דרושות נשים בכל זירה מרכזית

יום האישה 2016 והנתונים שפורסמו לצידו, ממחישים את מידת הדחיפות שבה ממשלת ישראל צריכה לבחון ולאמץ תכניות ייחודיות ליצירת מדיניות מכוונת להגדלת ייצוגן של הנשים בכל הדרגים

09/03/2016
גליה וולוך קבלו עדכונים מגליה
  • RSS

 

יום האישה 2016 הוא הזמן להודות שכולנו נרוויח מיותר נשים בתפקידים הבכירים.

אמנם נשים מהוות 51% מאוכלוסיית מדינת ישראל, אך למרבה הצער נתון זה לא עוזר כשזה מגיע לייצוגן הדל כמעט בכל התחומים בחברה הישראלית; בצבא, בממשלה, במגזר הציבורי, במגזר החברתי, במשטרה, בשוק ההון, בתקשורת, בספורט ועוד. ארגון נעמת' שלאורך כל השנה פועל להעצמת נשים ולקידומן בחברה הישראלית, יוצא במסר תקיף ליום האישה והוא: צריך #יותר_נשים בכל שדרות החברה.

במסגרת קמפיין יום האישה של הארגון הפיקו סרטון המציג תמונות קבוצתיות שצולמו במסגרות ציבוריות שונות בארץ כגון הכנסת, הממשלה, בתי המשפט, הצבא, המשטרה, העולם העסקי ועוד, ומוכיחות עד כמה נמוך ולא סביר הייצוג הנשי במוסדות אלו.

הסרטון הוא גרסה ישראלית לסרטון דומה שנעשה על ידי מגזין Elle בבריטניה:

בגרסה הישראלית אפשר לראות, לדוגמא, את האלופה לשעבר אורנה ברביבאי בודדה בין שורות הגנרלים הגבריים בצמרת המטכ"ל, תמונת המצב העגומה שמצטיירת בפיקוד המשטרה הבכיר, בצמרת המשפטית, בהרכב הממשלה הישראלי, במשלחות אולימפיות ישראליות שבהן יש מיעוט נשי ואפילו בפאנלים בתכניות בידור בטלוויזיה.

התמונות שנאספו מתוך ישיבות פורמליות, טקסים ממלכתיים ועוד מגוון אירועים ותרחישים שונים, ממחישות לכולנו את היחס בין מספר הגברים למספר הנשים ומצביעות באופן ברור על עובדה אחת - מחסור בנשים באותן זירות מרכזיות.

אלמלא יהיה ייצוג הולם של נשים, ישראל לא תהיה מדינה של צדק וסולידריות חברתית. ניתן לקוות כי יופעלו כל המנגנונים הקיימים, כולל מנגנוני העדפה מתקנת, כדי להבטיח ייצוג שווה וכי המדינה תפעל לאכיפה נמרצת של כל חוקי השוויון המגדרי.

יום האישה 2016 והנתונים שפורסמו לצידו, ממחישים את מידת הדחיפות שבה ממשלת ישראל צריכה לבחון ולאמץ תכניות ייחודיות ליצירת מדיניות מכוונת להגדלת ייצוגן של הנשים בכל הדרגים, תוך שימת דגש על ייצוגן בתפקידים בכירים.

 .

* גליה וולוך היא יו''ר נעמת
מיטב הכתבות והבלוגים של סלונה: בסלולרי שלך | במייל שלך

בחזרה למעלה