דייט עם אמנית

אם אתן מחפשות אטרקציה מיוחדת ומקורית מומלץ לכן לבקר ביריד ''צבע טרי 8''. שווה במיוחד לקפוץ לפרוייקט ''דייט עם אמנית'', שם יוצגו יצירות של 5 אמניות המנהלות דיאלוג עם הסביבה

03/04/2016
תרבות ובידור קבלו עדכונים מתרבות
  • RSS

אין כמו קצת אמנות כדי לרומם את הנפש. בסימן מחווה ליריד הבינלאומי הראשון, שנערך בישראל בשנת 1932 ביריד המזרח, "צבע טרי 8" יוצא לדרך ויתקיים בתאריכים 9-5 באפריל 2016 ביריד המזרח, נמל תל-אביב. לראשונה יוצגו פרויקטים של אמנים בינלאומיים ואמנים ישראלים צעירים – בתערוכה נושאית, לצד תצוגות הגלריות, החממה ומתחם עיצוב טרי.

צבע טרי, היריד לאמנות עכשווית, חוגג את שנתו השמינית. היריד, לבו הפועם של שדה התרבות הישראלי, מתקיים בשיתוף עיריית תל אביב-יפו, נהנה מתמיכת UBS העולמית, הספונסרית הראשית של יריד ארט באזל, המלווה את היריד זו השנה השלישית ברציפות, ותומכים נוספים, ובשיתוף פעולה מצד מוסדות אמנות מובילים מהארץ ומהעולם.

מדובר באירוע האמנות השנתי הגדול והמשפיע ביותר בישראל. היריד מהווה נקודת מפגש בין שוחרי אמנות והקהל הרחב לבין אמנים ואנשי מקצוע מהתחום ומאפשר רכישת עבודות של מיטב האמנים בני זמננו. המיקום נבחר בשל יכולתו לספק חללי תצוגה מחמיאים עבור המציגים, נגישות מירבית, צמידות לחניונים רבים, איזור מרכזי שמאפשר בקלות הגעה ברגל או באופניים והתאמה לקליטתם של מעל 35 אלף מבקרים, כפי שפקדו את היריד בשנים עברו.

במסגרת היריד בולט קונספט מיוחד במינו, פרויקט המכונה "דייט עם אמנית", אשר יופיע ב"המשולש - חלל לאמנות", שם יוצעו לרכישה יצירות שהן תוצאה של "דייטים אמנותיים" עם 5 אמניות נבחרות ומובילות: אילה נצר, יעל שחר, נעה רז מלמד, מרגו גראן ודפנה אלון. לקראת היריד, כל אמנית תציע לרכישה עבודה אחת שהיא תיצור בעקבות "דייט אמנותי", כלומר, עבודת אמנות מוזמנת מראש שנוצרה בעקבות מפגש עם הרוכש במסגרת ה"דייט" המוגדר שיתבצע אצלו בבית או בסטודיו של האמנית.

העבודות ינועו בסכומים שבין 1,000 – 10,000 ₪ - תלוי בסגנון ובמדיום האמנותי של העבודה המוזמנת. מטרת הפרויקט היא לייצר דיאלוג מאתגר, מרענן, מפתיע ומרגש ביחס לקשר בין האמן לקהל תוך כדי דיון על גבולות העבודה בימינו ועל התקשורת האישית בין האמן ל"לקוח". מדובר ללא ספק ברעיון מקסים ומקורי ושווה לבקר ולראות את היצירות.

הנה כמה עבודות קודמות של האמניות אשר יציגו את עבודותיהן:

היצירה של דפנה אלון:

היצירה של דפנה אלון

היצירה של יעל שחר:

יצירה של יעל שחר

היצירה של אילה נצר:

היצירה של אילה נצר

היצירה של נעה רז מלמד:

נעה רז מלמד

היצירה של מארגו גראן:

היצירה של מארגו גראן

צילומים: יח"צ

 

 
מיטב הכתבות והבלוגים של סלונה: בסלולרי שלך | במייל שלך