הטובות לפילאטיס

ליאורה, דניאלה ונטליה מנהלות עסק פרטי לפילאטיס, והן משוכנעות שהבחירה בתחום היא מההחלטות החשובות שעשו מימיהן. ויש להן גם טיפים לנשים שרוצות להפוך לעצמאיות

15/03/2016
שחר קיסינג'ר קבלו עדכונים משחר
  • RSS

הפילאטיס הפך לייעוד - ליאורה סגל. צילום: חן דמארי

לג'וזף פילאטיס, הוגה שיטת הפילאטיס, לא היתה ילדות קלה. הוא נפל קורבן להצקות ולגילויי אלימות שנכפו עליו על ידי ילדי השכונה. עם החלטה עיקשת לאמן את גופו ולא לתת עוד לאיש לפגוע בו, החל פילאטיס לקרוא כל מה שיכול היה להשיג על אנטומיה, ומספרים כי אפילו נהג להסתתר ביערות ולחקות את תנועות החיות.

שיטת הפילאטיס, שהחל לפתח עוד בימי מלחמת העולם הראשונה, הספיקה לעבור הרבה מאד גלגולים, וגם היום כל מדריך מעניק את הטוויסט שלו לשיטה המפורסמת. שוחחתי עם שלוש מדריכות פילאטיס שמאוהבות בעולם הזה, ומודות מדי יום על ההחלטה להפוך את התחום הספורטיבי והבריאותי לעסק ולשגרת חייהן.

ליאורה סגל - הפילאטיס הפך לייעוד

ליאורה סגל יצאה לדרך עצמאית כמדריכת פילאטיס אחרי שנים רבות בהן עבדה בערוץ 2 בתור מנהלת לקוחות. סגל היתה ממקימי ערוץ 2 המסחרי וחייתה את ה"שואו-ביזנס". "אהבתי את העבודה ההיא והצלחתי בה, אבל אני גם מודה כל יום לאלוהים על המהפך שעשיתי ועל האפשרות להתפרנס ממקצוע שאני רואה בו ייעוד", היא מספרת.

מודה כל יום על המהפך - ליאורה סגל. צילום: רועי שוחט

את סטודיו הבוטיק שבהנהלתה הקימה לפני שלוש שנים. הוא ממוקם ברמת השרון, פונה לגברים ונשים כאחד, וכולל הקפדה גורפת על קבוצות קטנות של עד חמישה משתתפים בשיעור, כשהמכשירים עצמם נחשבים ליוקרתיים במיוחד. "פילאטיס הוא לא סתם אימון ספורטיבי", מדגישה ליאורה. "מדובר בשיעור שבו חשוב מאד להקפיד על ריכוז ועל הקשבה עצמית". ליאורה מספרת שהיא תמיד עסקה בספורט, אבל אף תחום ספורטיבי לא דיבר אליה כמו פילאטיס מכשירים.

מה אהבת בזה כל כך?

"הבנתי שאין סוף למחקר שניתן לעשות על הגוף. את מתרגלת רצף של תרגילים מתוך רפרטואר מאד עשיר ומגוון, ובכל פעם את יכולה להעמיק את התרגול עוד יותר. בכלל, יש משהו מרתק ביכולת לחזור על תרגילים מוכרים ועדיין לגלות בכל פעם משהו חדש על עצמך ועל הגוף שלך. זה גם אימון של אנטי-אייג'ינג. פילאטיס לחלוטין הולך כנגד הנטייה שלנו להתכופף, ועובד כנגד אורח החיים המודרני. חוץ מזה שהוא הוא גם כלי שיקומי, ובעניין הזה, של הנתינה, יש משהו מאד מעצים עבור מי שבוחרת בו כמקצוע".

על מה חשוב לך להקפיד בסטודיו שבהנהלתך?

"קודם כל, על יחס אישי. אני ממש מכירה את הבעיות של כל מתאמן ומתאמנת אצלי. אני מעבירה למשל שיעורים פרטיים לנשים שסובלות מבעיות בדחיסות העצם, ואני רואה איך עם התרגול כל אחת מגיעה לתוצאות מעולות, וזה מדהים בעיני. בכלל אני מעבירה שיעורים פרטיים שכל מטרתם שיקומית, ומתמקדים במקרים של פריצות דיסק, כאבי מפרקים, צוואר ואפילו ניוון שרירים. אני באמת אוהבת את המתאמנים שלי אחד-אחד ורוצה שיהיה להם טוב, שירגישו טוב עם עצמם ועם הגוף שלהם, ואני תמיד מתרגשת מכל שינוי חיובי שהם עוברים עם התרגול".

יש לך טיפים לנשים שרוצות להיות עצמאיות?

"הייתי ממליצה לנשים לאמן את עצמן להקשיב לקול הפנימי שבהן. לנהל דיאלוג פנימי עם עצמן, לראות מה הן אוהבות לעשות וללכת על זה".

>> לאתר של פילאטיס ליאורה

החיים החדשים של דניאלה

אף פעם לא מאוחר לנסות - דניאלה סופר. צילום מהאלבום הפרטי

בזמן שירותה הצבאי, החלה דניאלה סופר לעלות במשקל. מבנה הגוף החדש שניבט אליה מן המראה הביא אותה למסקנה שעליה לקחת את עצמה בידיים ולשנות משהו בחייה. היא התחילה בתזונה. "התחלתי לקרוא יותר ולהתאהב בתזונה נכונה", היא מספרת. בהמשך, החלה גם לעסוק בפעילות גופנית. הקילוגרמים המיותרים ירדו, אך האהבה לספורט ולתזונה נכונה הפכה לדרך חיים ולמקצוע.

אחרי כמה שנים בברזיל, חזרה דניאלה לישראל ופתחה את הסטודיו שלה, הממוקם בקרית אתא. "אני כל כך שמחה על הבחירה לעסוק בספורט כמקצוע", היא אומרת לי וחיוך גדול מקרין את הסיפוק העצום שעומד מאחוריו. "אני חושבת שפילאטיס זה תחום מעולה גם מבחינה כלכלית, אבל גם מבחינה נפשית, בריאותית ואפילו מצוין ונוח לאמהות שמבקשות לשלב בין גידול הילדים לקריירה. חוץ מזה, תמיד יש ביקוש לתרגול פילאטיס כי זה תחום שבאמת מתאים לכולם".

מה הכי חשוב לך בעסק?

"לאפשר לאנשים להרגיש שהסטודיו הוא הבית השני שלהם. חשוב לי שאנשים יזכו לאווירה חמה ולידיעה שלמישהו אכפת מהם. לכן אני מקפידה בראש ובראשונה על יצירת קשר בין-אישי עם כל לקוח ולקוחה שמגיעים אלי".

דניאלה מספרת שהיא נתקלה בעברה במקומות שלא הקפידו על יחס נאות לכל לקוח, ואפילו במדריכים שזלזלו בתלמידים שלהם. כשפתחה את הסטודיו שלה, הנחתה אותה המחשבה שאצלה דברים ייראו אחרת. שאנשים שיגיעו לתרגל, ייכנסו ויצאו מהשיעורים עם ההרגשה שאוהבים אותם ושדואגים להם.

שמחה על הבחירה לעסוק בספורט כמקצוע - דניאלה סופר. צילום מהאלבום הפרטי

מה תגידי לנשים שמתעניינות בפילאטיס אך טרם התנסו בתחום?

"אני אגיד להן שאף פעם לא מאוחר, ובאמת בכל גיל אפשר לנסות לתרגל. אבל הכי חשוב זה להתחבר לזה. אני שואלת כל מי שמגיע לשיעור ניסיון האם הוא התחבר לשיעור. כי אם אדם לא התחבר, אין מצב שהוא יתמיד. ועדיף, כשמחפשים פעילות ספורטיבית, לחשוב טוב טוב למה הכי מתחברים".

יש לך טיפים לנשים שחולמות לפתוח עסק משלהן?

"הכי חשוב לדעתי לשים סוף לתירוצים ופשוט לרוץ עם החלום. ברור שיש קשיים אבל מתחזקים מהכל. בכלל, כל דבר שעוברים במהלך הדרך רק מחזק אותך. חוץ מזה, חשוב להשקיע במה שמביא כסף, ולכן במחשבה על הבית מול הסטודיו, בחרתי להשקיע בסטודיו ובעצמי כמדריכה".

>> לעמוד הפייסבוק של פילאטיס ds

הסטודיו של נטליה - אימון מותאם אישית

אימונים מותאמים אישית - נטליה איגנשקין. צילום מהאלבום הפרטי

נטליה איגנשקין הקימה את סטודיו Pilates Club לפני כשנה וחצי. הסטודיו, שממוקם במרכז קרית אתא, כולל ארבע מיטות פילאטיס מכשירים ושיעורים לכל מי שמעוניין או מעוניינת לחזק ולחטב את הגוף. נטליה מספרת שהיא מקפידה על שיעורים קטנים של עד ארבעה משתתפים בקבוצה, כי אחד העקרונות שהכי חשובים לה הוא היחס האישי ותשומת הלב המקסימלית לכל מתרגל ומתרגלת.

הסטודיו הזה הוא למעשה הפעם הראשונה שבה נטליה איגנשקין היא הבוסית של עצמה. לפני כן עבדה כמדריכת חדר כושר וכמדריכת פילאטיס בכל מיני מקומות, על תקן שכירה. "כשאת שכירה, את חייבת לעבוד בכמה מקומות ולא יכולה להסתמך על מקום אחד", היא מודה. "אחרי כמה שנים בתחום, התעייפתי מהמעברים והחלטתי שהגיע הזמן לפתוח סטודיו משלי ולהביא לקוחות קבועים שיישארו איתי. אז חיפשתי מקום שאהבתי, שיפצנו אותו והפכנו אותו לבית השני שלי".

איך פרסמת את העסק?

"בהתחלה פרסמתי ב'גרופון', אחר כך חילקתי פלאיירים ועכשיו הפרסום הוא בעיקר מפה לאוזן. יש אצלי המון אנשים שהמליצו לקרובי המשפחה שלהם להגיע והזמינו חברים".

פרסום מפה לאוזן - נטליה איגנשקין. צילום מהאלבום הפרטי

מה הייחוד של הסטודיו שלך?

"בגלל שהאימונים מאד אינטימיים, חשוב לנו להתאים את תוכן השיעור לצרכים של המתאמנים. יש אצלי שיעורים לנשים בהריון ושיעורים לנשים אחרי לידה, שיעורים פרטיים למי שזקוק לשיקום וכן הלאה. בגלל שאני מכירה את המתרגלים, אני יודעת מה כל אחד צריך ואיך להתאים את רמת השיעור לכל מתרגל".

נטליה מספרת שאין תחושת סיפוק גדולה יותר מלראות את התוצאות, ולדבריה, התוצאות בפילאטיס הן מיידיות. "אני ממליצה לכל מי שמתעניינת לבוא לשיעור ניסיון. לא לפחד ולא לחשוש. זו שיטה שמתאימה לכל גיל ולכל מצב בריאותי", מסכמת נטליה.

יש לך טיפים לנשים שרוצות לפתוח עסק משלהן?

"הייתי ממליצה לקחת פחות הלוואות ולהסתמך יותר על הון עצמי, והכי חשוב - לאהוב את התחום בו פותחים את העסק כי מרגע שהתחלת להשקיע במשהו, לא תוכלי לעזוב למקום אחר".

>> לאתר של "פילאטיס קלאב"

* *  התוכן הינו מערכתי ואין בכתוב משום המלצה של בנק הפועלים. בית העסק מעניק  הנחת CashBack ללקוחות הבנק.
מיטב הכתבות והבלוגים של סלונה: בסלולרי שלך | במייל שלך

בחזרה למעלה