ח"כ סתיו שפיר נגד אראל סג"ל

העיתונאי אראל סג"ל ניסה להיות מצחיק כאשר חיקה את סתיו שפיר רוכבת על אופניים אבל כעת הוא מותקף בכך שהטריד אותה מינית בשידור. הבעיה האחרת: הוא פשוט לא מצחיק

03/03/2016
יסמין לוי קבלו עדכונים מיסמין
  • RSS

הרשת גועשת כבר יומיים סביב החיקוי שעשה העיתונאי אראל סג"ל על חברת הכנסת סתיו שפיר ב"הפטריוטים". בסרטון סגל דהר עם פאה ג'ינג'ית על אופניים והיגג "גם אני רוצה לרכוב עכל אופניים בלי כיסא". כן, האיש הוא ניסה להיות מצחיק. חלק ראו בזה הומור תמים ואחרים ביזוי מחפיר. אני בעיקר תוהה מה מצחיק ושואלת את עצמי לאן נעלם ההומור בארץ.

בינתיים נפתח הליך הפרה נגד ערוץ 20, לאחר שחברת הכנסת קסניה סבטלובה הגישה תלונה בטענה שהחיקוי של שפיר הוא בגדר הטרדה מינית. כנראה שהיא לא אהבה את הקטע בו עורך דין ארי שמאי, חברו לפאנל התוכנית, הוסיף "אם סתיו שפיר נהנית מלרכוב על אופניים ממה נהנית איילת נחמיאס ורבין"? אכן, "פנינים".

אראל סג"ל (צילום מסך)

נשאלת השאלה, איפה עובר הגבול בין הטרדה לביטוי "הומוריסטי". לכולם היה דעה בעניין. חיילת גולשת בשם יעלי קינן העלתה תמונה שלה ושל עוד מורה חיילת וקראה לכולם להחרים את סג"ל ואת התוכנית שנתנה במה למה שהיא כינתה "הטרדה מינית" ותהתה מאיפה החוצפה שלו. בינתיים אותה חיילת, שרצתה לפתוח במחאת פייסבוק, שינתה את הגדרות הפרטיות שלה והתמונה אינה חשופה לציבור. פנינו אליה אבל טרם הגיבה. אבל המסר שלה הועבר.

חיילות נגד סג"ל

הכל התחיל כאשר שפיר כתבה טור ב"הארץ" ובו עמדה על הקשר בין אושר לפוליטיקה וציינה מה מסב לה אושר. כן, היא אוהבת לרכוב על אופניים. עד כאן, אפור למדי. שום סחורה חמה. אפילו משעמם. לא ברור מה כל כך מצחיק בזה ומה מצא סגל בטור אבל זה עניינו. אין לי בעיה עם הומור או עם סאטירה אבל יש לי בעיה עם הומור רדוד מים מלך, הומור לא מצחיק ובעיקר, נסיון להציג את שפיר כאיזו מישהי שגומרת מרכיבה. כאילו, נו באמת. יש לי בעיה עם היעדר סאטירה בהסוואה של סאטירה.

חברת הכנסת סתיו שפיר לא נותרה אדישה והיא העלתה לדף הפייסבוק שלה פוסט שתקף את סג"ל ואת התוכנית, בין היתר ציינה: "אין לי שום בעיה לקיים ויכוחים פוליטיים קשים: אני עוברת עשרות כאלה בשבוע. אבל מה שקורה, אתם מבינים, זה שכשלצד השני נגמרים הטיעונים – יורדים כמה נמוך שרק אפשר. כשאין לך יותר דברים ענייניים לומר, אתה מתחיל להטריד מינית חברות כנסת, בשידור".

לפני כמה שבועות ביקשו ממני בעיתון "הארץ" לכתוב טור קצר שעונה על השאלה: "מה עושה אותך מאושרת?". אז כתבתי. על פוליטיקה. כי...

Posted by Stav Shaffir on Wednesday, March 2, 2016

וזה לא שסג"ל הוא הראשון להציג קטע מגוחך על המסך עד היום. משהו קרה במדינה ונגמרו הכותבים הטובים. אני לפעמים יושבת בכסא ומזועזעת מהטמטום. כצפוי, יהיו מי שיגנו עליו בשם חופש הביטוי ושהכל מותר וששפיר וכל מי שהתקומם סובלים משמרנות והיעדר חוש הומור. ברגעים כאלה בא לי לשלוח לסג"ל קלטות של לואי סי.קיי. שילמד מה מצחיק.

הנה הקטע:

[youtube nSGQ02fRi28 nolink]

.
מיטב הכתבות והבלוגים של סלונה: בסלולרי שלך | במייל שלך