אדל יוצאת נגד הלחץ המופעל על אימהות להניק

הזמרת המפורסמת, שהניקה עד שלא הייתה יכולה, יצאה נגד הלחץ החברתי המופעל על אימהות בכל הנוגע לנושא רגיש זה וזכתה לתמיכה רבה

31/03/2016
יסמין לוי קבלו עדכונים מיסמין
  • RSS

נושא ההנקה בקרב אימהות סוקר כמעט מכל כיוון אפשרי ועדיין נדמה שב-2016 הרוחות עדיין סוערות סביב הפעולה הטבעית זו. לא ברור למה זה כה מתסיס אנשים. במקום שכולם יתעסקו בעניינם הם פוזלם לצדדים, שופטים ומעבירים ביקורת נוקבת על כל מי שמעזה להתנהל קצת אחרת. לא כולן חסינות ועומדות מול כל הביקורת, התגובות המזלזלות וההערות החטטניות ולכן חשוב בכל הזדמנות להבהיר עד כמה חשוב לא להיות מושפעת מלחץ חברתי.

בימים אלה הנושא שוב עלה לכותרות בזכות  אדל, אשר הביעה עמדה ברורה  בנושא במסגרת הופעה בלונדון. הזמרת, אמא בפני עצמה, החליטה לשתף את כל העולם בחוויות האישיות שלה בכל הנוגע להנקה ועל הדרך העבירה מסר לכל הנשים. הציטוט של הזמרת בעניין זה היה בוטה וישר לפנים:

"אימהות מניקות? יודעות מה, זה פשוט מגוחך. כל האנשים שם שמפעילים לחץ עלינו שם בחוץ, אתם יכולים פשוט ללכת להזדיין, אוקיי?".

התגובה העצבנית הזו הגיעה לאחר שג'יימי אוליבר התפייט על נפלאות ההנקה ולא רק ציין שזה "יותר טוב", "קל יותר", ו"יותר משתלם". מה לעשות, לא תמיד זה המצב. כל מקרה לגופו ואדל שיתפה בדיוק מה קרה לגוף שלה בעניין. "זה קשה", שיתפה הזמרת שהביאה עולם את אנג'לו ב-2012, "חלק מאיתנו פשוט לא יכולות לעשות את זה. הצלחתי 9 שבועות בגלל הציצי שלי".

אדל סיפרה עד כמה היא הייתה שמחה שמצאה תחליף חלב ראוי. "אני ממש אהבתי את זה! כל מה שרציתי היה להניק אבל לא יכולתי. הרגשתי אז שאם הייתי נניח בג'ונגל בימים ההם ולא יכולתי להניק, התינוק היה מת כי החלב שלי נגמר".

אדל על רקע הדגל

מאחר ונושא ההנקה עדיין מעורר כל כך הרבה אמוציות, התגובות של הזמרת קצת מרגיעות נשים שעדיין מרגישות שהן נשפטות בחומרה אם הן לא מניקות. הרבה מהן חשות משום מה שהן "פחות אימהות". כאשר סלבריטאית כמו אדל משתיקה את כולם ומסבירה שלא קרה כלום וצריך להגיד תודה שבכלל קיים תחליף ראוי. היא נותנת לגיטימציה לכל כך הרבה נשים שרואות בה מודל לחיקוי.

בטח אין סיבה לחשוב שאישה אשר מחליטה לא להניק, מכל סיבה שלא תהיה, היא אזרחית סוג ב'. חלקן לא יכולות מסיבות בריאותיות ואחרות מסיבות אישיות. נכון, היה נחמד אילו נשים הפנימו זאת גם בלי הסיוע של אדל, אבל בעולם שניזון מכל פליטת פה של כוכבת עולמית, גם זו התקדמות נוספת בשינוי הגישה וקבלת האחר.

אז נכון, ישנם יתרונות להנקה, בכל הנוגע לתזונה של התינוק, אבל לפעמים נשים המניקות נאלצות להפסיק. סקר הראה ש-50 אחוז מהנשים נאלצו להפסיק להניק כי נגמר להן החלב. בכל הנוגע ללחץ המופעל על נשים, קיים אפילו מונח שמתאר אותו בחו"ל: "Bressure" והוא בהחלט לא זר לנשים רבות. הבעיה היא כאשר אנשים מנסים לכפות משהו על האחרת.

הלחץ להניק מצטרף לרשימת לחצים המופעלים על נשים כמו להתחתן ולהביא בכלל תינוק לעולם. המסר חייב לחלחללאנשים: שכל אחת תעשה מה שטוב לה. זה הגוף שלה והחיים שלה ואף אחת לא אמורה לערער את ההחלטות שקיבלה על עצמה. אז כל הכבוד לאדל על השיתוף הקטן והמשמעותי מחייה שבטוח הרגיע כמה נשים בכל העולם.

הנה הקטע:

צילום: גטי

 

 
מיטב הכתבות והבלוגים של סלונה: בסלולרי שלך | במייל שלך

בחזרה למעלה