8 הרגלים שיהרסו לך את הזוגיות

לא קל לשמור על זוגיות בימינו אבל אם תמשיכו לעשות את הדברים הבאים הסיכוי להיפרד יגדל. כן, לא מעט תלוי בכן!

24/03/2016
בריטני וונג, הפינגטון פוסט קבלו עדכונים מבריטני וונג,
  • RSS

רשימת הדברים שיועצים לענייני נישואין היו שמחים שתיפתרו מהם הוא אינסופי. "זה בגלל שאף אחד לא יודע איך לנהל קשר בריא", אמרה בקי וטסטון, יועצת לענייני זוגיות ומשפחה, "לכן זוגות בדרך כלל פשוט זורמים ויש להם מודלים איומים לחיקוי. מה שזה אומר הוא שרוב הזוגות שנכנסים למשרד שלי נמצאים בבלגן נפשי גדול באיך שהם מנהלים את הקשר שלהם".

ג'ניפר אניסטון ובראד פיט יפים

מה הם ההרגלים הגרועים ביותר בקרב זוגות, אותם וטסטון ועמיתיה ראו במהלך הקריירה? הנה הם:

1. תפסיקי לשנות את הפרטנר

רוב האנשים שמגיעים לטיפול מאמינים שיוכלו לשנות את הצד השני. זה כמובן, לא הולך לקרות. הם נוטים להאמין שיוכלו לשנות את הצד השני או את הזוגיות לאחר אירוע מכונן כמו נישואין. בדרך כלל מי שהתחתנת איתו זה מי שהוא עכשיו ומי שהוא יהיה. לא תוכלי לשנות את הפררטנר, רק את עצמך.להתמקד במה שאת יכולה לשנות, לתרום או איך תגיבי יעזור לך למנוע ומאבקי כוחות, הטחת האשמה ולהתקדם קדימה בצורה בריאה.

2. תפסיקי למנוע סקס כטקטיקה

אף אחד לא אוהב לחשוב שהוא מונע סקס מהפרטנר שלו כשיטת עונש ועדיין, זה קורה כל הזמן וקשה לזוגות לצאת ממעגל האימה הזה. מדי פעם הם יזרקו לפרטנר איזה עצם ויעשו איתו סקס כטובה באיזה אירוע חגיגי אבל לרוב מדובר אצלם במדבר יבש  נטול מין. העצה פה הוא להסתכל על מה את עושה בדיוק, תביני מה מרגיז אותך ותנסי להיות יותר אסרטיבית. הכל עדיף מאשר לגרום לפרטנר תסכול ששניכם לא עושים את זה כבר.

3. להעדיף את הסמארטפון שלך על פניו

נכון, כולנו מחוברות למכשיר הזה אבל זה באמת לא נסלח כשהוא מתערב בקשר הבינאישי שלכן. הזמן בו אתן מחוברות לפרטנר הוא קריטי וחשוב אבל הזמן הזה לא אמור להכיל קאנדי קראש, סנאפצ'ט או כל אפליקציה אחרת. עוד עילה לריב היא סביב הודעות. לריב על הודעה כזו או אחרת לא פותר דבר וממש לא יעזור לכן לשמר קשר בריא וטוב.

4. תפסיקי לגרום לפרטנר שלך להיראות רע

השלכה והאשמה כלפי הצד השני ממש לא יעזרו לך. כל הפינג פונג הזה, בו את מטיחה ביקורת כלפיו והוא מחזיר לך באותה מטבע לא יקדם איש מכם. למשל אם הוא יגיד: "שתית הרבה אתמול", ואת תעני "באמת? לא, כי את לא השתכרת בלילה ההוא אצל הדודה שלך". הריקוד המילולי הזה לא משיג כלום בפועל ואף אחד לא מדבר על מה באמת מפריע לו. מכאן הפתרון רק הולך ומתרחק.

5. אל תנסו לפתור את כל הבעיות שלכן בכעס

זו טעות איומה לנסות לפתור את כל הסוגיות שלכן כשאתן רעבות או עצבניות. הרעיון הוא לתת לצד השני ספייס ולהירגע לפני שמתחילים להתלקח או לדון. עדיף לדעת שתזמון הוא הכל בחיים וכדאי לאמץ גישה חכמה פה. לפעמים הבעיה עצמה תיעלם ברגע שאתן תירגעו.

6. אם בגדת, תפסיקי להתנהג כאילו לא קרה משהו רע

להגיע למשרד של יועץ נישואין ולהגיד שלא עשית משהו רע אם בגדת זה בזבוז זמן. לא משנה כמה תשכנעי את עצמך שהבגידה שלך לא תשפיע או תשנה את רצונך לפתור דברים, זה לא כך. לבגידות יש השפעה עצומה על הקשר שלכן. גם אם אינך רוצה לספר לבן זוגך, ספרי לפחות למטפל שלך כדי שהוא יוכל לכוון אותך מה לעשות בדיוק. אם כן החלטת להתוודות אז אל תמעיטי בערך המעשה ותגידי "לא היה לזה שום משמעות, זה פשוט קרה". קחי אחריות. היו סיבות למה שקרה ואם לא תקחי אחריות זה עלול לקרות שוב.

7. אל תשקיעי את זמן הטיפול בשקרים

אל תשקרי על כלום. בכל זאת, את משלמת כסף בשביל זה. אין דרך טיפשית יותר מלבזבז כסף רב על טיפו בו את והצד השני משקרים, מסתירים מידע, מסלפים ומעוותים את המציאות ועדיין, זה קורה כל הזמן. מטפל באמת רוצה לעזור ואם לא תתנו לו את מה שהוא צריך זה לא יכול לקרות.

8. אם החלטת לעזוב אז אל תפקפקי בזה

לפעמים מטפלים היו שמחים שאדם אשר החליט שהוא עוזב היה מפסיק להתברבר סביב זה ובעיקר היה נחמד אם לא באו לטיפול ובזבזו זמן. רוב האנשים מפחדים לעזוב ונשארים יותר מדי זמן. זה קשה יותר עבור אנשים כשהקשר טוב ולא מעולה. אנשים נשארים עד שנהיה רע ואז הם הרסו דבר טוב. עדיף שאנשים שרוצים ללכת פשוט ילכו כי לרצות ללכת זה מספיק כדי להבין שאין טעם כבר.

צילום: גטי

 

 

 

 

 

 

 

 


לכתבה המקורית בהפינגטון פוסט

הפינגטון פוסט הוא אתר החדשות והבלוגים המוביל בארצות הברית בייסודה של אריאנה הפינגטון. עם 10 מליון גולשים מידי חודש, הוא הפך למוקד עוצמה והשפעה על התקשורת ועל קובעי המדיניות בגבעת הקפיטולמיטב הכתבות והבלוגים של סלונה: בסלולרי שלך | במייל שלך

בחזרה למעלה