שרליז ת'רון מתוודה על מחיר היופי

הכוכבת הנוצצת חשפה שיופיה היווה מכשול בדרך לתפקידים טובים באמת בהוליווד. הרשת לא התאפקה, מול מה שנשמע כמו ''אוי, אוי, אוי'' והגיבה בהתאם

06/04/2016
יסמין לוי קבלו עדכונים מיסמין
  • RSS

הכוכבת ההוליוודית הזוהרת, שרליז ת'רון, העניקה ראיון ל-GQ  הבריטי החדש ובו התוודתה על הקושי בלהיות יפה. כן, קצת קשה לרחם עליה כי בכל זאת, היא הצליחה יפה בחיים אבל השחקנית בכל זאת נותנת הצצה קטנה לקשיים שנשים יפות בכל זאת מתמודדות איתם. אפשר לזלזל כמה שרוצים, אבל אפשר גם להאמין לה. הציטוט מהראיון אשר הסעיר את הרשת היה: "כמה תפקידים כבר יש ליפהפיות בגובה שני מטר שלובשות שמלות ערב?", תהתה, "כשתפקידים טבים עם בשר הגיעו הייתי בחדר וראיתי איך קודם כל דוחים את האנשים היפים".

בטוויטר העלו ציוצים רבים, בדיחות ויציאות שונות סביב הציטוט הזה. היו כאלה שכתבו שהיו שמחים להיות עם הבעיות האלה ואחרים פשוט צחקו על היציאה והתחפשו לגורילה. משהו במשפט הזה גרם לגולשים לצאת מהאדישות שלהם. מה שבטוח, עבור המגזין מדובר ביחסי ציבור טובים כי זה החלום של כל כלי תקשורת להביא משהו שיגלוש לתוך הרשתות החברתיות. אמנם זה לא כמו הציטוט של לינדה אוונג'ליסטה, שסיפרה איך לא תצא מהמיטה בשביל פחות מ-10 אלף דולר, אבל זה עדיין ציטוט שעורר משהו אצל אנשים. אולי כי החמיאה לעצמה עם הביטוי "יפהפיה הורסת".

שרליז ת'רון

מתברר ששחקניות יפות מתקשות לקבל תפקידים טובים בהרבה סרטים. כן, היופי יכול להוות מכשול בכל הנוגע לתפקידים רציניים ועמוקים. ת'רון היא לא הראשונה לגלות לנו את זה. לא מזמן אוליביה וויילד סיפרה איך פסלו אותה בגלל מראה ולא ליהקו אותה לסרט "גטסבי הגדול". כל כמה זמן כוכבת יפה אחרת מגלה איך היופי לפעמים מהווה מכשול בדרך אל התהילה וכי הוליווד אוהבת לקבע יפות במשבצת ידועה מראש. זה מתאים לתפקידים רבים אבל מצד שני, קשה להן לפרוץ החוצה. סלמה הייק פעם גילתה שהיה לה מאוד קשה להרים את הפרוייקט "אוויטה", בין היתר היו רגילים לראות בה בחורה יפה וסקסית.

שרליז ת'רון בכסוף

בהוליווד אוהבים לקשט סרטים עם ברביות אנושיות בלא מעט מקרים, מה שנקרא "ממתקי עיניים" ואין הרבה תפקידים עסיסיים עם בשר. כאשר תסריטים טובים באמת כבר מגיעים לשחקניות הללו הן נפסלות לא מעט על הסעיף "יפה מדי". ת'רון כבר גילמה תפקידים חזקים שהביאו לה פרסים. את האוסקר קיבלה עבור הסרט "מונסטר" בו גילמה את הרוצחת איילין וורנוס. עבור תפקיד זה היא "התכערה" והעלתה על עצמה לא מעט קילוגרמים כדי להיראות משכנעת. הדבר האחרון שניסתה להיות היה יפה.

בראיון היא גם התייחסה לגיל. "אנחנו חיות בחברה שרואה נשים מבוגרות כמי שהולכות וכמלות בעוד גברים משתבחים כמו יין טוב. למשך הרבה זמן נשים קיבלו את זה על עצמן. חיכינו שהחברה תשתנה וכעת אנחנו לוקחות את המושכות בידיים ומשנות את זה. עדיין יהיה זה שקר לומר שנשים מבוגרות לא צריכות להיות מוטרדות מהיחס כלפיהן בניגוד לגברים.  זה מרגיש כאילו יש איזה סטנדרט מופרך לאיך נשים אמורות להיראות אחרי גיל ארבעים".

הנה כמה ציוצים בעניין:

ציטוט שרליז

ציטוט שרליז

ציטוט שרליז

ציטוט שרליז

ציטוט שרליז

ציוץ שרליז
צילום: גטי
מיטב הכתבות והבלוגים של סלונה: בסלולרי שלך | במייל שלך

בחזרה למעלה