הרווח כולו שלהן

מה עושות 200 נשים עם מרגריטה ביד על רקע חופי יפו באמצע היום? ואיך כל העניין קשור לשיתוף? כל התשובות מיד

31/03/2016
מדור שיווקי קבלו עדכונים ממדור
 • RSS

 מינגלינג על רקע הים, בחסות שמש חורפית, עם קוקטייל ביד אחת ונשנושים מושקעים ביד השניה

כנס פורום פרט ורווחה לשנת 2016 התקיים, בהשתתפותן של כ-200 מנהלות ומנהלי רווחה מכל החברות המובילות במשק. מי שנבחרה להפיק אותו היא חברת ההפקות Catch D.I, שחוגגת השנה את שנת העשור שלה, ולרגל המאורע החליטה ללכת על קונספט שונה וייחודי. הכנס הופק עבור פורום Well Being בניהולה של ליאת צימרינג מחברת IBM.

הכנס נערך במרכז פרס לשלום ביפו אשר פתח את שעריו ואירח אותנו באדיבות, ולכבוד האירוע התעטף באלפי פרחים צבעוניים ושלל עיצובים מרהיבים. את פני האורחים קידמה ברכה מצולמת מאת כבוד הנשיא לשעבר, אשר חיברה אותנו למהות המקום.

מועד הכנס נקבע בסמוך ליום האישה – ובסימן נשים, שכמובן היו הרוב המוחלט המשתתפות בכנס. את הכנס הנחה רותם כהן המנחה, שהיה פשוט קורע מצחוק.

גם לנשיא המדינה לשעבר, שמעון פרס, היו כמה דברים לומר למשתתפות הכנס

הקונספט: חייבים לשתף

נושא הכנס והקו המנחה לאורכו היה "חייבים לשתף" (ובלעז: Gotta Share). בכולנו קיים הצורך הזה, ובתקופה עתירת פלטפורמות ואפשרויות, שיתוף הפך לחלק אינטגרלי מהשגרה היומיומית שלנו. זה רלוונטי פי כמה מאחר שמדובר במנהלות רווחה, שהפעילות שלהן רצופה בחוויות, ושיתוף ותיעוד הוא חלק מובנה בתפקידן.

אגב חוויות, חלק נוסף שהוא בלתי נפרד מתפקידן של מנהלות רווחה הוא הפאן. לכן, לצד הפעילות המקצועית, היו לא מעט אטרקציות ופעילויות, שמצד אחד נועדו לחשוף את המשתתפות לסוגים חדשים של פעילויות, ומצד שני באו לעשות כיף נטו.

חוויות מהכנס

וואו, איפה נתחיל? אולי מזה שאף אחת מהמשתתפות לא תשכח את הכנס הזה למשך זמן רב. הכנס היה עמוס בחוויות, בפינוקים ובאטרקציות, אין סיכוי שנצליח לספר על כולם, אבל לטובת מי שהפסידו – נשתדל מאד.

הכנס נפתח בקוקטייל קבלת פנים, ארוחת בוקר מפנקת ומינגלינג על רקע הים. בחסות שמש חורפית, עם משקה ביד אחת ונשנושים מושקעים ביד השניה, זו הדרך לפתוח את היום. אין מה לעשות, בסופו של דבר אחד הדברים הכי חשובים, ומה שרבות מהמשתתפות יזכרו הוא האוכל (ואם הן לא יזכרו, זה רק בגלל בר הקוקטיילים הייחודי שעבד במרץ).

לצד אלו, התקיימו פעילויות בוקר של Fun לגוף ולנפש: יוגה מול היום, סיור סגווי על רקע החוף, ו"מסיבוקר" – קונספט חדש מבית Catch D.I, המציע לפתוח את הבוקר עם מוסיקה, תנועה והרבה אנרגיות. הרעיון, למי שלא מכיר: במקום ב-9 תבואו ב-8 לשעה של מסיבת בריאות, את האלכוהול תחליפו בצ'ייסרים של שייק בריאות, ובמקום ההמבורגרונים של 12 בלילה תנשנשו חטיפי אנרגיה. אחלה דרך לפתוח את היום.

נשנושים של גורמה, חלק מארוחת הבוקר המושקעת

בר הקוקטיילים המפנק. מה תרצו להזמין?

תערוכת ספקים שטרם נראה כמותה

מנהלות רווחה הן עם מאד מחוזר, וכנס מהסוג הזה הוא הדרך של הספקים לגעת בליבן. מצד שני, תערוכות הן דבר שיכול לשעמם, ולכן חשבנו איך אפשר לשדרג את העניין, כך שיהיה גם יעיל, גם מעורר השראה, וגם תואם את הקונספט של הכנס: השיתופיות.

דמיינו שולחן אבירים גדול, סביבו כל ספקי השירות, מסובים ומקושרים אחד לשני בכל מיני דרכים ותצורות, שמעבר למוצר מיועדות גם להעביר מסר. השייקים הבריאותיים שמוקמו ליד הדוכן של הפעילויות ספורטיביות בארגונים היתה דוגמא בולטת לכך. בהחלט חומר למחשבה. בין המציגים: מיני ישראל, מילגה, ושלל דוכני מזון מלאים באנשים ססגוניים שמקיימים אירועים וחוויות אותנטיות ברחבי הארץ, וכמובן  באוכל אותנטי, עד כדי כך שאפילו השומרות על המשקל טעמו בקלאווה הום מייד.

מתחם הספקים הייחודי

ההפתעה שאף אחת לא ציפתה לה

אף אחת מהמשתתפות לא ידעה מה מצפה לה כשהתיישבה מול הבמה. מיד כשהסתיים סרטון ההיכרות עם החברה המפיקה – Catch D.I עלה הווילון, ובעוד המשתתפות כולן שקועות בנוף המרהיב של הים שנפתח, עלה על הבמה עילאי, ילד בן 10 עם מפתחות של רכב ביד, משקפי שמש וטונות של כריזמה. לאחר מספר לחיצות יד לאמהות מופתעות, עלה לבמה ופתח בהתנצלות על כך שהתעכב כיוון שלא מצא חניה.

על רקע כתובית ענקית "שנת 2056 עפ"י קאצ' די איי", הציג עילאי את דור העתיד וסיפר לאן פנינו מועדות – כמנכ"ל הקבוצה העתידי. כשילד בן 10 מדבר על שנת היובל, שתתרחש בעוד 40 שנה מהיום –  אי אפשר להישאר אדישים. ואכן, לא הצלחנו לאתר פרצוף אדיש אחד בקהל. התלחששויות, צחקוקים ומבטים לצדדים המחישו בצורה יפה את ההפתעה המוחלטת של המשתתפות.

עילאי המתוק והכריזמטי, במסגרת פרזנטציה של חברת ההפקות קאצ' די איי (ניהול קריאייטיב – נעם פרויליך)

הרצאות

אחרי האוכל, המינגלינג וההפתעות, הגיע התכלס. גם כאן הקפדנו לגוון, וכדי לשמור על העניין ובעיקר על העירנות – החלטנו שהקונספט של ההרצאות יהיה בסגנון Ted: כל מרצה קיבל 15 דקות כדי להעביר את הנושא שלו בצורה הכי יעילה וממוקדת:

 • דר' גדי רביד דיבר על מרווח לרווחה – יתרונות וחסרונות בתלות ההדדית בין אגף משא לרווחה.
 • דורית עוזיאל דיברה על שפת גוף, הציגה דוגמאות מצולמות של שפת גוף של מנהיגים כגון אובמה ואחרים, ולהפתעת המשתתפות אף שלפה סרטון וידאו שצילמה במהלך קבלת הפנים והחלה לנתח סיטואציות מתוך הכנס.
 • קרן גולדנברג סיפרה על אתגר המחר – Employee Engagement. איך מתמודדים עם אתגרים בעבודה וסוגיות הנוגעות למעורבות של עובדים בארגונים.
 • דנה ישראלי – מעצבת, צלמת וכוהנת ה- Do it Yourself, נתנה הרצאה על טיפים לצילום ועריכה בסמארטפון.
 • רועי ג'ינג'י סיפר לנו את סיפורו האישי המרגש – החל מהשיא המטורף של להקיף את כל העולם באופניים, ועד לנפילה מגובה 500 מטר מהר האברסט, בעקבותה הוגדר כצמח. בהרצאה מרתקת הכוללת סרטונים ותמונות, הוא סיפר לנו על תהליך השיקום, בעקבותיו הוא התחיל לחיות מחדש אחרי שלמד ללכת מחדש, על חיים ומוות ומה שבניהם, ולא השאיר עין אחת יבשה.
 • ד"ר תום רן, מרצה מרתק נוסף מבית המרצים של קרן אלוף, דיבר על מדע שכבר לא כל כך דמיוני.
 • בועז רז, מנכ"ל ובעלים – חברת ההפקות קאצ' די איי, שחשף לראשונה ובבלעדיות לכנס זה שני מוצרים חדשניים לעולם הרווחה מבית קאצ' די איי:
  • פלטפורמה ופורטל 'SHARING' הנמצאים בפיתוח מתקדם – מען "גרופון" של עולם ההפקות והאירועים – עבור ארגונים גדולים.
  • מערכת אונליין סגורה וחכמה עבור מנהלות רווחה לתכנון וארגון ימי כיף וגיבוש בכמה קליקים פשוטים: עשי זאת בעצמך.

בתחילת ההרצאה, בהתאם לקונספט של הכנס – נושא ה- Sharing, חילקנו לקהל שלטי הצבעה בחסות LIVEPLAY, בעזרתם הקהל שיתף את דעתו והשקפתו, וכך ערכנו למעשה מען קבוצת מיקוד ענקית המונית.

 דנה ישראלי מלמדת אותנו לצלם ולערוך מהסמארטפון – ב-15 דקות

 בועז רז, מנכ"ל ובעלים – חברת ההפקות קאצ' די איי

השראה והעשרה

בין לבין, היו גם פריצות אומנותיות וטעימות, כמו מופע של ה- Beat box Brothers, יוצאי ה"ווקה פיפל", שהפגינו מיומנות אלתור ראויה לציון ושפכו אותנו מצחוק, האשכנזים שנתנו אחלה טעימה מהמופע שלהם, ובעזרת שיר מצחיק וקטע אימפרוביזציה שבו את הקהל. ה"אשכנזים" מאלתרים וקורעים

שולחן עגול בנושא שיתופיות בין ארגונים

לאחר המופע וההרצאות, התקיים פאנל מקצועי בהובלתה של דליה שלו מטעם פורום השולחן העגול HR, ובהשתתפותן של נציגות מטעם הארגונים הגדולים במשק. הפאנל עסק בשיתופיות בין ארגונים, והוא דן בשאלות שהועלו על ידי המשתתפות בכנס. גם כאן, השיתוף בא לידי ביטוי בקונפסט ייחודי: כל השאלות בפאנל הוצגו על מסך כקבוצת וואטסאפ, אליה הועלו השאלות על ידי המשתתפות, אשר נענו על ידי אורחות הפאנל.

פאנל מקצועי בכנס פורום פרט ורווחה 2016 בהובלת דליה שלו, מנכ"לית פורום "השולחן העגול HR"

סיורי סגווי על רקע החוף

שקית ההפתעות המיוחדת של Catch D.I

לקינוח וכמזכרת, ביקשנו מכל הספקים המשתתפים שיכינו מראש שי במארז. אספנו את כל מה שקיבלנו והתוצאה היתה שכל המשתתפות יצאו עם שקית מלאה בהפתעות שוות – מבקבוק יין ממותג, דרך פוף לעכבר של מילגה, ערכת עשה זאת בעצמך של דנה ישראלי, שוברי הנחות ועוד המון פינוקים שיספיקו לפחות עד השנה הבאה!

והנה תקציר האירוע, למי שפספסה:

https://www.facebook.com/CatchD.I/videos/1046305422074395/?l=6684427322991309806
מיטב הכתבות והבלוגים של סלונה: בסלולרי שלך | במייל שלך

בחזרה למעלה