איך צבע חדר השינה שלך משפיע עליך

בדרך כלל הקירות בבית לבנים אבל אם בחרת לצבוע את חדר השינה שלך בצבע אחר, יש לזה השפעה על חייך. אז לפני שאת מתחילה לצבוע, תקראי את הכתבה הבאה

04/04/2016
יסמין לוי קבלו עדכונים מיסמין
  • RSS

בדרך כלל קירות הבית הם לבנים או בגווני שמנת אבל ישנם לא מעט אנשים שמעדיפים גוונים אחרים לגמרי, קצת פחות צפויים. לצבע יש הרבה משמעות והוא יכול להשפיע על האנרגיות בחדר, איכות השינה ובכלל, על כל האווירה. סקר שבוצע על ידי "Travelodge" מצא כמה גילויים מעניינים סביב בחירת גוון החדר. הם מצאו שצבעים שונים יכולים להרגיע ולהעיר אנשים באופן שונה.

הסקר אמנם בוצע על בריטים אבל סביר להניח שהממצאים מתאימים לעוד אנשים ממדינות שונות, כולל ישראל. נבדקו 2000 אנשים על הרגלי הערב שלהם והם מצאו כמה נתונים מעניינים סביב זה. אז לפני שאתם בוחרים צבע ומתחילים לתכנן את יום הצביעה כדי לקרוא את משמעויות הבחירה:

חדר כחול

כחול

אם צבע החדר הוא באקווה או אזור את כנראה נחה טוב וישנה לא מעט ומכאן את אדם שמח יותר. אנשים עם קירות כחולים נחים וישנים יותר מכל אדם עם קירות בצבע אחר. הם ישנים כשבע שעות וחמישים דקות מדי לילה. אין זו מקריות. קולטנים מיוחדים בתוך העיניים שלנו, אותם תאים שמעדכנים את המקצבים במוח שלנו, הכי רגישים לצבע כחול וצבע זה קשור לרוגע, שלווה, מוריד לחץ דם ודופק. רוב בני האדם עם חדר כחול קמים שמחים יותר. אז שווה לאמץ!

חדר צהוב

צהוב

באופן מפתיע, גוון הצבע השני המוצלח אחרי כחול הוא צהוב. הגוון הזה מעודד את מערכת העצבים ומעביר תחושת רוגע למי שנמצא בחדר. זה נתון מעניין לגמרי כי לא מדובר בגוון פופולארי במיוחד. הצבע הזה גם מעניק אווירת חמימות נעימה ועוטפת. אבל רצוי צהוב שקט ולא זוהר.

חדר ירוק

ירוק

הצבע הזה היה במקום השלישי, כצבע מומלץ לחדר השינה. מדובר בירוק לא כהה הנוטה לגוון מנטה והבחירה בו היא גם יוצאת דופן. 22 אחוז, מהנבדקים בסקר, שהלכו לישון בחדר עם קירות ירוקים התעורר שמח יותר. כבר סיבה טובה לצבוע את הקיר בצבע הנחמד הזה.

חדר כסוף

כסף

מעבר לעובדה שמי שבוחר גוון זה בהחלט נמשך לצד הזוהר של החיים, מדובר בגוון קריר אבל יש גם אפקט מעניין עם חדרים בעלי קירות כסופים - הישנים בהם אהבו להתעמל והקפידו על כך. משהו בצבע הזה מעודד רצון להיות פעילים. אז אם אתם בקטע של כושר לכו עליו.

חדר כתום

כתום

צבע זה מעניק חמימות ואנרגיה חיובית. כתום הוא גם ידוע כצבע המתחבר ליצירתיות. הצבע איכשהו גם מרגיע במקביל והוא טוב לאנשים עם בעיות עיכול. הצבע מחמם ומרגיע שרירים בגוף, דבר שעוזר לישון טוב בלילה. חוץ מזה, מדובר בצבע אופטימי ומשמח.

חדר סגול

סגול

למרות שמדובר בצבע מדהים ואחד האהובים עלי, עולה שמי שישן בחדר הזה לא נהנה מאיכות שינה טובה. מי שישן בחדר הזה הצליח לישון כ-5 שעות וקצת. כן, לא כדאי למי שרוצה לחיות טוב, מתברר. הצבע סגול "מעודד" את התאים האפורים באופן כזה שקשה "לכבות" את המוח העייף בערב. ואם זה לא מספיק, הצבע תרם לסיוטים בלילה, כך עלה בקרב הנבדקים בסקר. קריפי!

צילום: שאטרסטוק

 

 

 

 

 

 

 

 

 
מיטב הכתבות והבלוגים של סלונה: בסלולרי שלך | במייל שלך