מה יקרה לגוף שלך אם תפספסי ארוחה או שתיים?

אם לא תאכלו שש שעות אתן תתחילו לחוש רעב גדול ועצבים אבל הגוף שלכן יתחיל לעבור תהליך הדרגתי מסוכן וכדאי להימנע ממנו. הסרטון הבא, אשר הפך ויראלי, ממחיש את הנזק. לקרוא וללכת לאכול

05/04/2016
יסמין לוי קבלו עדכונים מיסמין
  • RSS

כאשר אנחנו מפספסות ארוחה או שתיים אנחנו בעיקר חוות עצבים ורעב אבל הגוף עובר תהליך הדרגתי שיכול בהחלט לסקרן ולהטריד אותנו בו זמנית. ישנן כמה השלכות רציניות על הגוף וכדי להמחיש אותן "Asap Science"יצרו את הסרטון הזה לפניכן, אשר הפך ויראלי בכל העולם. הסרטון ממחיש מה יקרה לגוף שלכן אחרי שש שעות בהן לא נכנס דבר לפה ותתחילו לחוש רעב רציני. הגוף יכנס למצב המכונה "קטוזיס".

כשצורכים כמות מועטה בלבד של פחמימות הגוף לא יכול לקבל סוכר כמקור אנרגיה לתאיו ובמצב זה, הגוף מפרק שומנים לחומרים שנקראים קטונים, שהם מקור אנרגיה לתאי המוח ולשאר הגוף. בקטוזיס אנו משיגים לכאורה את מבוקשנו ומפרקים שומנים – אבל זה לא מצב מומלץ בכלל כי זה לא בריא ואף מסוכן. הקטונים עלולים לפגוע באיברים שונים, ליצור אבנים בכליות ואי ספיקת כליות.

בחורה אוכלת צלחת

קטוזיס מתחיל להתגבש אחרי שש שעות, כאשר המוח עובר לשלב בו הוא רוצה מזון מכל מקום אבל הוא לא מצליח לקבל אותו. אחרי 72 שעות, בהן לא אכלת דבר, האנרגיה שלך תהיה נמוכה במיוחד באופן מסוכן. המוח ירצה לשבור את חלבון הגוף בשביל גלוקוז אבל מאחר ויש מעט ממנו בדם הגוף צריך לפרק את השומן בשביל אנרגיה. השומן שמתפרק הוא למעשה חומצות שומן והבעיה היא שהמוח לא יכול להשתמש בחומצות השומן האלה לטווח רחוק. הגוף בסופו של דבר חייב גלוקוז כדי לתפקד באופן תקין.

חשוב להבהיר שהגוף לא חייב להיות מורעב 72 שעות כדי להיקלע לקטוזיס, זה יכול לקרות אם את בדיאטה דלת קלוריות ואנרגיה או ספורטאית שמתאמנת למרתון ונכנסת לתזונה מאוד דלה. מכאן שחובה לשים לב שלהכנסתן מזון לגוף בלי שיצרתן הפסקות גדולות כאלו.

אישה עם סכין ומזלג

אם תהיתן מה קורה לגוף אחרי 72 שעות אז מצב הרוח שלכן כמובן יהיה רע מאוד, אתן תהיו עצבניות וברמה הפיזית המוח יתחיל לפרק את החלבון הטבעי של הגוף, אשר משחרר חומצות אמינו, כאשר מפרקים אותן נוצר גלוקוז. אלה חדשות טובות למוח שלך אבל לא לגוף שלך. זה יכול להיות די מבהיל לעקוב אחרי כל התופעות אבל כמובן, צריך לזכור שמצבנו הרגיל הוא כן לצרוך מזון. חשוב להקפיד לא לעשות דיאטות אכזריות המונעות מאיתנו את כל מה שהגוף שלנו צריך. אז בתיאבון!

הנה הסרטון:

צילום: שאטרסטוק

 

 
מיטב הכתבות והבלוגים של סלונה: בסלולרי שלך | במייל שלך

בחזרה למעלה