הקשר בין נשים יפות לזיכרונות של גברים

מחקר חדש מצא קשר הדוק בין פרצופים של נשים יפות לרמת הזיכרון של גברים. מתברר שהכל קשור ברצון שלהם להרשים אותנו!

24/03/2016
יסמין לוי קבלו עדכונים מיסמין
  • RSS

מה יכול להיות הקשר בין זיכרונות של גברים לנשים יפות? לא העובדה שהם ירצו לזכור אותן כי זה די ברור אלא שמדובר במחזה שיעודד את הזיכרון של הגבר. המחקר, אשר פורסם ב-"Evolutionaty Psychology", מוצא יתרון מעניין בהתבוננות גברים בפרצופי נשים מושכות. החוקרים, מאוניברסיטת "East Carolina University" הציגו ל-58 נבחנים תמונות של נשים יפות או ממוצעות והם נאלצו לקרוא סיפור ולענות על שאלות.

הייתן מניחות שהפרצוף היפה של אותן נשים יסיח את הריכוז שלהם אבל קרה ההפך - הם זכרו יותר! אכן, מוזר.

בלייק לייבלי וברט ריינולדס

כדי להבין מה בדיוק קורה ואיך זה ייתכן, החוקרים ערכו מחקר נוסף עם 123 נבדקים נוספים והציגו גם להם תמונות של נשים יפות ווממוצעות. הפעם הם הציגו לנבחנים לפי סדר שונה, קודם את היפות, אחר כך את הממוצעות, הפוך, רק את היפות או רק את הממוצעות. איך שלא סובבו את הבדיקה הממצאים נותרו כך שמי שראה קודם אישה יפה זכר טוב יותר את הסיפור שקרא וענה נכון יותר לשאלות. אבל השאלה היא למה?

החוקרים טענו שהכל קשור לרצון הגבר להרשים דייט פוטנציאלי העומד מולו. מטרת הכיבוש של הגבר יגרום לו רצות להוכיח אינטליגנציה ולהפגין זיכרון חד וחזק יותר. בדרך זו הוא יגביר את הרושם העז שהוא כגבר ישאיר מאחוריו. מכאן שאם רוצים להצליח במבחן חשוב ממש כדאי לפתוח איזה "ווג". מי יודע, אולי בתת הכרה זו הסיבה שגברים נהנים מלבלות במחיצת נשים יפות. נקוו שהם יזכרו את הכתבה הזו אם יתקלו בה.

צילום: גטי

 

 
מיטב הכתבות והבלוגים של סלונה: בסלולרי שלך | במייל שלך

בחזרה למעלה