ואלוהים ברא את הצרפתיה

בכל הנוגע לשיק, אין על הנשים הצרפתיות. גם את יכולה לאמץ את הסטייל המושלם שלהן אם תפנימי את הטיפים הבאים. רק חסר איזה נוף של מגדל אייפל מהחלון וקרואסון חם ביד

07/03/2016
מאיה גז קבלו עדכונים ממאיה
  • RSS

הן ממותגות כנשים הקלאסיות ביותר בעולם. הן תמיד זקופות, קוקטיות ובטוחות בעצמן, מדייקות באקססוריז, השיער שלהן נראה נהדר גם כשהוא פרוע והן מתהדרות בסילואט מעורר קינאה. אם לא ניחשתן, מדובר בנשים הצרפתיות שפשוט "נולדו עם זה", או כמו שמכנים זאת בצרפת, יש להן את אותו "je ne sais quoi" בלתי ניתן להגדרה.

מאיה גז

בתחילת שנות העשרים לחיי נסעתי ללמוד בפריז עם טריינינג אדום, תספורת קצוצה ושלושים קילו מיותרים. בתחילת שנות השלושים לחיי חזרתי לישראל בשמלה שחורה קטנה, של פראדה, קארה מסוגנן, מינוס שלושים קילו והמתכון של הצרפתיות לגישת השיק האולטימטיבי. חברותיי הצרפתיות עבדו קשה במשך עשר שנים והצליחו לשנות את המראה ואת ההתנהגות שלי והפכו אותי לצרפתייה. איך הן עושות את זה? הרשימה אמנם ארוכה, אך הנה שישה טיפים על קצה המזלג:

1. צעירות בשבע שנים מגילן האמיתי - הצרפתיות אובססיביות לעור הפנים שלהן. הן מתחילות לטפל בו בגיל 12 ובגיל 30 כבר משתמשות בקרם אנטי-אייג'ינג. הן משקיעות בקרם פנים טוב ולא מאמינות בקרם עיניים. יש כאלה שמשתמשות במוצרי תינוקות. הודות לכך, צרפתיה ממוצעת בגיל 35-40 נראית צעירה בשבע שנים מגילה הכרונולוגי. רופא העור שלהן הוא האדם הקרוב אליהן ביותר משום שבזכותו הן שומרות על מראה צעיר.

ואנסה פאראדי

2. שתי חפיפות בשבוע - הצרפתיות מקפידות לא לחפוף את הראש יותר מפעמיים בשבוע. ההמתנה בין החפיפות מאפשרת לשיער שלהן לצבור כובד ולקבל עיצוב משל עצמו. הן לעולם לא תצאנה עם שיער רטוב מהבית ולרוב הן שיקיות גם כשאינן מסורקות, עם שיער סתור. קחו לדוגמא את קארין רויטפלד, עורכת הווג לשעבר, את האחיות השחקנית שארלוט  גינסבורג והזמרת לו דוויון- בתן של ג'יין בירקין ועוד רבות אחרות. הצרפתיות יתחזקו היטב את הצבע בשיער ותמיד יצבעו לצבע המקורי שלהן. הן לא יאריכו את השיער מעבר לקו הכתף. זה לא שיק. אם תראו צרפתייה עם שיער אפור (כפי שאפשר היה לראות בשבוע האופנה האחרון בפריז) דעו לכן שזו הבחירה של האינטלקטואליות. הן רוצות שיזהו אותן מרחוק.

3. יש להן סבלנות - חברותיי הצרפתיות צועדות ברחובות פריז, הולכות זקופות, הסנטר מקביל למדרכה, המבט מפוקס קדימה, מפוצצות בבטחון עצמי. פלא שלא ניתן כמעט למצוא גבר שיסרב להן? הצרפתיות מאפשרות לגברים לפנק אותן. הן מאמינות שזהו כבוד גדול להיראות בחברתן ולכן הן נמצאות רק במקום בו טוב להן. רק 50% מהן רוצות להתחתן (גם כשיש להן ילדים), עובדה שהופכת אותן לאטרקטיביות במיוחד.

4. סוד הסילואט המושלם - המיתוס שהצרפתיות תמיד בדיאטה ואינן אוכלות אינו נכון. הצרפתיות אוהבות לאכול ואוכלות הכל- אבל במידה. הן לא מנשנשות בין הארוחות וכשיש להן קרייבינג לאכול הן... מכינות לעצמן כוס תה. תהליך הכנת התה וההמתנה שיתקרר כמו המשקה החם שממלא אותן, מעביר להן לרוב את החשק לזלול.

קטרין דנב

5.  פריט מעצבים אחד - הצרפתיות רוכשות פריט מעצבים אחד וחוגגות עליו שלושים שנה. לחצאית של "דיור" הן מצוותות טישרט לבנה של "זארה" או "H&M" ומינימום אקססוריז כשהן הולכות לעבודה בבוקר. כשהן יוצאות בערב הן לובשות את אותה החצאית עם חולצה אחרת ואקססוריז נוצצים יותר.

6. שימור האינטלקט - הצרפתיות מקפידות להיות תמיד אקטואליות. הן משמרות את הידע שלהן ומקפידות לקרוא ספרים עדכניים של אינטלקטואלים גדולים, לראות סרטים, לבקר בתיאטרון, להתעדכן בחדשות ולשלוט ברזי התרבות הצרפתית. אף לא גבר אחד ירצה להסתובב עם אישה שאי אפשר לנהל איתה שיחה אינטלקטואלית ראויה לשמה. המוטו הוא שהצרפתייה הטיפוסית היא לא רק יפה אלא גם חייבת להיות חכמה.

 ד"ר מאיה גז מנחה את סדרת ההרצאות "הסודות הצרפתיים" על סגנון החיים והתרבות הצרפתית. בהרצאתה על הצרפתיות היא חושפת את הסודות של הנשים השיקיות בעולם. mayaguez.co.il

צילום מאיה גז: גלעד רדט, קטרין דנב, ואנסה פאראדי: גטי
מיטב הכתבות והבלוגים של סלונה: בסלולרי שלך | במייל שלך