11 עובדות מטורפות על שינה שלא ידעת

שינה היא פעולה יומיומית פשוטה וטבעית אבל מתברר שלא ידענו הרבה דברים עליה. הנה כמה עובדות מרתקות!

27/03/2016
יסמין לוי קבלו עדכונים מיסמין
  • RSS

בשביל משהו שאנחנו עושים כל ערב, יש הרבה דברים שאנחנו לא יודעים. שינה מורכבת יותר ממה שאנחנו מתארות לעצמנו וישנן כמה עובדות מעניינות מאוד סביב פעולה טבעית זו. תוכלו לקרוא, לישון על זה ולהתעורר עם ההבנה שפעולת השינה היא די מוטרפת ומוזרה. אז הנה הן, העובדות המעניינות:

1. האדם הוא היחיד שיכול לדחות שינה. כלבים, פרות, כבשים, כולם נרדמים מיד כשהם עייפים ורק אנחנו מסוגלים לדחות את רגע עצימת העיניים שלנו.

2. תינוק שרק נולד גורם להורים לישון רע. מחקר שאסף נתונים על הורים מצא שאלה מאבדים 1055 שעות שינה בשנת ההורות הראשונה. זה כמו 44 יום. אכן, לא קל.

3. לשמוע רעשים בלילה ישפיע ויפריע לשינה שלך אפילו אם לא התעוררת. דלת שנטרקת או רעש של אוטו מבחוץ יכול לקטוע את עומק השינה ולפגום באיכותה.

4. את יכולה לישום עם עיניים פתוחות. כן, הוכח שאנשים שמנמנמים עם עיניים פתוחות למעשה נמצאים במצב מסוים של שינה.

5. האדם הממוצע קם 6 פעמים בלילה. מה ששמעתן.

wakingfacts_634

6. ככל שאת ישנה במקום גבוה יותר זה יפגע בשינה שלך. באופן כללי בגובה 4000 מטרים. השינויים נובעים בגלל נשימה מואטת כתוצאה מהיעדר חמצן. לרוב האנשים יקח 2-3 שבועות זמן הסתגלות.

7. את יכולה באופן תת הכרתי "להעיר" את עצמך. מכירות את הרגע הזה שהתעוררת בעצמך בדיוק בזמן בלי שעון כדי ללכת לראיון חשוב או מבחן. הציפייה הלחוצה להתעורר גורם לפרץ של הורמון הלחץ,

8. להיות ער 17 שעות שווה ערך לכך שיש לך 05 אחוז אלכוהול בדם בכל הנוגע ליעילות הגוף. יכולת שיפוט, יכולות מוטוריות ותשומת לב נפגעות. זה מסוכן לנהוג בגלל הסיבות האלה אז כדאי לישון טוב ולא להיות ער לנצח.

9. יין ירדים אותך אבל הוא יפריע לשינה שלך. כן, אפקט היין יכול לעזור לך לצנוח לשינה אבל את עלולה להתעורר יותר פעמים במהלך השינה. הוא קוטע את תהליך ה-REM במהלך השינה שלך.

10. פחד לישון הוא אמיתי. לכמה אנשים ישפחד עוצמתי משינה המכונה "somniphobia" זה יכול להיגרם מטראומות, סיוטים או חרדות מהדברים שהם יכולים לעשות במקום לישון. מצאו קשר בין מצב זה לדיכאון.

11. זה לגמרי נשמע מטורף: 12 אחוז מהאנשים חולמים בשחור-לבן. לפני שהומצאה הטלוויזיה הצבעונית הנתונים עמדו על 75 אחוז!

צילום: שאטרסטוק

 
מיטב הכתבות והבלוגים של סלונה: בסלולרי שלך | במייל שלך

בחזרה למעלה