התכונה האחת אצלו שיכולה לפגוע בסקס ביניכם

אם את מרגישה שהסקס שלכם הוא יותר חוויה מבאסת מאשר אינטימית יכול להיות שזה לא קשור אליך אלא לתכונה אחת בולטת אצלו

13/04/2016
יסמין לוי קבלו עדכונים מיסמין
  • RSS

חיי מין הם עניין לא פשוט בקרב בני זוג. אינטימיות, פתיחות, קירבה, תשוקה, חמימות - אנחנו זקוקות לכל זה כדי להרגיש טוב ונוח עם הצד השני אבל לא מעט זוגות סובלים מבעיות מורכבות בחדר המיטות ואם הסקס לא משהו לדעתך אז יש מצב שזה בכלל לא בשליטתך וזה קשור אליו. יותר נכון, לתכונה אחת ספציפית הקיימת אצלו.

מחקר מעניין, מאוניברסיטת "קנט", מצא שנשים אשר מקיימות יחסי מין לא מספקים מחזיקות במכנה משותף אחד - הגברים שאיתם הם פרפקציוניסטים מדי. הגברים האלה הם בעלי סטנדרטים מוגזמים והם גורמים לנשים שלצדן לחוש לא טוב עם עצמן, עם גופן ועם הסקס עצמו. קשה להן לרצות את הצד השני והסקס הופך לאירוע מטריד ופחות כיף ומקרב, כפי שהוא אמור להיות.

למעשה, הנבדקות לא הצליחו לתפקד כראוי במיטה. המחקר בחן יותר מ-366 נשים מתחת לגיל 30. הן נשאלו על הציפיות והאמונות שלהן ושל האחרים לצדן בכל הנוגע לסקס. הן נשאלו האם הציפיות שלהן או של האחר יכולות לפגוע בתפקוד המיני. בשלב השני, החוקרים אספו את התשובות שלהן וחילקו אותן ל-4 קטגוריות תחת הכותרת "פרפרקציוניזם מיני": 1. את פועלת לפי סטנדרטים שאת שמה על עצמך. 2. את פועלת בהתאם לפי הסטנדרטים שהוא שם על עצמו. 3. את פועלת בהתאם לסטנדרטים שהוא שם עליך. 4. את פועלת לפי הסטנדרטים שהחברה שמה עליך.

זוג לוהט

הבחורות שענו שהן נמצאות עם בני זוג שבאים עם סטנדרטים מראש לגביהן, גרמו לליקוי בתפקוד המיני שלהן. הן הרגישו רע עם עצמן. הסקס שלהן היה רע והאירוע הזוגי האינטימי הזה הפך למשהו שרק הקטין אותן. במיטה אף אחת לא רוצה לשמוע דרישות או הערות על גוף וביצועים. אפשר להעיר מה עושה לך טוב אבל לא לדרג, לשפוט ולתת תחושה שלצד השני ישנן פנטזיות שאינך יכולה למלא.

יותר מדי אנשים, לדעת הפרופסור המומחה והסופר איאן קרנר ('She Comes First") חיים בסטרס סביב סקס בהקשר של "כמה פעמים זה צריך להתקיים" ו"היכן זה צריך לקרות". אנשים ניזונים יותר מדי ממגזינים, סרטי פורנו וסיפורי חבריהם במקום להתמקד בעצמם ובמה שעושה להם טוב באמת. עבור רבים סקס זה תחרות, מפגן כוחות ולא אקט של שני אנשים שרוצים להיות אחד עם השני. זה אמור לזרום, להיות ולהרגיש נעים. לשני הצדדים.

סקס בחשכה

טבעי לשאוף לחוויות סקס טובות אבל זה לא טבעי לחיות עם פרפקציוניזם סביב זה. אז תדעי אם את ישנה עם "פרפקציוניסט מיני"? קרנר מפרט את הסימנים:

1. יש לו חזון חד משמעי על איך האקט המיני אמור להתקיים.

2. הוא נוקשה לגבי איך שהסקס אמור להתגלגל.

3. הוא עסוק יתר על המידה באורגזמה שלו או שלך.

4. לא אכפת לו מהפידבק שלך והוא אפילו מזלזל בו.

5. הוא עושה הרבה קואוצ'ינג ומחלק משימות במהלך הסקס.

6. מתאכזב בקלות אם דברים לא הולכים כפי שהוא מצפה במיטה.

7.הוא ביקורתי לגבי הביצועים שלך במיטה.

8. הוא יותר מוטרד מהסקס עצמו מאשר עם החוויה הרגשית שלכם.

אז מה ניתן לעשות בעניין? חשוב לדבר על זה בפתיחות אבל באופן אסטרטגי. הצד השני הרי חולה שליטה וחושש מלהיות פגיע ולכן את רוצה כן להגיע למקום הרגיש הזה. את יכולה להעיר לו שאת אוהבת כמה שהוא בעניין סקס איתך אבל את תשמחי אם יהיה יותר ספונטני בעניין. את יכולה גם לקחת את העניינים לידיים שלך, להציע משחקי מין נחמדים, ליזום פור פליי. במצבים האלה הפרטנר שלך יצטרך לוותר על שליטה קצת ואולי הוא ילמד שזה דווקא כיף ככה.

צילום: שאטרסטוק
מיטב הכתבות והבלוגים של סלונה: בסלולרי שלך | במייל שלך

בחזרה למעלה