הבחורה הזו הצטלמה לפני ואחרי התקף חרדה

בחורה הצטלמה לפני ואחרי התקף חרדה כדי שנבין איך זה נראה בזמן אמת. היא לא תיארה לעצמה שהפוסט, אותו העלתה בפייסבוק, יהפוך ויראלי בכל העולם ויעביר מסר חשוב ומעורר השראה

12/04/2016
יסמין לוי קבלו עדכונים מיסמין
  • RSS

איך באמת נראה התקף חרדה? בחורה בשם אמבר סמית' מבריטניה החליטה להראות לכל העולם איך ההתמודדות עם פאניקה נראית במציאות. הצעירה, בת ה-22, נאלצה להתמודד עם דיכאון וחרדות כבר מגיל 16 אבל היא אובחנה על ידי רופא רק לפני שלוש שנים כמי שסובלת מזה באופן המצריך טיפול צמוד. במסגרת הטיפולים היא ניהלה שיחות רבות שעזרו לה להבין את עצמה והיא גם ניסתה להימנע מכל מה שיכול להכניס סטרס לתוך חייה.

בתחילת אפריל העלתה סמית' פוסט בפייסבוק שהפך ויראלי בכל העולם ובו שתי תמונות: האחת כפי שהיא מציגה את עצמה  ברשת והשנייה כפי שהיא נראית כאשר היא חווה התקף חרדה. היא לא תיארה לעצמה שהפוסט יהפוך ויראלי אבל משהו בו ניפץ את התדמית הזוהרת שרבים מנסים לשדר ברשת וגרם לכולם להתחבר לאותנטיות שהקרינה. בכל זאת, צריך אומץ כדי להיחשף ככה בפני כולם. בעידן של היום, רבים מנסים לטשטש, להסתיר ולהעלים כל סממן לחולשה או מצוקה ולכן זה מרענן לראות אותה מציגה לנו רגעי אמת פחות פוטוגניים מחייה.

התקף חרדה פוסט

הנה הטקסט שלה:

"אלוהים יודע למה אני עושה את זה, אבל אנשים צריכים כמה אמיתות. למעלה זה מה שאני מראה לעולם דרך הרשת: איפור מוקפד, אני לבושה יפה, הפילטרים נבחרים. הצד 'הנורמלי' שלי. בתמונה התחתונה אני נראית מצולמת לאחר שסבלתי מפאניקה בעקבות התקפי החרדה שלי. גם הצד 'הנורמלי' שבי, אותו רוב האנשים לא רואים. "כל כך נמאס לי מזה שאנחנו ב-2016 ועדיין יש כל כך הרבה סטיגמות סביב בריאות הנפש. זה מחליא אותי שכל כך הרבה אנשים הם חסרי השכלה ושיפוטיים סביב הנושא. אומרים ש-1 מתוך 3 יסבול ממחלה נפשית בשלב כלשהו בחייו. 1 מתוך 3! אתם מתארים לעצמכם כמה אנשים זה מכל העולם? ולמרות שאני מתמודדת עם חרדה ודיכאון שנים על גבי שנים אנשים יגיבו ''תתגברי על זה", "את לא צריכה כדורים, פשוט תהי שמחה יותר", "את צעירה מדי מכדי לסבול את זה" וכו'. "פאק יו, פאק יו כל האנשים בעלי חשיבה צרה שרק בגלל שאני נראית 'בסדר' חיצונית חושבים שאני לא מתמודדת עם מפלצת בתוך מוחי כל יום. מישהו אשכרה אמר לי את זה יום אחד: 'את לא צעירה מדי כדי להתמודד עם חרדה ודיכאון? ממה יש לך להיות מדוכאת בגילך?' וואו, פשוט וואו. אני אדם חזק. התמודדתי עם מספיק שיט בחיים, כמו כל אדם אחר ואני אהיה בסדר. יש לי חברים ואת המשפחה הכי תומכת וסבלנית בעולם שעוזרת לי להתמודד. לכל מי שעובר את אותו דבר, בבקשה, אל תסבלו בשקט. יש כל כך הרבה עזרה מסביבכם, אל תפחדו לבקש אותה. "לכן איני יכולה להבהיר עד כמה זה חשוב להיות נחמדים לאחרים. אל תתנהגו בבריונות כלפי אחרים ואל תשפילו אף אחד. והכי קשה, אל תשפטו אף אחד. כולנו בני אדם, בלי הבדלי מין, גזע, כסף, מצב כלכלי או תעסוקתי. שלווה ואהבה, חברים" כמצופה, היא זכתה לתגובות רבות אשר תמכו בה. את הפוסט שיתפו יותר מ-13 אלף איש. מבחינתה, היא הצליחה להעביר מסר חשוב ולגרום לאנשים לחשוב פעמיים לפני שהם שופטים אדם אחר. היא סיפרה ל"באזפיד" שהיא החליטה לפרסם את התמונות לאחר שהבינה שהרבה מאוד אנשים סובלים בשקט ומתביישים. היא ראתה תגובות שליליות רבות ברשת וגם שמעה מספיק הערות שגרמו לה להבין שחובה לשנות משהו בתפישות אנשים סביב העניין הרגיש הזה. בהחלט מגיע לה כל הכבוד. היא מזכירה לנו את הכוח של מילים וכמובן, של תמונות.  

התקף חרדה פוסטצילום: פייסבוק

 
מיטב הכתבות והבלוגים של סלונה: בסלולרי שלך | במייל שלך

בחזרה למעלה