מה הקשר בין מסאז' לטיפול שיניים?

את הדקות הראשונות העברתי בלהתרגל לרעיון שאני פה בשביל לקבל. לקבל לא כדי לתת בחזרה. לקבל, לנוח, ליהנות, להיות עם עצמי או לא להיות בכלל, ולהתנתק

08/03/2016
קרן רובין קבלו עדכונים מלל
  • RSS

לפני חודש ביקרתי אצל רופאת שיניים. בגיל 30 היא עשתה לי את הסתימה הראשונה שלי. ישבתי על הכסא במרפאה, עם פה פתוח ורוק נוזל מהצדדים ותהיתי על פשר האינטימיות שנכפית על שתינו במעמד הזה. אני, שהייתי צריכה סתימה בשן, היא, שבחרה לטפל בפיות של אנשים, והיחד הזה שהחיים הביאו אותנו אליו, בסך הכל חצי שעה משותפת אבל כל כך קרובה.

כשהגעתי  לספא "כולה" לעשות מסאז' התחושה היתה דומה. אחרי שהחלפתי במלתחות  המפנקות את הבגדים שליוו אותי ביום העבודה לחלוק, נכנסתי לחדר החשוך, והנר הדולק  בישר לי מה עומד לבוא. אותה אינטימיות. אבל הפעם בעירום כמעט מלא (שלי) ובמגע מאד מאד מלא (מהמסאז'יסטית). הו לא.

 

צילום: יעל אנגלהרט

אין דרך להימנע מהמבוכה כשנכנסים לחדר עם זר ואמורים להתפשט לידו, אבל חגית המסאז'יסטית שעמדה לתת לי עיסוי רקמות עמוק  גרמה לי להרגיש  בנוח. אחרי תשע שנים ב"כולה" ומי יודע כמה שנות ניסיון נוספות, כנראה שמבינים איך לעשות את זה נכון. כשהתקשרתי לקבוע את המסאז' שמחתי לגלות שמי שתטפל בי בכל מקרה תהיה אשה, כי המרחב ב"כולה" הוא לנשים בלבד: מעסיק רק נשים, ומעניק טיפולים רק לנשים, כך שעל רקע הים שהיה במרחק צעד משם ונפרש מול הקירות השקופים, כולנו הרגשנו מאד בנוח להסתובב בחלוקים, להכין חליטות תה בפינת הקפה והחלק האהוב עליי: לאכול כמה עוגיות שרוצים.

את הדקות הראשונות של המסאז' שלי העברתי בלהתרגל לרעיון שאני פה בשביל לקבל. לקבל לא כדי לתת בחזרה. לקבל, לנוח, ליהנות, להיות עם עצמי או לא להיות בכלל, ולהתנתק. הסלולרי נשאר בקבלה בדיוק כדי שיהיה אפשר להתנתק, ומה אומר לכם - זה עבד. שעה שהיא כולה שלי, בה כל שריר בגופי קיבל טיפול מעמיק ויסודי, כל איבר קיבל תשומת לב נדירה ואינסופית, עד ששעת הקסם שלי נגמרה. היכולת להתנתק לא מובנת מאליו, בעיקר למי שאוהבת להיות בשליטה בשגרה שלה, בעבודה, עם בן הזוג והילדים.

החוויה טענה את הגוף שלי באנרגיות חדשות. דילגתי מרחפת הביתה והרגשתי איך הראש שלי התנקה בבת אחת. אני ממליצה בחום על ההתנתקות וההתנקות הזו; שעה אחת פעם בכמה חודשים זה כל מה שצריך כדי לנקות את הראש, ומ-15.3. החל מהשעה 16:00 ועד הסגירה, "כולה" תעבור למתכונת happy hour ותעניק 15% הנחה על כל הטיפולים כשברקע השקיעה הארוכה של ימי הקיץ.

את מנהלת חיים שלמים אבל מתקשה לשחרר את המושכות כשמגיע הזמן שלך לעצמך. אז לקח לי קצת זמן, אבל בסוף הצלחתי להתמסר לידיה הנהדרות של חגית, לשמנים המפנקים ולשעה שלמה שהיא "כולה" שלי.

ספא "כולה". צילום: יעל אנגלהרט
מיטב הכתבות והבלוגים של סלונה: בסלולרי שלך | במייל שלך

בחזרה למעלה