הקמפיין של סלונה: "הולכת לאכול משהו טעים"

בעקבות השיימינג שספגה קרין גורן ברשת, יזמנו ב"סלונה" קמפיין ויראלי, בו קראנו לגולשות ולבלוגריות לשלוח לנו תמונות שלהן אוכלות בכיף. הגיעו תמונות מכל העולם. קבלו הצצה

12/04/2016
יסמין לוי קבלו עדכונים מיסמין
  • RSS

מתברר שב-2016 עדיין שופטים נשים על פי מראה. האחרונה שספגה קטילות ברשת הייתה קרין גורן, קונדיטורית ושופטת "בייק אוף". בתוכנית היא טעמה משהו מתוק וגולשים רבים קבעו שהיא "גרגרנית" ו"מגעילה" והחלו להפיץ סטטוסים פוגעניים עליה. מיותר לציין שלא נכתבה מילה אחת על השופטים לצדה שהיו גברים.

נושא השיימינג ברשת לא יכול להימשך יותר. נמאס מלראות איך נשים הופכות לשק חבטות רק בגלל המראה שלהן.  בסלונה החלטנו לנקוט עמדה חזקה נגד התופעה ואתמול, יום שלישי, יצאנו בקמפיין חברתי לאות הזדהות עם קרין גורן וקראנו לגולשות ולבלוגריות להצטרף אלינו. הצטלמנו אוכלות משהו טעים והעלינו לרשת לצד ההאשטאג ‫#‏הולכת_לאכול_משהו_טעים‬.

צוות סלונה אוכל ונהנה

ליום אחד היינו כולנו קרין גורן וההיענות לקמפיין הייתה מרגשת, מפתיעה ומחממת לב. קיבלנו אינספור תמונות מגוונות, בהן נשים אכלו מתוק או מלוח. הגענו עם הקמפיין עד לארצות הברית, לאפריקה ואפילו לתאילנד. גם גברים הרגישו שהם חלק ממשהו חשוב ושלחו לנו תמונה שלהם בולסים משהו טעים. התגובות של כולם הוכיחו לנו שכאשר המטרה ראויה, אין גבולות בין בני אדם וכולם נרתמים כדי להעביר מסר ברור וחד.

Happy_eating_collage1

בסופו של יום, הקמפיין המנצח שלנו נגע באנשים בכל הגדלים והמידות. כולם הרגישו שאלה בדיוק הרגעים שצריך היה לקום ולהפגין את הכוח ברשת. התוצאה הדהימה אותנו: הסרטונים שהעלינו לדף הפייסבוק של סלונה נחשפו לעשרות אלפי אנשים, קיבלנו מאות לייקים על כל תמונה ובלוגריות נבחרות שהעלו תמונות מול הקהל שלהן זכו לפידבקים רבים. אפילו ליהיא לפיד, אורנה דץ ודינה אור הצטלמו ביחד ושלחו לנו את התמונה היפה. דוגמנית הצמרת מעיין קרת לא נותרה אדישה ושלחה לנו תמונה יפה עם טקסט מרגש.

Happy_eating_collage2

מערכת סלונה גאה להיות חלק מקידום דימוי גוף בריא אבל יותר מהכל היא עומדת מאחורי הרעיון שעלינו כחברה לקבל כל אחת כמו שהיא, לא לשפוט ולהעביר ביקורת על חיצוניות. הגיע זמן שב-2016 ניתן לנשים להרגיש בנוח עם גופן.

הנה הכתבה שהתחילה את כדור השלג הטעים הזה

 

 
מיטב הכתבות והבלוגים של סלונה: בסלולרי שלך | במייל שלך

בחזרה למעלה