורי שולחן וזוללים עוגיות. ככל שאתם דוחפים אותנו להוריד במשקל, יותר ויותר מעצבים נאלצים לעצב בגדים במידות קטנות יותר ויותר בנות נהיות חולות בגלל זה. אני כבר לא מעוניינת להציג את הדימוי הזה".

 

דוגמנית בריטית הנה הסרטון שהפך ויראלי:

[youtube 1vys2oEMcyA nolink]

 צילום: יוטיוב

 
מיטב הכתבות והבלוגים של סלונה: בסלולרי שלך | במייל שלך