בלי "מלח פלפל": תרגילים לחיטוב הזרועות

ייתכן שגם את מרגישה את עור הזרועות שלך, "המלח פלפל", כמו שרובנו מכירות אותו. בעזרת תרגילים פשוטים תוכלי להשיג זרועות מחוטבות

14/03/2016
שני רז קבלו עדכונים משני
  • RSS

 אל תפחדי ממשקולות. צילום: שאטרסטוק

שריר הזרוע האחורי קיבל לא מכבר את כינוי החיבה -  "שריר המלח פלפל" , מהסיבה הברורה שתנועת הזרייה של התבלינים על האוכל תוך כדי בישול או במסעדה, מסגירה מיד אם שרירי הזרוע שלנו מעוצבים או מדולדלים. בעזרת תרגילי חיזוק נכונים שאפשר לבצע גם בבית, ניתן להקנות לאזור מראה ומבנה חזק ומעוצב.

 בגב הזרוע העליונה נמצא השריר התלת ראשי המורכב משלושה ראשים ופעולתו היא פשיטה של המרפק. שריר זה לרוב מוזנח ומקבל עם הגיל מראה מדולדל ורפוי. היות וגוף האישה נוטה לפתח ולאגור שכבת שומן באזור זה, שריר זה מהווה את אחת מנקודות התורפה במבנה גופה של האישה.

שרירי התלת ראשי מגיבים מהר לתרגילים ולאחר שנפחית את רמות שומן הגוף, נצליח בעזרת אימון ממוקד להקנות לזרועות מבנה חזק ומחוטב.

אז קדימה לעבודה:

1. עמדי בעמידה מקבילה, ברכיים משוחררות ובטן אסופה. גב ארוך, ידיים ישרות מעלה, אוחזות במשקולת. (אפשר להשתמש במשקולת יד או פחית שימורים). החלי בכפיפת המרפקים אל מאחורי הראש, וישרי כלפי התקרה. יש להקפיד שהמרפקים יהיו קרובים לראש.

בצעי 3 סטים X 20 חזרות בכל סט.

 2. עמדי בעמידה מקבילה מול הקיר – צעדי צעד אחד לאחור כך שהגוף יהיה מוטה קדימה באלכסון, הניחי כפות ידיים מקבילות על הקיר – והחלי בכפיפה ויישור של המרפקים כאשר יש להקפיד שהם נשארים קרוב אל הגוף (בטן אסופה וישבן מכווץ לכל אורך התרגיל).

  בצעי 3 סטים X 15 חזרות בכל סט.

3. שבי ישיבת קירוס – ידיים מונחות מאחורי הגב, אצבעות פונות קדימה – החלי בכפיפת מרפקים ויישורם, תוך כדי דחיפת הרצפה.

 בצעי 3 סטים X 15 חזרות בכל סט.

לפרטים נוספים לחצי כאן
מיטב הכתבות והבלוגים של סלונה: בסלולרי שלך | במייל שלך