האם לחכות עם הסקס הופכת זוגות לשמחים יותר?

מחקר מעניין חושף ממצאים על מדד האושר של זוגות בכל הנוגע לסקס. מתברר שלפעמים כדאי להתאפק לא מעט אבל אל תבטלו את חשיבות הסקס כי הזוגות הכי שמחים מקפידים על לא מעט ממנו

27/03/2016
יסמין לוי קבלו עדכונים מיסמין
  • RSS

קשה לדעת מה גורם לאנשים להיות הכי שמחים. אתר הדייטים "Match" החליט לנתח מידע מסקרים וגילה כמה דברים מעניינים אשר פורסמו בכתבה ב"גלאמור". הממצאים ההגיוניים היו שהמאושרים ביותר יצאו לא מעט ונמנעו מלהפוך לסטוקרים ולרדוף אחרי האקסיות שלהם ברשתות חברתיות אבל ממצא אחד היה מעניין במיוחד והוא שככל שאנשים חיכו עם הסקס הם היו מאושרים יותר.

לפי הסקר, מי שקיים יחסי מין בדייט החמישי היו 35 אחוז בעלי סיכויים להיות שמחים יותר מאשר אלה שקפצו ישר לתוך המיטה במפגש הראשון והשמחים ביותר חיכו עד האירוסין. גם אלה שחיכו חודש לסקס התגלו כלא הכי מאושרים מתוך הזוגיות. יותר מכך, כל סטוץ מדי שנה פגע באושר של האישה ב-14 אחוז ושל הגבר ב-6 אחוזים. אז מה קורה פה? האם סקס מזדמן הוא מתכון לאומללות?

מומחים לא מאמינים שצריך להיאחז בעובדות האלה כתורה מסיני. הם מסבירים שאנשים המחכים לסקס הראשון באירוסין או החתונה הם בעלי מערכת אמונה חזקה ואמות מוסר שמנחה אותם. הם יחושו סיפוק בכך שהם עמדו במה שקבעו לעצמם בנושא זה. זה טוב ויפה אבל לא כולם מחזיקים ערכים כאלה.

זוג המום במיטה

תיאוריה שמנסה להסביר את הממצאים טוענת שכאשר סקס מגיע בשלב מוקדם, אנשים נוטים להישען עליו כקשר ואם לא בנו קשר אינטימי עמוק מעבר לכך תצוץ בעיה. לפעמים, מה לעשות, זה לא נבנה מעבר לזה. אנשים יכולים לזרום למיטה באותה קלות כמו שיזרמו לתוך שיחה וסקס עצמו אינו הגורם שניתן להאשים בכל הנוגע לאושר של אנשים. אנשים פשוט מתעצלים לפעמים ביצירת קשר משמעותי מעבר לכך.

סקס בתחילת קשר יכול לגרום לאנשים להישאר גם אם הקשר עצמו לא עובד טוב. מחקר מ-2008 מצא שזוגות שחיכו עם הסקס באמת היו שמחים יותר. מין בקשר הוא דבר מתגמל אבל הוא מקשה אחר כך את היכולת להבין אם האנשים נמצאים בקשר בריא או לא. קשה לשפוט אם הקשר בע בסיס חזק. אבל אל תחליטו לברוח מסקס, המאושרים ביותר במחקר היו אלה שקיימו סקס מדי ערב.

צילום: שאטרסטוק

 

 
מיטב הכתבות והבלוגים של סלונה: בסלולרי שלך | במייל שלך

בחזרה למעלה