המאכלים שאסור לך לאכול בחיים

נכון, מטיפים לנו לא לצרוך סוכר ולברוח מממתקים אבל ישנם כמה מאכלים מפתיעים שאסור לגעת בהם עם מקל, או שאומר, מזלג

09/03/2016
יסמין לוי קבלו עדכונים מיסמין
  • RSS

יהיה תמיד מי שיגיד לך מה לאכול וכמה אבל ישנם כמה מאכלים שאסור להכניס לפה, אם בריאותך חשובה לך. המאכלים האלה הופיעו בכתבה שפורסמה ב-"Daily Health List" וכנראה שאחרי הפוסט הזה החשק לגעת בהם יעלם לגמרי. אז הנה הם, המאכלים שעלולים להיחשב כ"פושעים נגד האנושות" ומומלץ לכן להימלט מהם:

1.  עגבניות בקופסאות שימורים

מכל המאכלים בעולם הנדחסים לקופסאות שימורים, עגבניות זה הכי גרוע. הסיבה היא החומציות הגבוהה בעגבניות אשר מחלחלת לתוך קופסת השימורים ואחר כך לתוך האוכל. קופסאות השימורים ידועים ככאלה אשר מחזיקים  0.05 מיליגרם ביספנול הרעיל, A. מדובר במה שמסוכן לבוגרים ולילדים. "ביסנפול רעיל A" נחשב לכימיקל רעיל במיוחד אשר משפיע על הסיכויים לחלות בסרטן שד ולפתח הפרעות נוירולוגיות, סכרת, מחלות לב ובעיות בריאות נוספות".

2. בשר מעובד

בשרים שמוכרים בכל מיני חנויות, נקניקיות, פסטרמה, בייקון וכו' עמוסים ב"סודיום ניטריט" ועוד חומרים משמרים, מה שמהווה אסון לבריאות. מדובר בחומרים שיש להם קשר מוכח לסרטן ולמחלות לב. מחקרים מצאו שאסור לאכול את הבשרים האלה ומדובר במשהו שלא רבים עושים. מדי יום אנשים רוכשים את הבשרים האלה. יותר מ-7000 מחקרים קליניים מצאו קשר בין סרטן לדיאטה והעלו מסקנות אלה. נסו לאכול בשר אורגני ולהימנע מהשאר.

3. מרגרינה

אנשים רבים עברו למרגרינה לאחר כל הבאזז השלילי שיצא לחמאה אבל לא יודעים איזה זוועות מסתתרות גם בזה: "שמן שומן טרנס מוקשה" נחשב לאסון בריאותי. שומני טרנס נוצרים על ידי המרת שמנים צמחיים נוזליים לשומנים מוצקים וידועים כגורמים לסרטן, מחלות לב, בעיות הורמונליות ובעיות עור בין היתר. כאלטרנטיבה, לכי על שמן זית.

צ'יפס

4. ממתיקים מלאכותיים

פה אין הרבה מה לחדש, ממתיקים מלאכותיים הם זוועה בעיני כל בר דעת. בחומרים ה"דיאטטיים" תמצאו אספרטיים, חומר מטריד לכשעצמו. הוא כולל מתנול, פנילאלנין וחומצה אספרטית. ישנם 90 סיכונים בריאותיים הקשורים לאספרטיים: גידולים, מיגרנות, טשטוש, דיכאון, אבדן שמיעה ותחושת נימול באיברים.  בקיצור: שתו מים.

5. פופקורן במיקרו

חומר מסוכן, perfluoroalkyls, נמצא בתוך שקיות הפופקורן האלה ופה מתחיל הסיוט. ברגע שהחום של המיקרו עולה, החומר הזה נדחס לתוך הפופקורן. מדובר בחומרים כימיקלים סינטטים-יציבים. הם ייחודיים כי הם הודפים שמן ומים. הכימיקלים האלה נחשבים כמשבשים את מערכת ה"אנדרוקרינית" ולהשפיע על הורמוני המין שלך. מחקר מצא קשר בין כימיקלים אלה לאי פוריות, מחלות בלוטת התריס, סרטן ובעיות במערכת החיסון.

6. סודה

דמיינו מה זה לשתות סוכר ותגיעו למסקנה שזה די דומה, לפחות בכל הנוגע להשלכות. מצאו קשר בין סודה להשמנה, סוגי סרטן ומחלות לב. חברות כמו "קוקה קולה" היו פתוחות לספר על ההשפעות השליליות של מוצריה.

7. צ'יפס

אתן בטח יודעות שטיגון אוכל זה לא בריא בכלל אבל מה שאינכן אולי יודעות, זה ש"acrylamide" הוא חומר מסרטן. החומר הזה נוצר כאשר מטגנים תפוחי אדמה בטמפרטורה גבוהה. הסכנה הזו תקפה לצ'יפס שקונים עם הבורגרים וגם לצ'יפס, החטיף הנמצא בתוך אריזות. עדיף להימנע מהמאכל הזה. לכל החיים. מעכשיו.

צילום: שאטרסטוק

 
מיטב הכתבות והבלוגים של סלונה: בסלולרי שלך | במייל שלך