תערוכות שאסור לפספס

לפעמים פשוט צריך לנטוש הכל, בעיקר את המסך הקטן ולספוג קצת תרבות גבוהה ומעוררת מחשבה. הנה שתי תערוכות מופלאות שעושות את העבודה

07/04/2016
תרבות ובידור קבלו עדכונים מתרבות
  • RSS

לפעמים חייבים לעזוב את כל הפעילויות הרגילות שלנו ולצאת אל עולם מתורבת ונפלא. קשה לברור מבין כל האירועים המציפים אותנו אבל כעת עומדות על הפרק שתי תערוכות מרתקות, מסקרנות ומעוררות השראה, כל אחת מכיוון אחר. כן, זה הזמן לנטוש את הבנאלי בחיים ולהתמסר ליקום אחר, מעורר מחשבה.

התערוכה הראשונה היא של הצלם המוערך אלדד רפאלי שלא מנסה לרצות אף זרם פופוליסטי ולוכד את החיים מזווית ראייה מלנכולית-קרירה. התערוכה השנייה היא של "Ash Artline" והיא נועדה לגרום לנו לחשוב על העתיד, היכן שרובוטים עוד יהפכו לחברינו הטובים ביותר. התערוכה תציג יצירות שמשרטטות את העידן הטכנולוגי העומד לפנינו.

אז קדימה, לנטוש את המסך הקטן!

תערוכת הצילום של אלדד רפאלי

פתיחה חגיגית- 14.4.16 בשעה 20:00, המוזיאון לאומנות ישראלית עכשווית ר"ג

אלדד רפאלי הוא צלם מוכשר, מהמובילים והמוערכים בארץ. הוא היזם והאוצר הראשי של פסטיבל הצילום הבינלאומי, הציג בתערוכות רבות בארץ ובעולם וזכה בפרסים בתחום הצילום. תערוכת היחיד הזו מכילה  גוף עבודות ייחודי, מגובש ועכשווי שמציג ברגישות פיוטית ואינטימית נוף, אהובה וחפצים. הוא שם דגש על נוף קשה וקודר שהפך לאינטימי ומלא רגש. רפאלי עוסק בעבודה מיוחדת זו באישי ביותר אך משקף אמת מורכבת המאפשרת קריאה נוספת ואחרת של המציאות.

מתוך הטקסט של האומן –אלדד רפאלי: "כילד שאפתי אל החוץ, אל השטח, אל הטבעי, המחוספס, הישיר. אבנים, עצים, סלעים, חיות, חלקי נוף, העסיקו אותי, הייתי מדמיין בהם את העולמות הקסומים ביותר, את אלה שהיו רחוקים ממני. בשלוש השנים האחרונות, הבנתי שהצילום שלי אמור לעסוק ,במקומות הכי כמוסים שלי. גוף עבודות זה שרובו המכריע  נעשה בין 2013-2016,שואף עמוק פנימה, השמחה נמוגה מהר יותר מן העצב, האומנות יודעת את זה.

"הצורך להתמקד בפנימי להתעלם מההיררכיה החומרית. לרגע אחד נחשפת אמת גדולה, אינטימית, לרגע אחד אתה מאושר, אתה אוחז באושר הזה שלך ולרגע ארוך אתה המום ממנו. האינטימיות נבנית לאט או במהירות, בחטף. אך הרגע הזה אותו חווית  נצחי, שקט, מלא יופי, ברגע שאותה תחושה עדינה, ממלאת אותך, מציפה את הנפש. המציאות עוצרת ,משתתקת, מתערפלת. הניסיון לאחוז ברגע זה קשה ובדרך כלל אינו אפשרי, אך ההבנה שכרגע הוא היחידי שקיים היא מדהימה. איזון עדין שקיים בין ההנאה שאנו שואבים מדברים ובין ההנאה שלנו משחרור מהם".

תצלומים מתוך התערוכה:

אלדד רפאלי

אלדד רפאלי

אלדד רפאלי

אלדד רפאלי

אלדד רפאלי

אלדד רפאלי

תערוכת האמנות Ash Artline

28.4.16 יום ה' 21:00, בסקולה  רח' הרכבת 72 תל-אביב

תערוכה זו מציגה עולם של בינה מלאכותית, יצורי מיתולוגיה היברידים ורובוטים. קצב התקדמות הטכנולוגיה הפסיק להיות משהו שאפשר להכיל אותו בחושים הישנים והאדם נדרש לקבל על עצמו יכולות חדשות שגורמות לו לשנות את דפוסי התנהגותו וחיצוניותו כדי לשרוד. רייב אמנותי בהפקת Ash artline יציג עבודות מחול, מיצג, מיצב ווידאו ארט, דרכן ניתן להציץ אל העתיד הקרוב, בו רובוטים ומכונות יקבלו תכונות אנושיות ובני אדם יצטרכו להתאים את עצמם לעולם דיגיטלי. המפץ הגדול של הבינה המלאכותית יביא לפוסט אבולוציוני אנושי ושפה חדשה.

דמיינו שהשנה היא 2026 כאשר הבינה המלאכותית השתלטה על כדור הארץ ושכבת האוזן שנתה את צבעה. האנושות תעבור שיבוש אבולוציוני ואין הסבר הגיוני למה שנראה על פני השטח. דמות האדם כפי שהכרנו אותה עד כה לעולם לא תחזור להיות אותה אחת ויצורים חדשים יתהלכו בקרבנו. הם יראו כמכונות ולפעמים כהיברידים שלבשו צורה חדשה ומתעתעת.

ב-28.4 במשך לילה אחד תוכלו להתחבר לעתיד. המסיבה תתקיים במועדון ה"בסקולה". אתן מוזמנות לעוף ולשוטט בתוך התרחשות אמנותית שבוראת עולם אבולוציוני חדש לצד קבוצת מחול דנה רוטנברג, אורי קצנשטיין, רן סלוין, הדס גלבוע ואופירה לבנון, הדר מיץ ותמר שחר, גלעד לוי, רות נועם, גוני ריסקין, דניאל לנדאו ועוד.

לינק לרכישת כרטיסים: https://ticks.co.il/event.php?i=MSFFpC3wY31

הנה כמה דוגמאות ממחכה שמחכה לכן:

ירוק

אמנות אדומה

בחורה מעץ

צהוב ואדום

 

 

 

 

 
מיטב הכתבות והבלוגים של סלונה: בסלולרי שלך | במייל שלך

בחזרה למעלה